Línek jednal v Praze o komunikaci R43

14.5.

Línek jednal v Praze o komunikaci R43

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek v úterý 13. května zastupoval náš kraj na jednání Koordinačního výboru pro zpracování takzvané Politiky územního rozvoje, které organizovalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Politika územního rozvoje je závazným a koncepčním dokumentem územního plánování na úrovni státu. Dokument je aktualizován každé dva roky, jeho nejnovější podobu bude schvalovat vláda v letošním roce. „Z pohledu Pardubického kraje můžeme být s navrhovaným materiálem spokojeni. Zahrnuje všechny priority, které jsme si v rámci rozvoje našeho regionu stanovili, tedy například rychlostní komunikaci R35 nebo splavnění Labe do Pardubic,“ uvedl po jednání vicehejtman Roman Línek. „Jedinou výjimkou je statut silnice R43, která by měla zajišťovat propojení mezi D1 a R35. V projednávaném návrhu Politiky nemá R43 charakter rychlostní silnice, což nemůžeme připustit,“ pokračoval Línek. „Po silnici R35 je realizace R43 druhou nejvýznamnější prioritou dopravní infrastruktury v Pardubickém kraji a v tomto kontextu budu také celou záležitost projednávat i s ministrem pro místní rozvoj, ministrem dopravy a případně dalšími,“ doplnil své výhrady k navrhovanému rozvojovému plánu Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

Dětské centrum Veská potěšil dar Rotary clubu

Zvládnou tu veškerou speciální péči včetně rehabilitace, aby se pak mohli starat o své dítě i v domácím prostředí.

Společnost celý článek
25.1.

Pardubice vypsaly soutěž na sochu Kašpara

Devět porotců z řad magistrátu i odborné veřejnosti od pardubických zastupitelů dostalo nelehký úkol – v rámci soutěže vybrat ten nejlepší návrh na sochu pardubického rodáka a zakladatele české aviatiky Jana Kašpara.

Společnost celý článek
10.2.

Stromem roku 2009 je habr obecný

Habr je významnou lesní dřevinou, jeho dřevo je velmi pevné a tvrdé.

Společnost celý článek
25.9.

Projekt Homesharing by měl pomoci zejména rodičům autistických dětí

Nadační fond AVAST se rozhodl v příštích dvou letech podpořit projekt Homesharing pro Rodinné Integrační Centrum (RIC) působící v Pardubickém kraji a Naděje pro děti úplňku v Praze a Středočeském kraji. To uvítal i radní Pardubického kraje Pavel Šotola, který se sociálními službami pro rodiny autistů dlouhodobě zabývá z pozice krajského radního.

Společnost celý článek
10.2.

Na Dukle tekla krev

Odjíždějící policisté zahlédli tři mladíky, z nichž zrovna jeden uhodil druhého do tváře lahví od vodky,

Společnost celý článek
24.11.

Moravská Třebová má další primát

Dohromady získala Moravská Třebová 1.700 hlasů, na druhém místě se umístil Lanškroun a na třetím Jablonné nad Orlicí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting