Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

19.8.

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Avizované jednání, jehož předmětem bylo zanesení Pardubic do značení na dálnici D11, se uskutečnilo v pondělí 17. srpna v pražském sídle Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Pracovního setkání náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka s generálním ředitelem ŘSD Alfrédem Brunclíkem se zúčastnil také Jiří Volek, ředitel provozního úseku ŘSD, do jehož kompetencí dálniční značení spadá.   O vyznačení krajského města jako dálkového cíle na velkoplošných dopravních značkách na trase dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové vyjednával náměstek Línek už v roce 2007. Celá věc však nebyla ze strany ŘSD ani ministerstva dopravy dotažena do konce, Línek se tedy rozhodl toto téma znovu otevřít.   „Konečně se zdá, že motoristé jedoucí k nám po dálnici z Prahy, mezi kterými často bývají významní investoři nebo zahraniční hosté, nezabloudí ani nepřejedou někam jinam. Generální ředitel Brunclík mi potvrdil, že Pardubice budou vyznačeny na tzv. zelené dálniční cestě začínající už v Praze. První značky budou namontovány ještě letos v souvislosti s otevřením křižovatky u Opatovic,“ shrnuje výsledek pondělní schůzky Roman Línek   Řidiče by mělo nové zelené značení upozornit na Pardubice už na pražském silničním okruhu a po dálnici D11 a rychlostní komunikaci R35 je dovést až ke zmiňované mimoúrovňové křižovatce u Opatovic. Do krajské metropole se pak dostanou po nově dobudovávané čtyřproudé silnici I/37. „Celé značení, na němž bude opakovaně uvedeno, že D11 vede také do Pardubic a Pardubického kraje, by podle dnešní dohody mělo být dokončeno během příštího roku,“ doplnil závěry ze schůzky náměstek hejtmana Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

Po úspěšné premiéře začátkem letošního března se farmářské trhy vrací do obchodního a zábavního centra Futurum.

Společnost celý článek
11.10.

Otevírá se nově vybavené studijní centrum

Pardubická krajská nemocnice je partnerem projektu a v jejích prostorách také probíhají některé vyučovací aktivity.

Společnost celý článek
12.6.

Renomovaní odborníci se setkají na semináři se studenty.

Každý účastník semináře obdrží též sborník příspěvků, přednášek a vývěskových sdělení.

Společnost celý článek
23.2.

Dobročinný fenomén Pardubického kraje, Burza filantropie, vstupuje do svého pátého ročníku.

Do Burzy filantropie je zapojena i veřejnost a to prostřednictvím hlasování o postupujících projektech. To bude probíhat od 14. do 21. dubna na webu www.burzafilantropie.cz.

Společnost celý článek
12.12.

Domov u fontány uspořádal pro své klienty vánoční jarmark

Akce se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Vánoční neděle Domova u fontány má vždy kouzelnou atmosféru, a proto se jí rád účastním. Těší mě, že Domov u fontány myslí také na druhé, a když může, tak pomáhá. Jsem velice rád, že jsem se mohl osobně setkat s rodinou Novotných ze Svítkova a předat jejich malé Elišce dárek, který ji snad udělá pod stromečkem radost,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
17.3.

O vítězství v T-Mobile Rozjezdech se v Pardubickém kraji uchází 23 projektů

Vítěze porotci vyberou během regionálních seminářů, které proběhnou od 12. dubna do 12. května v devíti městech celé republiky. V Hradci Králové se tým zastaví 14. dubna.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting