Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

2.5.

Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

V sobotu 28. dubna se na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí konal pátý ročník nejnáročnějších hasičských závodů TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá) nazvaných „Ohnivá rozhledna". Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje. Na start nastoupilo celkem 52 profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky, na které čekal běh s hadicí a proudnicemi, 60 úderů šestikilovým kladivem, překonání dvoumetrové bariéry, transport po čtyřicetimetrové dráze 80 kilogramů těžké figuríny a přenos dvou 20kilových barelů na vzdálenost 20 metrů. Poslední disciplína byl co možná nejrychlejší výstup po 183 schodech na vrchol rozhledny. To vše s dýchacím přístrojem na zádech a maskou na obličeji.   První tři medailová místa obsadili závodníci z domácí Hasičské záchranné služby (HZS) Ústí nad Orlicí. Absolutním vítězem se stal domácí Lukáš Novák z HZS Ústí nad Orlicí s vynikajícím časem 148,54 sekund (o více jak 2 sekundy překonal loňský čas), za které zvládl celou náročnou trať. Lukáš Novák každoročně své časy zlepšuje a nasazuje tak vysokou laťku svým konkurentům.   Na druhém místě skončil Jiří Mikulecký také z HZS Ústí nad Orlicí s časem 161,94 a bronzové místo vybojoval Tomáš Lehný s časem 163,78 z HZS Ústí nad Orlicí – stanice Žamberk.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Spolupráce se školami z Balkánu stvrzena

Finální podoba tohoto projektu by měla být představena během jarní návštěvy chorvatské a černohorské strany v České republice.

Společnost celý článek
25.9.

Sedm měst zažije Zábavný den dopravní bezpečnosti

V uplynulém roce zemřelo na českých silnicích více než 1100 osob.

Společnost celý článek
12.1.

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Kvůli nebezpečí polomů pod tíhou sněhu a pádu stromů na silnici bylo uzavřeno pět úseků silnic.

Společnost celý článek
23.1.

Falešný revizní technik řádí na Svitavsku

Drobné podnikatele na Svitavsku navštěvuje v poslední době osoba, jež se vydává za revizního technika hasicích přístrojů.

Společnost celý článek
19.2.

Den otevřených dveří v chrudimské Noclehárně

Při příchodu se musí zájemci o přespání prokázat platnými doklady totožnosti a být ve střízlivém stavu.

Společnost celý článek
30.8.

Primátor: Nabízím řešení, které může pomoci vlastníkům svítkovských domů

Jednání, které primátor inicioval, se zúčastnili i někteří z klientů společnosti CZ Stavební holding, ale také zástupci obyvatel sousední lokality, jejichž petici podepsalo na 500 tamních obyvatel. Ti se obávají, že vybudováním mostu přes Bylanku a dopravním napojením nového sídliště by u jejich domů došlo k nekontrolovatelnému nárůstu dopravy, a tedy ke zhoršení kvality jejich života.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting