Litomyšl je bezproblémové město, říká hejtman Toman

24.7.

Litomyšl je bezproblémové město, říká hejtman Toman

Litomyšl je bezproblémové město, říká hejtman Toman

Ze své oficiální návštěvy města Litomyšl se hejtman Pardubického kraje Ivo Toman vrátil spokojený. V úterý 22. července tu navštívil několik místních firem, jednu technicky zaměřenou školu a setkal se i se samosprávami města Litomyšl a okolních obcí. „Byl jsem mile překvapen. U podnikatelů jsem sice slyšel nářky na silnou českou korunu, ale celkově na mě Litomyšl dělala dojem dobře fungujícího a pohodového města,“ řekl Toman, který svou návštěvu zahájil exkurzí ve firmě Saint-Gobain Vertex a později pokračoval do firmy Líhně Mach. „To je jedna z firem, kterou v loňském roce zasáhla ptačí chřipka. Jsem rád, že už na první pohled je vidět, že naštěstí nebyla pro firmu smrtící. Poprvé v životě jsem byl v líhni kuřat a poprvé v životě jsem viděl tolik vajec a kuřat pohromadě. Je to svým způsobem úžasný zážitek,“ usmíval se Toman. S podobným dobrým dojmem odcházel i z další exkurze, a to z firmy Rybářství Litomyšl, které hospodaří na rozsáhlém území a specializuje se na tradiční chov českých ryb, ale také na chov raků. Poslední zastávkou v celodenní návštěvě byla návštěva Vyšší odborné školy a Střední odborné školy technické v Litomyšli. Ředitel tohoto zařízení pan Milan Janecký sem pozval i starosty a podnikatele, kteří škole pomáhají v rozvoji, a to jak propagací, tak sponzorskými dary. Pro hejtmana tu byla připravena prohlídka školy včetně všech nově vybudovaných dílen a učeben, kde studenti pracují s nejnovějšími technologiemi. „Fascinován jsem byl interaktivní formou vzdělávání. Z dotací Evropského sociálního fondu, Pardubického kraje a dalších tu vybudovali speciální učebnu, kde je možné díky videokameře a další snímací techniky nahlédnout do nitra různých zařízení. Studenti – včetně dospělých v rámci profesního vzdělávání – tu mohou také díky moderním počítačovým programům sami narýsovat nějakou součástku a hned ve vedlejší místnosti ji na CNC strojích vyrobit! Jsem velmi rád, že tuto školu zřizuje Pardubický kraj a že ji vede pan ředitel Janecký. Mají tu úspěch, do prvního ročníku v příštím roce nastoupí téměř devadesát nových studentů. To je dobrá vizitka,“ chválil hejtman. Se starostou Litomyšle Michalem Kortyšem pak hejtman Toman ještě prodiskutoval aktuální témata, mluvili například o dopravní situaci, o projektech podpořených Evropskou unií i o úspěchu letošního jubilejního ročníku Smetanovy Litomyšle. (Na fotografii je hejtman zachycen spolu se starostou města Michalem Kortyšem)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Likvidace odpadů spolkne v Pardubicích miliony

Likvidace odpadu ze separačních dvorů přišla v roce 2010 město na více než 10 milionů korun.

Společnost celý článek
14.6.

Masokombinát z Poličky vypouštěl nedostatečně vyčištěné odpadní vody

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Hradci Králové uložili pokutu sto tisíc korun společnosti MASO UZENINY POLIČKA, a.s. Masokombinát více než rok vypouštěl z čistírny odpadních vod svého závodu v Kamenci u Poličky nedostatečně vyčištěné odpadní vody do vod povrchových.

Společnost celý článek
2.5.

V Ústí se zrodila historická dohoda o snížení cen tepla

Ústí nad Orlicí se tak jako první město v Pardubickém kraji může pochlubit historickou dohodou, díky které ceny tepla v příštích letech budou stagnovat nebo dokonce klesnou, zatímco inflace a ceny energií jdou každoročně výrazně nahoru.

Společnost celý článek
15.4.

Jak vyvěsit státní vlajku při dni smutku?

Vláda mimo jiné doporučuje zajistit vyvěšení státní vlajky na úředních a veřejných budovách na půl žerdi či stožáru.

Společnost celý článek
31.5.

Vítězným projektem T-Mobile Rozjezdů 2019 chrudimská trička CityZEN

Hlavní cenu 9. ročníku soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy si odnášejí Pavel Hrstka, Martin Burkoň a René Němeček z Chrudimi a jejich trička CityZen.

Společnost celý článek
27.1.

Mercedes se zastavil o strom

Škoda na mercedesu byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting