Línek pozdravil nejlepší plachtaře

28.5.

Línek pozdravil nejlepší plachtaře

Línek pozdravil nejlepší plachtaře

Letiště ve Starém Městě na Svitavsku hostí Od 25. května do 8. června tohoto roku již XV. plachtařské mistrovství České republiky. Více než padesát pilotů bezmotorových kluzáků z České republiky i zahraničí pozdravil v úvodní den závodů také vicehejtman Roman Línek, který přebral nad mistrovstvím osobní záštitu. „Letectví – i to bezmotorové – má v našem kraji dlouhou a bohatou tradici. A to nejen díky prvému českému letci Janu Kašparovi, ale i mnoha sportovním letištím s tradicí sahající do prvé třetiny 20. století,“ řekl k plachtařskému mistrovství Roman Línek. „Mezi tato místa patří také letiště ve Starém Městě, kde letošní plachtařské mistrovství republiky dokládá nejen velkou historii, ale i dynamickou současnost. Nelze než přát všem letcům co nejlepší sportovní výkony a mým přáním je, aby se do našeho kraje rádi a často vraceli,“ dodal Línek. Plachtařské mistrovství, jehož pořadatelem je Aeroklub Moravská Třebová, probíhá ve dvou soutěžních třídách – klubové a kombinované. V obou kategoriích bude vyhlášen mistr České republiky a výsledky poslouží i jako podklad pro sestavování českého reprezentačního družstva. Soutěžící během mistrovství získávají takzvané denní body za letové úkoly. V nich se hodnotí buď dosažená rychlost v určeném úseku, nebo průlet předem stanovenou tratí. Součet dosažených denních bodů určí na konci celé soutěže nové mistry České republiky. Divákům se letci představí ve vzduchu každý den od 11 do 19 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.6.

Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

Nemošická mateřinka zvítězila na plné čáře. Za letošní školní rok odevzdala v 828 pytlech 1,7 tuny PET lahví, a to znamená na každého tamního předškoláčka přes 21,5 kilogramu tohoto separovaného odpadu.

Společnost celý článek
28.8.

..Vypůjčil,, si autobus, útočil na policisty

Po cestě údajně nastoupil jeho známý, se kterým poté pokračoval v jízdě.

Společnost celý článek
20.10.

Člověk v tísni vyhlašuje druhý ročník soutěže Hledá se LEADr.

Postupující se zúčastní workshopů kombinovaných se soutěžním pořadem, který bude vysílat internetová televize Stream.cz, a představí vlastní projektové záměry, s nimiž budou dále soutěžit. Čeká je pět kol, ve kterých budou plnit různé úkoly. Na konci každého kola porota jednoho z nich vyřadí. Poslední dva finalisté se utkají v diskusním duelu a o vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.

Společnost celý článek
9.1.

Ještě v lednu začne likvidace torza haly

"Společnost ABAJO jistotu složila už 16. prosince. Smlouva by měla být podepsána ještě v tomto týdnu. S pracemi chce společnost podle mých informací začít bezprostředně po podpisu smlouvy,“ dodal náměstek.

Společnost celý článek
1.6.

Letadla Praga na Aviatické pouti

Náročnou opravu dokončil v červenci 2015 a v loňském roce nám hornoplošník s modrým trupem letově předvedl na Aviatické pouti. Jistě stojí za povšimnutí, že letoun je poháněn předválečným dvouválcem Praga B, vyrobeným v roce 1936. Značku Praga nosí i nejnovější víceúčelový letoun SM-92TE Praga Alfa.

Společnost celý článek
30.12.

Dva mladíci nalezeni, jeden nezvěstný již 170 dnů

Ten měl jít údajně k babičce, s kterou měl cestovat na návštěvu k příbuzným.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting