Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

23.3.

Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

Na základě pozvání předsedy představenstva a generálního ředitele Aleše Doležala navštívil ve čtvrtek 19. března náměstek hejtmana Roman Línek akciovou společnost Explosia. Tato strategická firma, vlastněná českým státem, drží tradici výroby střeliva a trhavin od roku 1920 v Semtíně u Pardubic.       „Pro mnohé je Explosia pouze trhavina Semtex ale výrobní program tohoto tradičního podniku je nesrovnatelně širší a zahrnuje i Výzkumný ústav průmyslové chemie a dceřiné společnosti Fospol v Pardubicích a Isprochem na Slovensku,“ komentuje čtvrteční návštěvu Línek. Explosie s 560 zaměstnanci a Fospol se stovkou lidí patří k důležitým zaměstnavatelům na Pardubicku. „Přes dílčí ekonomické problémy jsem nabyl ale pocit, že firma má jasnou perspektivu. a v budoucnu má šanci být nadále středoevropským lídrem ve svém oboru a je schopna úspěšně operovat téměř v celé Evropě,“ je přesvědčený Roman Línek.       Explosia má také vazbu na Bezpečnostní radu Pardubického kraje, kde náměstek Línek dlouhodobě působí. „Osobně jsem se přesvědčil, že bezpečnosti výrobních provozů je věnována náležitá pozornost. Nejen já ale i ostatní, kteří bydlíme nedaleko, můžeme i s vědomím blízkosti této firmy klidně spát,“ shrnul své pocity místopředseda bezpečnostní rady Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

„Případné změny tak budou v současné době odloženy. Pro státní rozpočet nemá zastavení tohoto záměru žádné dopady, stejně tak na fungování agendy samotné se vůbec nic nemění. Nyní si vytváříme dostatek času na důsledné projednání,“ sdělil Netolický.

Společnost celý článek
22.3.

„Tranzitní program“

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. realizuje zcela nový projekt s názvem „Tranzitní program“.

Společnost celý článek
18.1.

Primátor ocenil statečnost dvou zachránců

Náramkovými hodinkami i slovy díků a uznání ocenil dnes primátor Pardubic Jaroslav Deml statečnost.

Společnost celý článek
14.10.

Jan Talich a B. M. Willi I housle a cembalo I Bachův varhanní podzim

Jan Talich je český houslista, dirigent a pedagog. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jihočeské filharmonie. Vystud oval Pražskou konzervatoř a poté absolvoval HAMU ve třídě Václava Snítila. Stipendium na další studium získal nejprve v USA u Shmuela Ashkenasiho a poté na anglické Guildhall School of Music u Yfraha Neamana.

Společnost celý článek
11.4.

Druhý on-line rozhovor s hejtmanem Ivo Tomanem

V pondělí 14. dubna 2008 uskuteční v pořadí již druhý online rozhovor s hejtmanem Pardubického kraje Ivo Tomanem.

Společnost celý článek
31.5.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fkvět z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný estivalu 2018

K solnému květu se nejenom, díky rozmanité škále příchutí čichá, ale hlavně se používá k dochucení jídel – konkrétně se s ním solí. Velmi vzácná sůl, často označovaná jako „královna solí“ nebo „kaviár mezi solemi“ se získává na Mallorce neobvyklým způsobem. Je nesmírně zdravá a má jedinečnou vlastnost zvýraznit přirozenou chuť pokrmů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting