Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

29.11.

Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

Akciová společnost Kovolis Hedvikov v Třemošnici otevřela v pátek novou výrobní halu, která významně rozšíří výrobu a zvýší zaměstnanost v této oblasti Pardubického kraje. Slavnosti se v podniku, jehož průmyslová tradice spadá až do roku 1815, zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek.   Stavba bude sloužit jako tlaková slévárna, ve které se budou na moderních japonských strojích odlévat různé výlitky pro automobilový průmysl. V současné době je investice hotová po stavební stránce a dokončuje se strojní vybavení. Celková hodnota hrazená firmou a běžnými půjčkami se blíží půl miliardě korun. „Oceňuji tuto velkou průmyslovou investici v rámci Pardubického kraje a schopnosti a odvahu vedení akciové společnosti uskutečnit ji v takto obtížné době,“ komentoval otevření Roman Línek. „Moderní technologie respektující šetrnost k životnímu prostředí navážou na tradice historické výroby v tomto místě a nová pracovní místa posílí postavení regionu a jeho obyvatel. Pardubický kraj sice patří v rozloze a počtu obyvatel k těm menším, ale v absolutním podílu exportu je na třetím místě, a to právě díky takovým firmám, jako je Kovolis Hedvikov,“ dodal Línek. Firma byla privatizována v roce 1992. K výstavbě nové haly se akciová společnost odhodlala v době, kdy do České republiky přišla krize. Proto stavbu nejprve pozastavila a rozjela ji až v listopadu 2010. V současné době zaměstnává Kovolis Hedvikov na 680 lidí a předpokládá se, že se jejich počet zvýší zhruba na 750. Většina dílů pro automobilový průmysl putuje na export.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.1.

Akce Sonata pokračuje

Policisté již koncem minulého roku hovořili o tom, že s obviněním mužů akce nekončí, naopak.

Společnost celý článek
11.8.

Mobilní zpravodajské studio TV Prima v Pardubicích

O víkendu 16. a 17. srpna bude na Pernštýnském náměstí pro návštěvníky připravena řada atrakcí.

Společnost celý článek
7.10.

Pardubice se představují na Hradě

Pardubice se v těchto dnech prezentují v Jiřském klášteře Pražského hradu svou architekturu a přístup k ní. V úterý 8. října město představí na pražském náměstí Republiky v rámci projektu Dny měst v Praze svou kulturu a tradice. Obě akce jsou součástí letošního ročníku Architecture Week.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
20.9.

Chat s primátorem Pardubic

Ve středu 19. září proběhl již tradiční, první poprázdninový chat s primátorem města Pardubic Ing. Jaroslavem Demlem.

Společnost celý článek
5.2.

Náměstek Krejčíř: Pat pro třídu Míru? Nesmysl!

Někteří politici označili toto rozhodnutí za smrtící pro hlavní pardubickou ulici a tvrdí, že město přešlapuje na místě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting