Línek: V Bruselu převládá vůle situaci řešit

14.12.

Línek: V Bruselu převládá vůle situaci řešit

Línek: V Bruselu převládá vůle situaci řešit

Na dvoudenní pracovní cestě v Bruselu se náměstek hejtmana Roman Línek zúčastnil řady jednání Výboru regionů, který se tento týden sešel letos naposled na svém plenárním zasedání. Línek v zastoupení hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera zastupoval Českou republiku při výročním setkání šéfů národních delegací s předsedkyní Výboru regionů Mercedes Bresso. Dále se účastnil jednání předsednictva Výboru regionů, jednání politické frakce Evropské lidové strany a především plenárního zasedání, na kterém se popáté v tomto roce sešlo na 350 regionálních a místních reprezentantů z celé Evropské unie. „Veškerá pracovní setkání silně ovlivňuje před pár dny uskutečněné neformální jednání hlav členských zemí ohledně řešení dluhové krize, ale cítit tu je i předvánoční atmosféra a převládající silná společná vůle situaci řešit,“  uvedl z Bruselu Línek. Velkým tématem je také takzvané Východní partnerství a fungování CORLEAP (Konference regionálních a místních zástupců Východního partnerství). „Politika sousedství k šesti východoevropským zemím, které se jednou mohou stát členy EU, je křehká, ale pro Čechy a nám podobné země  velmi důležitá. Jde zde o rozvoj demokracie, stability, hospodářskou integraci a sblížení s Evropskou unií, energetickou bezpečnost a kontakty mezi lidmi,“ prohlásil z pozice jejího člena Línek V rámci 21 bodů , které projednává Výbor regionů v prostorách Evropského parlamentu, mimo jiné představí předseda Evropské komise Manuel Barosso pracovní program Komise na rok 2012, vystoupí evropský komisař pro životní prostředí Janez Potočnik, projedná se snižování správních úkonů pro občany, evropský rozpočet, či podpora zemědělských produktů. Příští plenární zasedání Výboru regionů se uskuteční v únoru 2012

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.2.

Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

Svoz a vyprazdňování zapůjčeného compostaineru bude ve všech lokalitách uskutečňován dle pravidelného harmonogramu:

Společnost celý článek
23.8.

Z Chrudimky hasiči vytáhli tělo utonulého muže

Při příjezdu hasičů bylo zjištěno, že na místě jsou již policejní potápěči.

Společnost celý článek
29.11.

Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

K výstavbě nové haly se akciová společnost odhodlala v době, kdy do České republiky přišla krize.

Společnost celý článek
25.7.

Tendenci k selhávání lidí v práci má pomoci identifikovat nový způsob sledování jejich očních pohybů. Stojí za ním firma z Poličky.

Experti v nové technologii využívají spojení virtuální reality, sledování očních pohybů pomocí oční kamery včetně znalostí z personalistiky a psychologie. Projekt finančně podpořila Technologická agentura České republiky (TA ČR).

Společnost celý článek
13.11.

Umíme žít bez odpadů? Učitelé se školili a pomáhali jim při tom Budulínek, Červená Karkulka nebo Tři bratři

Seminář byl organizován za finanční podpory Státního fondu životního prostředí ČR a Pardubického kraje. Uskutečnil se v pondělí 6. listopadu v pardubickém Ekocentru Paleta. Do konce roku proběhnou obdobné semináře ve všech 14 krajích republiky. Cílem je vést žáky a studenty k tomu, aby už od dětství uvažovali o rozumné spotřebě, o alternativních materiálových i energetických zdrojích a minimalizaci odpadů.

Společnost celý článek
31.5.

Zachatujte si dnes s primátorem Pardubic

Stejně jako v minulosti odpoví primátor na všechny dotazy, které nepřekročí meze slušnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting