Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

19.8.

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Avizované jednání, jehož předmětem bylo zanesení Pardubic do značení na dálnici D11, se uskutečnilo v pondělí 17. srpna v pražském sídle Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Pracovního setkání náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka s generálním ředitelem ŘSD Alfrédem Brunclíkem se zúčastnil také Jiří Volek, ředitel provozního úseku ŘSD, do jehož kompetencí dálniční značení spadá.   O vyznačení krajského města jako dálkového cíle na velkoplošných dopravních značkách na trase dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové vyjednával náměstek Línek už v roce 2007. Celá věc však nebyla ze strany ŘSD ani ministerstva dopravy dotažena do konce, Línek se tedy rozhodl toto téma znovu otevřít.   „Konečně se zdá, že motoristé jedoucí k nám po dálnici z Prahy, mezi kterými často bývají významní investoři nebo zahraniční hosté, nezabloudí ani nepřejedou někam jinam. Generální ředitel Brunclík mi potvrdil, že Pardubice budou vyznačeny na tzv. zelené dálniční cestě začínající už v Praze. První značky budou namontovány ještě letos v souvislosti s otevřením křižovatky u Opatovic,“ shrnuje výsledek pondělní schůzky Roman Línek   Řidiče by mělo nové zelené značení upozornit na Pardubice už na pražském silničním okruhu a po dálnici D11 a rychlostní komunikaci R35 je dovést až ke zmiňované mimoúrovňové křižovatce u Opatovic. Do krajské metropole se pak dostanou po nově dobudovávané čtyřproudé silnici I/37. „Celé značení, na němž bude opakovaně uvedeno, že D11 vede také do Pardubic a Pardubického kraje, by podle dnešní dohody mělo být dokončeno během příštího roku,“ doplnil závěry ze schůzky náměstek hejtmana Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.9.

Kunětická ulice v Pardubicích dostane novou podobu

Dokončení vozovky a parkovacích míst spolu s přístřešky na kontejnery a sadovými úpravami budou zřejmě probíhat až příští rok.

Společnost celý článek
29.3.

IPRM rozšíří území, má i šanci získat víc peněz

Pardubice mají v současné době přislíbeny na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 evropské dotace ve výši zhruba 165 milionů korun, tedy asi 6,5 milionu EUR.

Společnost celý článek
24.4.

Cyklojízda předznamenala kampaň Do práce na kole

Cyklojízda předznamenala kampaň Do práce na kole Jako předzvěst květnové soutěžní kampaně Do práce na kole projela v úterý 16. dubna Pardubicemi cyklojízda. Zúčastnilo se jí přes 50 nadšenkyň a nadšenců. Do kampaně je přitom v Pardubicích již přihlášeno téměř 800 soutěžících. Registrace probíhá do 30. dubna.

Společnost celý článek
16.1.

Upozornění na možnou evakuaci obyvatel

Zda jde o nebezpečnou munici, nebo třeba o kus starého železa, napoví až ověřovací sonda. Pokud by v zemi skutečně byla nevybuchlá munice, muselo by být okolí nálezu v okruhu jednoho kilometru evakuováno a munice deaktivována a odvezena.

Společnost celý článek
26.4.

Foxconn 4Tech ve spolupráci s ČNOPK ukázal potenciál Průmyslu 4.0 v organizacích, který je neomezený

Firmy tak dnes intenzivně přemýšlí, jak inovovat výrobní procesy, hledají cestu k vyšší efektivitě a kvalitě, ale často stále chybí konkrétní projekty a strategie, jak tyto požadavky uvést do praktického života.

Společnost celý článek
20.11.

Spolupráce se školami z Balkánu stvrzena

Finální podoba tohoto projektu by měla být představena během jarní návštěvy chorvatské a černohorské strany v České republice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting