Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

19.3.

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se rozhodl reagovat na zprávu ministra dopravy České republiky Aleše Řebíčka. Ten představitelům Pardubického kraje v minulém týdnu svým dopisem potvrdil, že páteřní komunikace R35 je vládní prioritou a že prostředky na její přípravu budou již letos uvolněny ze státního rozpočtu. Roman Línek velmi přivítal odpověď ministra dopravy Řebíčka na společný dopis představitelů krajů a primátorů, dotčených výstavbou komunikace R35, kterou představitelé Pardubického kraje obdrželi minulý týden. Ministr v ní uvádí, že výstavba páteřní komunikace R35 patří mezi vládní priority a již v letošním roce bude na její přípravu uvolněna částka 50 až 100 milionů korun. Vicehejtman Línek k aktuální situaci ohledně R35 uvádí: „Náš kraj v únoru definitivně potvrdil Velký územní plán schválený v prosinci 2006, který je platný a závazný pro celé území Pardubického kraje. Jsme tak, mimochodem, jediným krajem v České republice, který má tento dokument schválený. Tím dal kraj jasně zelenou pro vedení nové dálnice z Čech na Moravu – R35.“ „Pro náš kraj je výstavba R35 a její uvedení do provozu naprostou prioritou. Tato komunikace přinese nejen odklon dopravy z center měst a obcí Pardubického kraje, ale i výrazný ekonomický rozvoj a příliv peněz do našeho kraje,“ zdůraznil vicehejtman Línek, který v minulých týdnech jednal s několika významnými investory. Línek dokonce uvažuje, že v případě komplikací s přípravou výstavby, by Pardubický kraj mohl navrhnout speciální zákon, který by tyto přípravy urychlil a výstavbu definitivně zajistil. Krajská zastupitelstva totiž mohou samy navrhovat zákony, které pak posoudí Parlament. „Již jsem hovořil s některými členy Poslanecké sněmovny i Senátu Parlamentu o možnosti, že by náš kraj v případě komplikací sám navrhl specielní zákon k R35, který by razantně řešil problémy s přípravou výstavby,“ uvedl Roman Línek. „Pokud by se příprava této nové dálnice z Čech na Moravu dostala z nějakých důvodů do patu, odhaduji, že nejdéle v roce 2010 bude tato zákonodárná iniciativa k R35 aktuální. Určitě bychom oslovili i sousední kraje, aby se k našemu případnému návrhu připojily,“ dodal Línek. Návrhy zákonů od krajů jsou v naší zemi zatím ojedinělé, avšak ve výjimečných případech může kraj návrh zákona podat do Poslanecké sněmovny, která ho musí následně projednat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Putující kontejner odvezl více než 8 tisíc kg elektroodpadu

V celé republice pak Putující kontejner navštívil 552 českých měst a obcí.

Společnost celý článek
27.1.

Město plánuje modernizovat odborné učebny pardubických škol

Město plánuje mít projekty připraveny do září letošního roku. Díky tomu by mohlo v prosincových výzvách podat žádost na všech osm škol a příští rok se pustit do modernizace učeben. „Je nutné upozornit, že Hradecko-pardubická aglomerace na základě svého harmonogramu výzev pro rok 2017 předpokládá vyhlásit výzvy pro základní školy ve výši 155 milionů korun. Vzhledem k vysokému počtu individuálních výzev je třeba připravit projekty základních škol k podání co nejdříve. Proto jsme zvolili tento postup a vybrali prvních osm škol, které splňují kritéria pro získání dotací,“ dodává primátor města Martin Charvát.

Společnost celý článek
27.3.

Vrah babičky dostal 12,5 roku

Podle znalců měl mít v krvi asi 4 promile alkoholu. Pozůstalým se za svůj čin před soudem omluvil.

Společnost celý článek
31.1.

Komise pro školství a sport Asociace krajů ČR se sešla v Pardubicích

Součástí jednání bylo také představení projektu Festival vědy a techniky pořádaného Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, který má v Pardubickém kraji již více než desetiletou tradici a který úspěšně rozvíjí zájem žáků o vědecké a technické obory.

Společnost celý článek
1.10.

Již tento pátek začnou Městské slavnosti

„Město žije kulturou“ neboli druhá část slavností ve dnech 9. – 12. října již zahrnuje tradiční festivalový program s koncerty pod širým nebem, Dny medu, srazem historických vozidel, lampionovým průvodem či velkou ohňostrojovou show na Labi – tentokráte s překvapením.

Společnost celý článek
12.7.

Alkohol nepatří ani na kolo.

Rozhodnutí o sankci je na bedrech příslušného správního orgánu, kdy podezřelému hrozí pokuta v rozsahu od 25.000Kč – 50.000Kč.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting