Línek jednal o budoucnosti evropských dotací

22.6.

Línek jednal o budoucnosti evropských dotací

Línek jednal o budoucnosti evropských dotací

Tento týden se náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek zúčastnil jako člen delegace vedení Výboru regionů jednání o budoucnosti regionální politiky. Konalo se na pozvání maršálka Mazovieckého vojvodství, které zahrnuje území s asi pěti miliony obyvatel včetně hlavního polského města. Ústředním tématem všech jednání byla koordinace společného postupu přípravy, zaměření a fungování evropských fondů v období po roce 2014, který se nyní ve všech institucích EU, ale i na národních úrovních finalizuje. „Jednoznačně jsme se shodli jak s regionálními reprezentanty, tak s oběma členy polské vlády, že i v dalším plánovacím období EU musí být dostatek finančních zdrojů na dobudování infrastruktury, a to zejména dopravní. Řešeny musí být potřeby rozvoje regionů a v tomto ohledu bude Polsko, ale i Výbor regionů postupovat společně a prosazovat tuto linii i na vrcholových summitech EU,“ řekl Roman Línek. Polskou vládu na jednání zastupoval vicepremiér Waldemar Pawlak, který je odpovědný za ekonomiku a ministryně pro regionální rozvoj Elizbieta Bienkowska. „Osobně mi připadalo, že spolupráce polské vlády a reprezentantů polských vojvodství je daleko užší a prospěšnější, než se to zatím daří u nás. Je ale beze sporu, že zájmy polských i našich regionů a obou národních vlád by měly být v budoucnosti velmi blízké a měli bychom umět tyto zájmy v Evropské unii společně co nejlépe prosazovat,“ uzavřel Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Pardubičtí chodí na houby s mobilem

Mladší houbaře spíše baví nahrávat fotografie hub na sociální sítě, než je konzumovat.

Společnost celý článek
20.6.

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

„Myšlenka pomoci potřebným na Burze filantropie je stále více doceňována, o tom svědčí zájem donátorů i dalších podporovatelů. Úspěchy sklízí i v zahraničí, letos byla Burza filantropie oceněna jako 3. nejlepší sociální inovace v mezinárodní soutěži SozialMarie. Burza je krásnou ukázkou jak lze elegantně a efektivně pomáhat tam, kde je potřeba,“ zamýšlí se Miluše Horská, senátorka za Pardubicko a Chlumecko, která je také místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
16.8.

Praha hledá strom pro letošní vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Tipy lze zasílat až do konce prázdnin. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu.

Společnost celý článek
28.3.

Vysoké Mýto s optimalizací dopravy souhlasí

Zrušení vlakových spojů, to by byl nesmysl, ale kombinace vlakové a autobusové dopravy je logická.

Společnost celý článek
18.10.

V Paláci Pardubice opět proběhne oblíbený Night Shopping

Letošní ročník se ponese v duchu antiky. Pro zákazníky budou připraveny nejrůznější aktivity, o které se postarají postavy řeckých bohů a polobohů. Program doprovodí také hudební vystoupení zpěvačky Ilony Csákové a ukázka antických gladiátorských soubojů.

Společnost celý článek
29.7.

Papírový svět naleznete v Poličce

Malé výstavní sály jsou věnovány historii, ale i současnosti klasických vystřihovánek a papírových modelů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting