Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

29.11.

Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

Akciová společnost Kovolis Hedvikov v Třemošnici otevřela v pátek novou výrobní halu, která významně rozšíří výrobu a zvýší zaměstnanost v této oblasti Pardubického kraje. Slavnosti se v podniku, jehož průmyslová tradice spadá až do roku 1815, zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek.   Stavba bude sloužit jako tlaková slévárna, ve které se budou na moderních japonských strojích odlévat různé výlitky pro automobilový průmysl. V současné době je investice hotová po stavební stránce a dokončuje se strojní vybavení. Celková hodnota hrazená firmou a běžnými půjčkami se blíží půl miliardě korun. „Oceňuji tuto velkou průmyslovou investici v rámci Pardubického kraje a schopnosti a odvahu vedení akciové společnosti uskutečnit ji v takto obtížné době,“ komentoval otevření Roman Línek. „Moderní technologie respektující šetrnost k životnímu prostředí navážou na tradice historické výroby v tomto místě a nová pracovní místa posílí postavení regionu a jeho obyvatel. Pardubický kraj sice patří v rozloze a počtu obyvatel k těm menším, ale v absolutním podílu exportu je na třetím místě, a to právě díky takovým firmám, jako je Kovolis Hedvikov,“ dodal Línek. Firma byla privatizována v roce 1992. K výstavbě nové haly se akciová společnost odhodlala v době, kdy do České republiky přišla krize. Proto stavbu nejprve pozastavila a rozjela ji až v listopadu 2010. V současné době zaměstnává Kovolis Hedvikov na 680 lidí a předpokládá se, že se jejich počet zvýší zhruba na 750. Většina dílů pro automobilový průmysl putuje na export.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

V Pardubicích svou řeč naposledy přednese anglický král Jiří VI.

„Derniéry moc neprožívám, beru věci tak, jak jsou, prostě staré role odcházejí a nové přicházejí, a tak to být musí. Nejsme na Broadwayi, kde se jedna věc hraje deset let. Po postavě Bertieho mi ale bude smutno, to nezapírám, na druhou stranu Řeč již hrajeme jen jednou za měsíc, a pak je to spíš trochu dobrodružství a člověk hraje s vyděšenýma očima,“ přiznává s úsměvem Martin Mejzlík a dodává: „Je lepší, když hra skončí, než když je dál uměle udržována při životě. Ale bude mi to líto, protože jsem Řeč měl rád a moje postava mi byla hodně blízká. Jeho charakter i jeho životní boj.“

Společnost celý článek
30.3.

Velikonoční jarmark ve Svinčanech klepe na dveře

Účastníci si z jarmarku mohou například odnést ovocné stromky, sadbové brambory, okrasné cibuloviny či sadbu hub.

Společnost celý článek
19.6.

Výherci cen Karty zdraví z 5. Dne nemocnice

Každý, kdo kartu s minimálně třemi razítky vhodil do připravené schránky, byl zařazen do slosování o 10 věcných cen.

Společnost celý článek
16.7.

Pardubický kraj podpoří mateřská centra

Projekt je zaměřený na pomoc handicapovaný občanům, kteří si pomocí univerzálního klíče mohou otevřít kompenzační zařízení.

Společnost celý článek
29.4.

Výbuch v Semtíně – policejní rekapitulace

Policisté čekají, až bude místo označené za bezpečné a budou moci začít ohledávat místo tragické události.

Společnost celý článek
22.3.

Využijte příležitosti a přihlaste se na Schwarzkopf Elite Model Look 2019 v Paláci Pardubice

Uznávaný modelingový projekt Elite Model Look odstartuje letošní castingy v pardubickém Paláci Pardubice. 1. dubna 2019 od 15 hodin proběhne první casting a zúčastnit se ho můžete i vy. Jaká jsou kritéria pro soutěžící?

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting