Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

23.3.

Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

Na základě pozvání předsedy představenstva a generálního ředitele Aleše Doležala navštívil ve čtvrtek 19. března náměstek hejtmana Roman Línek akciovou společnost Explosia. Tato strategická firma, vlastněná českým státem, drží tradici výroby střeliva a trhavin od roku 1920 v Semtíně u Pardubic.       „Pro mnohé je Explosia pouze trhavina Semtex ale výrobní program tohoto tradičního podniku je nesrovnatelně širší a zahrnuje i Výzkumný ústav průmyslové chemie a dceřiné společnosti Fospol v Pardubicích a Isprochem na Slovensku,“ komentuje čtvrteční návštěvu Línek. Explosie s 560 zaměstnanci a Fospol se stovkou lidí patří k důležitým zaměstnavatelům na Pardubicku. „Přes dílčí ekonomické problémy jsem nabyl ale pocit, že firma má jasnou perspektivu. a v budoucnu má šanci být nadále středoevropským lídrem ve svém oboru a je schopna úspěšně operovat téměř v celé Evropě,“ je přesvědčený Roman Línek.       Explosia má také vazbu na Bezpečnostní radu Pardubického kraje, kde náměstek Línek dlouhodobě působí. „Osobně jsem se přesvědčil, že bezpečnosti výrobních provozů je věnována náležitá pozornost. Nejen já ale i ostatní, kteří bydlíme nedaleko, můžeme i s vědomím blízkosti této firmy klidně spát,“ shrnul své pocity místopředseda bezpečnostní rady Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.3.

Absolvoval "prestižní" kurz u FBI

Ano, do lehkosti vyjadřování rodilého mluvčího mám sice stále dost daleko, ale za to, jak angličtinu ovládám, vděčím vrozenému daru cizí jazyk naposlouchat a pak především tomu, že jsem měl možnost coby vysokoškolský student strávit v letech 1993-1996 několik měsíců v Západní Virginii, kde jsem v rámci prázdninových programů působil jako táborový vedoucí.

Společnost celý článek
24.4.

Přípravy na rekonstrukci haly v České Třebové pokračují. Hejtman se zúčastní kontrolního dne

„Za přítomnosti zástupců společnosti Profistav Litomyšl, projektanta stavby a dalších zainteresovaných pracovníků budeme řešit především projektové práce spojené s nově připravovanou konstrukcí střechy.

Společnost celý článek
24.8.

Na snížení platů ve školství doplatí i studenti

Královéhradečtí lidovci v čele s Jiřím Veselým proto razantně odmítají toto plánované snížení peněz.

Společnost celý článek
23.8.

Václav Moravec vyměnil studio za farní zahradu

Nejvíce mu dali zabrat ti, co podle svých slov „bruslí u levého mantinelu.“

Společnost celý článek
19.3.

Pardubická filharmonie slaví čtyřicáté narozeniny

Květen zastihne filharmoniky mimo jiné v Ústí nad Orlicí a na zahájení Martinů Festu v Poličce.

Společnost celý článek
14.6.

Pardubický skatepark už má provozovatele

Areál město pronajme společnosti P. Ministr, která v Pardubicích provozuje koupaliště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting