Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

19.3.

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se rozhodl reagovat na zprávu ministra dopravy České republiky Aleše Řebíčka. Ten představitelům Pardubického kraje v minulém týdnu svým dopisem potvrdil, že páteřní komunikace R35 je vládní prioritou a že prostředky na její přípravu budou již letos uvolněny ze státního rozpočtu. Roman Línek velmi přivítal odpověď ministra dopravy Řebíčka na společný dopis představitelů krajů a primátorů, dotčených výstavbou komunikace R35, kterou představitelé Pardubického kraje obdrželi minulý týden. Ministr v ní uvádí, že výstavba páteřní komunikace R35 patří mezi vládní priority a již v letošním roce bude na její přípravu uvolněna částka 50 až 100 milionů korun. Vicehejtman Línek k aktuální situaci ohledně R35 uvádí: „Náš kraj v únoru definitivně potvrdil Velký územní plán schválený v prosinci 2006, který je platný a závazný pro celé území Pardubického kraje. Jsme tak, mimochodem, jediným krajem v České republice, který má tento dokument schválený. Tím dal kraj jasně zelenou pro vedení nové dálnice z Čech na Moravu – R35.“ „Pro náš kraj je výstavba R35 a její uvedení do provozu naprostou prioritou. Tato komunikace přinese nejen odklon dopravy z center měst a obcí Pardubického kraje, ale i výrazný ekonomický rozvoj a příliv peněz do našeho kraje,“ zdůraznil vicehejtman Línek, který v minulých týdnech jednal s několika významnými investory. Línek dokonce uvažuje, že v případě komplikací s přípravou výstavby, by Pardubický kraj mohl navrhnout speciální zákon, který by tyto přípravy urychlil a výstavbu definitivně zajistil. Krajská zastupitelstva totiž mohou samy navrhovat zákony, které pak posoudí Parlament. „Již jsem hovořil s některými členy Poslanecké sněmovny i Senátu Parlamentu o možnosti, že by náš kraj v případě komplikací sám navrhl specielní zákon k R35, který by razantně řešil problémy s přípravou výstavby,“ uvedl Roman Línek. „Pokud by se příprava této nové dálnice z Čech na Moravu dostala z nějakých důvodů do patu, odhaduji, že nejdéle v roce 2010 bude tato zákonodárná iniciativa k R35 aktuální. Určitě bychom oslovili i sousední kraje, aby se k našemu případnému návrhu připojily,“ dodal Línek. Návrhy zákonů od krajů jsou v naší zemi zatím ojedinělé, avšak ve výjimečných případech může kraj návrh zákona podat do Poslanecké sněmovny, která ho musí následně projednat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

Díky podpoře SCHP ČR se všichni finalisté mohou těšit na nadstandardní ceny. S velkorysou nabídkou přišla také pořádající fakulta: pro prvních pět finalistů připravila certifikát na stipendium během 1. roku studia na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice v celkové hodnotě téměř 30 000,- Kč.

Společnost celý článek
18.5.

Cenu Učené společnosti ČR převzala i doktorka Kamila Pacovská z Fakulty filozofické

Úspěšný vědecko-výzkumný projekt „Centra pro etiku jako studium hodnoty člověka“ doktorky Kamily Pacovské a jejího týmu se stal vůbec jediným projektem z humanitní a společensko-vědní oblasti, který byl v České republice přijat k financování v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a který je určen na podporu a rozvoj excelentního výzkumného týmu v oblasti etiky. Realizace tohoto velkého projektu byla zahájena v roce 2017 a doktorka Kamila Pacovská je jeho hlavní řešitelkou.

Společnost celý článek
27.10.

Česko má podle OECD nejméně vzdělaný venkov oproti městům ze všech členských zemí

Ze sborníku textů OECD Regional Outlook 2016 vyplývá, že na posledních příčkách se dále umístilo Slovensko, Maďarsko a Řecko. Lidí s pouze základním vzděláním je na českém venkově podle studie OECD o 171 % víc než ve městech.

Společnost celý článek
28.11.

Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

Výstavba nové tělocvičny je pro kultivaci celé oblasti jen prvním krokem, další by měly následovat. „Nezbytná je rekonstrukce atletické dráhy a vůbec celého areálu, protože je léta zanedbávaný. Po nutných opravách by pak v areálu mohli žáci všech škol absolvovat hodiny tělesné výchovy,“ řekl hejtman Netolický a dodal, že město v souvislosti s výstavbou nové tělocvičny upravilo její okolí a vybudovalo nezbytné parkoviště.

Společnost celý článek
16.1.

Turistický portál kraje je nejlepší v republice

Kromě toho portál nabízí i možnost stáhnout a uložit vyhledaná data z portálu do GPS zařízení.

Společnost celý článek
4.6.

Sodomkovo Vysoké Mýto je tady!

Při této příležitosti jsou otevřeny i výstavy ke dvěma hlavním tématům letošního ročníku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting