Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

23.3.

Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

Línek: Explosia je důležitý zaměstnavatel na Pardubicku

Na základě pozvání předsedy představenstva a generálního ředitele Aleše Doležala navštívil ve čtvrtek 19. března náměstek hejtmana Roman Línek akciovou společnost Explosia. Tato strategická firma, vlastněná českým státem, drží tradici výroby střeliva a trhavin od roku 1920 v Semtíně u Pardubic.       „Pro mnohé je Explosia pouze trhavina Semtex ale výrobní program tohoto tradičního podniku je nesrovnatelně širší a zahrnuje i Výzkumný ústav průmyslové chemie a dceřiné společnosti Fospol v Pardubicích a Isprochem na Slovensku,“ komentuje čtvrteční návštěvu Línek. Explosie s 560 zaměstnanci a Fospol se stovkou lidí patří k důležitým zaměstnavatelům na Pardubicku. „Přes dílčí ekonomické problémy jsem nabyl ale pocit, že firma má jasnou perspektivu. a v budoucnu má šanci být nadále středoevropským lídrem ve svém oboru a je schopna úspěšně operovat téměř v celé Evropě,“ je přesvědčený Roman Línek.       Explosia má také vazbu na Bezpečnostní radu Pardubického kraje, kde náměstek Línek dlouhodobě působí. „Osobně jsem se přesvědčil, že bezpečnosti výrobních provozů je věnována náležitá pozornost. Nejen já ale i ostatní, kteří bydlíme nedaleko, můžeme i s vědomím blízkosti této firmy klidně spát,“ shrnul své pocity místopředseda bezpečnostní rady Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Dopis nevěstil nic dobrého

Ještě téhož dne policie obdržela novou informaci. Pohřešovaná měla doma zanechat dopis na rozloučenou.

Společnost celý článek
24.10.

Komunikace pro zdravotnické pracovníky

Střední zdravotnická škola Svitavy začíná realizovat projekt:Vybudování centra celoživotního vzdělávání.

Společnost celý článek
2.8.

Zámecké Hodování 2018 v areálu zámku Karlova Koruna

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si domů spousty specialit a to stánků společností: Kamelie – Víno z Francie, Food Truck „Bonjour“, Waffle Brno, Beskydská Likérka, Mama Afrika, Atelier Sladkostí, Sri Lanka Curry House, Nos Macarons, Cheesy Market, Tefal OptiGrill, Chilli Market, Nos Macarons, …

Společnost celý článek
3.5.

Vlak štěstí a naděje - letos již pošesté

Do projektu se může zapojit každý prostřednictvím internetových stránek www.vlakstesti.cz až do 31. května 2010.

Společnost celý článek
10.7.

Zastavte výdaje za energie

Podle výzkumů přichází lidé v Evropské unii ročně o 270 miliard EUR vinou špatné energetické účinnosti budov.

Společnost celý článek
1.12.

Největší voskovou svíčku mají v České Třebové

Na Starém náměstí v České Třebové postavili a následně v neděli 29. listopadu také zapálili rekordní 4,5 metru vysokou svíčku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting