Litomyšl udělí opět ceny za zásluhy o rozvoj města

11.9.

Litomyšl udělí opět ceny za zásluhy o rozvoj města


V neděli 20. září se od 17.00 hod. uskuteční ve Smetanově domě slavnostní předání Cen města Litomyšle za zásluhy o rozvoj města. Stane se tak v rámci koncertu Mladá Praha. Plakety Rady města Litomyšle obdrží Kazutami Ando, Ing. Jaroslav Dvořák a v srpnu si ji převzal také prof. Milan Vítek. Cenu purkmistra Laška si odnese Jaroslav Theimer a in memoriam bude udělena Vladimíru Šauerovi.


V hudebním programu zazní Z domoviny Bedřicha Smetany, Sonáta pro housle a klavír G dur č. 18 KV 301 Wolfganga Amadea Mozarta a Sonáta A dur pro violoncello a klavír Césara Francka v provedení Larisy Palochové (housle), Matyáše Nováka (klavír) a Yuya Okamota (violoncello). Duo Larisa a Matyáš, vítězové mistrovských kurzů v rakouském Reichenau, se letos stalo absolutním vítězem 49. ročníku prestižní Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Yuya Okamoto sólově vystupoval s orchestry Ensemble of Tokyo, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Japan Philharmonic, New Japan Philharmonic a Bad Reichenhaller Philharmonie. Kromě jiných ocenění také obdržel čestné uznání na Mezinárodní soutěži X. Witold Lutoslawski ve Varšavě.


Ceny města byly poprvé předány v roce 2011 a od té doby se pravidelně oceňují lidé, kteří se nějakým způsobem zasloužili o rozvoj Litomyšle. Plakety Rady města Litomyšle letos obdrží tři osobnosti. Profesoru Milanu Vítkovi bylo ocenění předáno již v srpnu, a to za významný přínos společnosti v oblasti kultury a pedagogiky, dlouholeté vedení mezinárodních hudebních kurzů a zásluhu o propagaci města Litomyšle. Kazutami Ando obdrží plaketu za zásluhy o rozvoj česko-japonské spolupráce v oblasti kultury a propagaci města Litomyšle v Japonsku. Ing. Jaroslav Dvořák převezme cenu za zásluhy o rozvoj Litomyšle v oblasti kultury, spolkového života a významný podíl na spolupráci s partnerskými městy. Cenu purkmistra Laška letos dostane Jaroslav Theimer za významné zásluhy o rozvoj sokolského života a sportu v Litomyšli a in memoriam Vladimír Šauer za zásluhy o rozvoj Litomyšle v oblasti kulturní, umělecké a vzdělávaní. Představení všech jmenovaných najdete v medailoncích v tomto čísle Lilie.


Plaketu Rady města Litomyšle v minulosti obdrželi Mgr. Milan Motl, Ing. Jan Rektořík, Ondrej Lenárd, Jan Kačer, Věra Kučerová a Ladislav Péchy. Držiteli Ceny purkmistra Laška jsou MUDr. Hana Šmákalová a Mgr. Vladimír Novotný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Na letišti začne výcvik na vrtulnících Mi-17

Letecký výcvik na pardubickém vojenském letišti se v březnu co do letových hodin nebude příliš lišit od měsíců minulých.

Společnost celý článek
5.2.

Zdolají senioři kanál La Manche i potřetí?

„Přeplavme svůj La Manche“ – tak zní název celorepublikové soutěže, kterou vyhlašuje projekt SenSen, platforma pro více než stovku seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Letos se jedná již o 4. ročník štafetového plavání, který potrvá od 1. 2. do 28. 2. 2018. Jeho patronkou je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů.

Společnost celý článek
15.9.

Hejtman Martínek jednal ve Francii o další spolupráci

Krajská delegace v rámci diskuze o cestovním ruchu navštívila zámek v Chamont-sur-Loire, který je majetkem regionu Centre.

Společnost celý článek
17.5.

Východočeské divadlo se pyšní titulem Zaměstnavatel roku 2012

Zaměstnanec Dominik Rumpík je plnohodnotným členem obchodního oddělení divadla.

Společnost celý článek
3.11.

Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

Záštitu nad letošním ročníkem převzali – jak jinak v Pardubicích než HC Dynamo Pardubice, dále hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubice Martin Charvát, který se také zřejmě objeví na ledě v zápase osobností. „Ve sportu padají bariéry, sport sbližuje, sport je pro někoho životním stylem a já si myslím, že nesmíme zapomenout ani na pomoc druhým. Proto jsem se rozhodl oslovit přítomné možností dobrovolně přispět na Nadaci policistů a hasičů, která v současné době pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí“, uvedl dále plk. Jan Švejdar.

Společnost celý článek
18.5.

Ekologickou novinku testují ve Službách města Pardubic

Jezdí rychlostí 45 km v hodině a výhodou je, že k jeho řízení postačí řidičský průkaz skupiny B.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting