Línek pozdravil nejlepší plachtaře

28.5.

Línek pozdravil nejlepší plachtaře

Línek pozdravil nejlepší plachtaře

Letiště ve Starém Městě na Svitavsku hostí Od 25. května do 8. června tohoto roku již XV. plachtařské mistrovství České republiky. Více než padesát pilotů bezmotorových kluzáků z České republiky i zahraničí pozdravil v úvodní den závodů také vicehejtman Roman Línek, který přebral nad mistrovstvím osobní záštitu. „Letectví – i to bezmotorové – má v našem kraji dlouhou a bohatou tradici. A to nejen díky prvému českému letci Janu Kašparovi, ale i mnoha sportovním letištím s tradicí sahající do prvé třetiny 20. století,“ řekl k plachtařskému mistrovství Roman Línek. „Mezi tato místa patří také letiště ve Starém Městě, kde letošní plachtařské mistrovství republiky dokládá nejen velkou historii, ale i dynamickou současnost. Nelze než přát všem letcům co nejlepší sportovní výkony a mým přáním je, aby se do našeho kraje rádi a často vraceli,“ dodal Línek. Plachtařské mistrovství, jehož pořadatelem je Aeroklub Moravská Třebová, probíhá ve dvou soutěžních třídách – klubové a kombinované. V obou kategoriích bude vyhlášen mistr České republiky a výsledky poslouží i jako podklad pro sestavování českého reprezentačního družstva. Soutěžící během mistrovství získávají takzvané denní body za letové úkoly. V nich se hodnotí buď dosažená rychlost v určeném úseku, nebo průlet předem stanovenou tratí. Součet dosažených denních bodů určí na konci celé soutěže nové mistry České republiky. Divákům se letci představí ve vzduchu každý den od 11 do 19 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Teplo v Hradci bude opět jedno z nejlevnějších v Česku

Hradečané budou odebírat teplo za jednu z nejnižších cen napříč Českem.

Společnost celý článek
11.10.

Hejtmani se účastní OPEN DAYS v Bruselu

Letošní ročník nese název Investice do budoucnosti Evropy.

Společnost celý článek
18.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Smyslem burzy je spojování světů neziskovek, firem a veřejné správy, zapojena je však do ní prostřednictvím hlasování i veřejnost. „Hlasovat pro přihlášené projekty v okresech Pardubice a Chrudim je možné od 13. dubna do 20. dubna do 12:00. Věříme, že veřejnost této možnosti využije, navštíví náš web www.burzafilantropie.cz, a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce,“ vyzývá k zapojení do této dobročinné aktivity senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
19.2.

Začíná perný rok pardubických řidičů

Motoristé by se centru v této době měli pokud možno vyhýbat. Možná jsme měli rok 2014 vyhlásit rokem cyklistů, chodců a uživatelů MHD, protože to budou letos v Pardubicích asi nejvyužívanější dopravní prostředky.

Společnost celý článek
30.9.

Línek: Informace mohou cestu do Bruselu zkrátit

Línek přidal několik kilometrů na rotopedu měřícím trasu do sídla evropských institucí.

Společnost celý článek
14.5.

Trojice studentek zaujala módními kolekcemi

Trojice studentek – módních návrhářek zaujala v konkurenci dalších 18 škol a 520 soutěžních modelů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting