Litomyšl udělí opět ceny za zásluhy o rozvoj města

11.9.

Litomyšl udělí opět ceny za zásluhy o rozvoj města


V neděli 20. září se od 17.00 hod. uskuteční ve Smetanově domě slavnostní předání Cen města Litomyšle za zásluhy o rozvoj města. Stane se tak v rámci koncertu Mladá Praha. Plakety Rady města Litomyšle obdrží Kazutami Ando, Ing. Jaroslav Dvořák a v srpnu si ji převzal také prof. Milan Vítek. Cenu purkmistra Laška si odnese Jaroslav Theimer a in memoriam bude udělena Vladimíru Šauerovi.


V hudebním programu zazní Z domoviny Bedřicha Smetany, Sonáta pro housle a klavír G dur č. 18 KV 301 Wolfganga Amadea Mozarta a Sonáta A dur pro violoncello a klavír Césara Francka v provedení Larisy Palochové (housle), Matyáše Nováka (klavír) a Yuya Okamota (violoncello). Duo Larisa a Matyáš, vítězové mistrovských kurzů v rakouském Reichenau, se letos stalo absolutním vítězem 49. ročníku prestižní Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Yuya Okamoto sólově vystupoval s orchestry Ensemble of Tokyo, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Japan Philharmonic, New Japan Philharmonic a Bad Reichenhaller Philharmonie. Kromě jiných ocenění také obdržel čestné uznání na Mezinárodní soutěži X. Witold Lutoslawski ve Varšavě.


Ceny města byly poprvé předány v roce 2011 a od té doby se pravidelně oceňují lidé, kteří se nějakým způsobem zasloužili o rozvoj Litomyšle. Plakety Rady města Litomyšle letos obdrží tři osobnosti. Profesoru Milanu Vítkovi bylo ocenění předáno již v srpnu, a to za významný přínos společnosti v oblasti kultury a pedagogiky, dlouholeté vedení mezinárodních hudebních kurzů a zásluhu o propagaci města Litomyšle. Kazutami Ando obdrží plaketu za zásluhy o rozvoj česko-japonské spolupráce v oblasti kultury a propagaci města Litomyšle v Japonsku. Ing. Jaroslav Dvořák převezme cenu za zásluhy o rozvoj Litomyšle v oblasti kultury, spolkového života a významný podíl na spolupráci s partnerskými městy. Cenu purkmistra Laška letos dostane Jaroslav Theimer za významné zásluhy o rozvoj sokolského života a sportu v Litomyšli a in memoriam Vladimír Šauer za zásluhy o rozvoj Litomyšle v oblasti kulturní, umělecké a vzdělávaní. Představení všech jmenovaných najdete v medailoncích v tomto čísle Lilie.


Plaketu Rady města Litomyšle v minulosti obdrželi Mgr. Milan Motl, Ing. Jan Rektořík, Ondrej Lenárd, Jan Kačer, Věra Kučerová a Ladislav Péchy. Držiteli Ceny purkmistra Laška jsou MUDr. Hana Šmákalová a Mgr. Vladimír Novotný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.2.

236 značek láká turisty k návštěvě kraje

„Informační systém Pardubického kraje – Dopravní značení turistických cílů“ získal podporu z Evropské unie.

Společnost celý článek
14.12.

Pardubické vánoční trhy jsou v plném proudu

Od 15 hodin se po náměstí rozezní hlasy dětí z dětských pěveckých sborů a promítá se pardubická Perníková pohádka.

Společnost celý článek
5.1.

Reorganizace policie ve Východočeském kraji

Tyto útvary budou řízeny z Krajského ředitelství policie Východočeského kraje v Hradci Králové.

Společnost celý článek
4.12.

ESN Buddy System finančně podpoří Dětský domov Nechanice

Převážná část cizinců přijela do Hradce Králové v rámci studijního programu Socrates Erasmus.

Společnost celý článek
18.7.

Alkohol probudil agresivitu

Nejprve měl kompletně rozbít přední světlomety, to mu patrně nestačilo, tak ještě poškodil a zprohýbal levé a pravé dveře, navíc zdemoloval všechny čtyři blatníky, včetně přední kapoty a střechy vozidla. Dílo zkázy dokonal prohozením kanálové mříže čelním sklem.

Společnost celý článek
5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting