Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

27.9.

Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v Litomyšli sklidily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Jevíčka, Litomyšle a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů sedmi neziskovek dary v hodnotě 186 000 korun. 
,,Podzimní Burza filantropie v Litomyšli byla jednou z posledních letošních Burz v Pardubickém kraji. Těší nás zájem donátorů a podpora prospěšných projektů všech neziskových organizací. Všechny podpořené projekty mají různá zaměření např.  sociální, kulturní, či vzdělávací. Mnohdy není cesta k donátorům lehká a přesto zájem roste. V roce 2018 se uskutečnilo pět Burz filantropie s 43 podpořenými projekty v celkové hodnotě 1 466 140 Kč a to mluví za vše“, zmiňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je i jedním z donátorů dobročinné burzy.
„Naše firma podporuje Burzu filantropie již pátým rokem. Rádi sledujeme smysluplné projekty neziskových organizací. Nástroj Burzy filantropie nám ulehčuje výběr projektů z místních, či regionálních neziskových organizací.  Někdy nám je blízký jeden projekt z několika přihlášených, jindy podpoříme projektů více. Tím tak pomůžeme najednou, v jeden čas, a na jednom místě více neziskovým organizacím. Vítáme projekty, které něco organizují,  tvoří, nebo vyrábí především za pomoci osob se zdravotním znevýhodněním. Své výrobky dále nabízí nejen firmám z řad donátorů, ale i široké veřejnosti. V Burze filantropie jde o hezké propojení ziskového a neziskového sektoru“, tak popsala projekt Burzy filantropie provozní ředitelka společnosti ABPLAST Marie Cacková. 
Podzimní Burza filantropie v Litomyšli přinesla zajímavé, inspirativní a všem přínosné projekty neziskových organizací.  Celkem se donátorům představilo pět projektů a takzvané divoké karty padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím - Cestou spolu, Matami. První podpora směřovala přímo do Rodinného komunitního centra Kocourek na projekt ,,Kocourkova komunitní zahrada“. Cílem projektu je repasovat staré herní prvky, vybudovat komunitní pec a záhon to vše v nové komunitní zahradě.  
Charita Moravská Třebová se zaměřila na pěstování ovoce. V nerezovém elektrickém kotlíku zpracují ovoce do marmelád a to v rámci terapeutických dílen. Název projektu nesl ,,Marmelády z ovoce, zahřejí Vás u srdce“. Charita Svitavy prezentovala projekt ,,Ovocný sad Olgy Havlové“. Centrum denních služeb Světlanka má zájem zatraktivnit místo pro klienty, nakoupit, zasadit vzrostlé stromy a keře na vlastním pozemku. Senioři tak mohou vzhlížet blíže k přírodě a sledovat její proměny v čase. Oblastní charita Polička se zaměřila na rodiny s dětmi. Nově vybudované hřiště má být bezpečným prostorem pro klienty Centra pro rodinu a Centra náhradní rodinné péče.  
S Naproti z Moravské Třebové to v Laskavárně frčí, ,,Laskavě, chutně a rychle“ to je její krédo. Jako novinku v Laskavárně můžete ochutnat řadu bezlepkových výrobků. To, že jim to frčí, není pochyb, a proto se zaměřily na rozšíření kuchyňských potřeb, tak aby pokryly poptávku zákazníků. 
Burzu filantropie pořádá od roku 2011 sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Neziskovky na ní prezentují své nápady před zástupci firem a veřejné správy, a ti mohou jejich záměry podpořit finančními, materiálními nebo jinými potřebnými dary,“ vysvětluje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.
Díky projektu podpořenému Evropskou unií se Burza filantropie šíří také do dalších krajů. Burzovní celorepublikové putování se tak zakončí v Třebíči a to 3. 10. 2018 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.2.

Špičková medicína se dělá i v krajských nemocnicích

Laparoskopické operace jsou v současné při řešení některých diagnóz jednoznačným trendem v chirurgii.

Společnost celý článek
3.5.

Přednáška „Měření vzdáleností ve vesmíru,,

V současné době je vynakládáno velké úsilí na zpřesnění měření velkých vzdáleností.

Společnost celý článek
23.4.

Policisté se připravovali na EURO 2012

Ve spolupráci s Českými drahami zde proběhlo součinnostní cvičení vybraných pořádkových jednotek s mezinárodní účastí.

Společnost celý článek
31.7.

Každý den půlmaraton - s jedním kolem a dvěma běžeckými botami

Cílem akce není nutně prodat všechny tyto metry. Samozřejmě čím více metrů si dárci zakoupí, tím více věcí budeme moci dětem do školky pořídit.

Společnost celý článek
23.10.

Úzká spolupráce firem a škol může fungovat i v zemědělství, říká hejtman Netolický

V rámci smluvního vztahu mezi žáky a firmou neexistuje žádný závazek k nástupu do společnosti po dokončení studia. Firma samotná musí žáky přesvědčit, že ona je ta pravá pro jejich další pracovní dráhu.

Společnost celý článek
22.2.

Město pronajme již stý startovací byt

Projekt startovacího bydlení pro mladé vstupuje v Pardubicích do svého čtvrtého roku. Na jaře získá svůj nový domov již stý nájemník, kterému městský byt pomůže k osamostatnění. Město letos opět nabídne mladým rodinám i jednotlivcům čtyřletý pronájem 25 malometrážních bytů za zvýhodněné nájemné.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting