Litomyšl je bezproblémové město, říká hejtman Toman

24.7.

Litomyšl je bezproblémové město, říká hejtman Toman

Litomyšl je bezproblémové město, říká hejtman Toman

Ze své oficiální návštěvy města Litomyšl se hejtman Pardubického kraje Ivo Toman vrátil spokojený. V úterý 22. července tu navštívil několik místních firem, jednu technicky zaměřenou školu a setkal se i se samosprávami města Litomyšl a okolních obcí. „Byl jsem mile překvapen. U podnikatelů jsem sice slyšel nářky na silnou českou korunu, ale celkově na mě Litomyšl dělala dojem dobře fungujícího a pohodového města,“ řekl Toman, který svou návštěvu zahájil exkurzí ve firmě Saint-Gobain Vertex a později pokračoval do firmy Líhně Mach. „To je jedna z firem, kterou v loňském roce zasáhla ptačí chřipka. Jsem rád, že už na první pohled je vidět, že naštěstí nebyla pro firmu smrtící. Poprvé v životě jsem byl v líhni kuřat a poprvé v životě jsem viděl tolik vajec a kuřat pohromadě. Je to svým způsobem úžasný zážitek,“ usmíval se Toman. S podobným dobrým dojmem odcházel i z další exkurze, a to z firmy Rybářství Litomyšl, které hospodaří na rozsáhlém území a specializuje se na tradiční chov českých ryb, ale také na chov raků. Poslední zastávkou v celodenní návštěvě byla návštěva Vyšší odborné školy a Střední odborné školy technické v Litomyšli. Ředitel tohoto zařízení pan Milan Janecký sem pozval i starosty a podnikatele, kteří škole pomáhají v rozvoji, a to jak propagací, tak sponzorskými dary. Pro hejtmana tu byla připravena prohlídka školy včetně všech nově vybudovaných dílen a učeben, kde studenti pracují s nejnovějšími technologiemi. „Fascinován jsem byl interaktivní formou vzdělávání. Z dotací Evropského sociálního fondu, Pardubického kraje a dalších tu vybudovali speciální učebnu, kde je možné díky videokameře a další snímací techniky nahlédnout do nitra různých zařízení. Studenti – včetně dospělých v rámci profesního vzdělávání – tu mohou také díky moderním počítačovým programům sami narýsovat nějakou součástku a hned ve vedlejší místnosti ji na CNC strojích vyrobit! Jsem velmi rád, že tuto školu zřizuje Pardubický kraj a že ji vede pan ředitel Janecký. Mají tu úspěch, do prvního ročníku v příštím roce nastoupí téměř devadesát nových studentů. To je dobrá vizitka,“ chválil hejtman. Se starostou Litomyšle Michalem Kortyšem pak hejtman Toman ještě prodiskutoval aktuální témata, mluvili například o dopravní situaci, o projektech podpořených Evropskou unií i o úspěchu letošního jubilejního ročníku Smetanovy Litomyšle. (Na fotografii je hejtman zachycen spolu se starostou města Michalem Kortyšem)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.3.

Město pomůže majitelům domů na třídě Míru.

Město majitelům domů poskytne peníze formou dotace, podobně jako dotuje modernizaci bytů a domů, které prodalo v poslední vlně privatizace městských bytů. Dotaci obdrží po zaplacení faktury. O podmínkách zhotovení přípojek bude postupně s vlastníky jednat koordinátor jejich výstavby Josef Pavlík, který jim také předloží smlouvy k podpisu.

Společnost celý článek
18.11.

Elektrárna Chvaletice: největší znečišťovatel v kraji

Arnika žebříčky sestavila již po čtvrté na základě dat ohlášených firmami do Integrovaného registru znečišťování

Společnost celý článek
22.10.

Pardubické krematorium zve na listopadový den otevřených dveří

Služby města Pardubic, které provozují také centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Před „dušičkami“ probíhá intenzivní úklid všech prostranství a již tradičně se počítá s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova. Po dobu dušičkového víkendu bude otevřen do neděle 3.11. do 20,00 hodin.

Společnost celý článek
7.5.

Irisbus šestkrát jedničkou

K slavnostnímu předávání vozidel dochází většinou v případě jejich kulatého výrobního čísla.

Společnost celý článek
24.11.

Ve Vysokém Mýtě odstartoval pilotní školský projekt

Nejde o jednorázový kurz, ale o celý blok nejrůznějších dovedností, které si studenti musí osvojit.

Společnost celý článek
8.4.

Místní referendum o členění Pardubic proběhne 13.června

Pardubice jsou v současné době rozděleny na osm městských obvodů. O vhodnosti a nákladnosti tohoto uspořádání diskutují politici již několik let, shodu však zatím nenašli. Proto se rozhodli uspořádat referendum a dát tak občanům možnost zapojit se do rozhodování přímo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting