Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

19.3.

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se rozhodl reagovat na zprávu ministra dopravy České republiky Aleše Řebíčka. Ten představitelům Pardubického kraje v minulém týdnu svým dopisem potvrdil, že páteřní komunikace R35 je vládní prioritou a že prostředky na její přípravu budou již letos uvolněny ze státního rozpočtu. Roman Línek velmi přivítal odpověď ministra dopravy Řebíčka na společný dopis představitelů krajů a primátorů, dotčených výstavbou komunikace R35, kterou představitelé Pardubického kraje obdrželi minulý týden. Ministr v ní uvádí, že výstavba páteřní komunikace R35 patří mezi vládní priority a již v letošním roce bude na její přípravu uvolněna částka 50 až 100 milionů korun. Vicehejtman Línek k aktuální situaci ohledně R35 uvádí: „Náš kraj v únoru definitivně potvrdil Velký územní plán schválený v prosinci 2006, který je platný a závazný pro celé území Pardubického kraje. Jsme tak, mimochodem, jediným krajem v České republice, který má tento dokument schválený. Tím dal kraj jasně zelenou pro vedení nové dálnice z Čech na Moravu – R35.“ „Pro náš kraj je výstavba R35 a její uvedení do provozu naprostou prioritou. Tato komunikace přinese nejen odklon dopravy z center měst a obcí Pardubického kraje, ale i výrazný ekonomický rozvoj a příliv peněz do našeho kraje,“ zdůraznil vicehejtman Línek, který v minulých týdnech jednal s několika významnými investory. Línek dokonce uvažuje, že v případě komplikací s přípravou výstavby, by Pardubický kraj mohl navrhnout speciální zákon, který by tyto přípravy urychlil a výstavbu definitivně zajistil. Krajská zastupitelstva totiž mohou samy navrhovat zákony, které pak posoudí Parlament. „Již jsem hovořil s některými členy Poslanecké sněmovny i Senátu Parlamentu o možnosti, že by náš kraj v případě komplikací sám navrhl specielní zákon k R35, který by razantně řešil problémy s přípravou výstavby,“ uvedl Roman Línek. „Pokud by se příprava této nové dálnice z Čech na Moravu dostala z nějakých důvodů do patu, odhaduji, že nejdéle v roce 2010 bude tato zákonodárná iniciativa k R35 aktuální. Určitě bychom oslovili i sousední kraje, aby se k našemu případnému návrhu připojily,“ dodal Línek. Návrhy zákonů od krajů jsou v naší zemi zatím ojedinělé, avšak ve výjimečných případech může kraj návrh zákona podat do Poslanecké sněmovny, která ho musí následně projednat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.1.

Sportovní hala Na Skalce začala sloužit středoškolákům a sportovcům

Místo původních příhradových jsme vybrali dřevěné lepené plnostěnné vazníky, jelikož se jedná o typ, který se na obdobných stavbách osvědčil.

Společnost celý článek
20.5.

Pardubičtí kynologové převedli svůj um na 1. Psím festivalu

Malí i velcí diváci po každé z ukázek odměnili „účinkující“ potleskem. Ukázky hodnotili jako poutavé a svižné. U některých malých dětí sice ukázky vzbuzovaly velký respekt a vháněly jim i slzy do očí, ale nakonec vše dobré zvítězilo. „Pachatel“ byl vždy zneškodněn.

Společnost celý článek
5.5.

Tripartita jednala o nemocnicích a stavbách

Odboráře zajímalo, jaké kroky budeme dělat pro zlepšení stavu našich nemocnic, zejména té pardubické.

Společnost celý článek
11.4.

Druhý on-line rozhovor s hejtmanem Ivo Tomanem

V pondělí 14. dubna 2008 uskuteční v pořadí již druhý online rozhovor s hejtmanem Pardubického kraje Ivo Tomanem.

Společnost celý článek
23.12.

Obyvatelé pardubické Dukly i řidiči si mohou oddychnout.

Celkové náklady na rekonstrukci Gorkého ulice čítají necelých 19 milionů korun, z toho by mělo město získat z prostředků Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu dotaci ve výši 13,5 milionu korun.

Společnost celý článek
10.5.

Optimalizace na Holicku: starostové souhlasí

Kraj nahradí vlakové spojení, které v pracovní dny tvořilo pět párů vlaků, autobusovými linkami.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting