Línek jednal o budoucnosti evropských dotací

22.6.

Línek jednal o budoucnosti evropských dotací

Línek jednal o budoucnosti evropských dotací

Tento týden se náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek zúčastnil jako člen delegace vedení Výboru regionů jednání o budoucnosti regionální politiky. Konalo se na pozvání maršálka Mazovieckého vojvodství, které zahrnuje území s asi pěti miliony obyvatel včetně hlavního polského města. Ústředním tématem všech jednání byla koordinace společného postupu přípravy, zaměření a fungování evropských fondů v období po roce 2014, který se nyní ve všech institucích EU, ale i na národních úrovních finalizuje. „Jednoznačně jsme se shodli jak s regionálními reprezentanty, tak s oběma členy polské vlády, že i v dalším plánovacím období EU musí být dostatek finančních zdrojů na dobudování infrastruktury, a to zejména dopravní. Řešeny musí být potřeby rozvoje regionů a v tomto ohledu bude Polsko, ale i Výbor regionů postupovat společně a prosazovat tuto linii i na vrcholových summitech EU,“ řekl Roman Línek. Polskou vládu na jednání zastupoval vicepremiér Waldemar Pawlak, který je odpovědný za ekonomiku a ministryně pro regionální rozvoj Elizbieta Bienkowska. „Osobně mi připadalo, že spolupráce polské vlády a reprezentantů polských vojvodství je daleko užší a prospěšnější, než se to zatím daří u nás. Je ale beze sporu, že zájmy polských i našich regionů a obou národních vlád by měly být v budoucnosti velmi blízké a měli bychom umět tyto zájmy v Evropské unii společně co nejlépe prosazovat,“ uzavřel Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Tělesně postižené sportovce budeme podporovat i nadále

Tématem byla pokračující podpora činnosti oddílu ze strany Pardubického kraje i osobní záštita nad turnajem.

Společnost celý článek
15.6.

Roman Línek - lídr pardubické KDU-CSL do sněmovny

Na lidovecké kandidátce se objeví i manželka bývalého předsedy KDU-ČSL Josefa Luxe Věra.

Společnost celý článek
23.11.

Noc venku v Pardubicích láká na bohatý doprovodný program

Noc venku zve všechny odvážlivce, kteří mají chuť zažít pocity lidí bez domova, kteří spí na ulici, a to za každého počasí. Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 bude na dvorku SKP-CENTRUM, o.p.s., v Jungmannově ulici připraveno místo, na němž si můžete pohodlně rozložit svůj spacák na lepenku a oddat se sladkému snění

Společnost celý článek
27.2.

Dopravní fakulta Jana Pernera spolupracuje na mezinárodním projektu zaměřeném na vývoj nových typů výhybek

Za dopravní fakultu se práci na projektu budou věnovat odborníci z Oddělení kolejových vozidel Katedry dopravních prostředků a diagnostiky (doc. Ing. Jaromír Zelenka, CSc., prof. Ing. Bohumil Culek, CSc., Ing. Martin Kohout, Ph.D., Ing. Jakub Vágner, Ph.D., Ing. Petr Voltr, Ph.D., Ing. Tomáš Michálek, Ph.D., Ing. Stanislava Liberová, Ph.D.) a z Katedry mechaniky materiálů a částí strojů (prof. Ing. Eva Schmidová, PhD., Ing. Aleš Hába, Ph.D.).

Společnost celý článek
7.6.

Co je to vlastně osobní bankrot

Návrh na osobní bankrot musí být podán na insolvenční soud s patřičnými náležitostmi.

Společnost celý článek
20.6.

Lotrando na Kraji loupit nehodlá

Režisér a loupežnický synek Lotrando z filmové pohádky Jiří Strach navštívil vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting