Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

2.5.

V sobotu 28. dubna se na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí konal pátý ročník nejnáročnějších hasičských závodů TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá) nazvaných „Ohnivá rozhledna". Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje. Na start nastoupilo celkem 52 profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky, na které čekal běh s hadicí a proudnicemi, 60 úderů šestikilovým kladivem, překonání dvoumetrové bariéry, transport po čtyřicetimetrové dráze 80 kilogramů těžké figuríny a přenos dvou 20kilových barelů na vzdálenost 20 metrů. Poslední disciplína byl co možná nejrychlejší výstup po 183 schodech na vrchol rozhledny. To vše s dýchacím přístrojem na zádech a maskou na obličeji.   První tři medailová místa obsadili závodníci z domácí Hasičské záchranné služby (HZS) Ústí nad Orlicí. Absolutním vítězem se stal domácí Lukáš Novák z HZS Ústí nad Orlicí s vynikajícím časem 148,54 sekund (o více jak 2 sekundy překonal loňský čas), za které zvládl celou náročnou trať. Lukáš Novák každoročně své časy zlepšuje a nasazuje tak vysokou laťku svým konkurentům.   Na druhém místě skončil Jiří Mikulecký také z HZS Ústí nad Orlicí s časem 161,94 a bronzové místo vybojoval Tomáš Lehný s časem 163,78 z HZS Ústí nad Orlicí – stanice Žamberk.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.5.

Další projekt spolupráce uspěl při výběru

Spolupráce započala na začátku roku 2010, kdy byla odstartována realizace tvorby společné marketingové strategie obou území.

Společnost celý článek
14.6.

Pardubický skatepark už má provozovatele

Areál město pronajme společnosti P. Ministr, která v Pardubicích provozuje koupaliště.

19.11.

Do mateřské školy docházejí spolu s učitelkami i babičky

Budujeme vzájemný vztah, který je již nyní pro většinu dětí málo dostupný, protože vícegenerační rodiny nejsou v naší společnosti běžné. Ze spolupráce si bereme plné hrnečky radosti do dalšího života,“ řekla ředitelka MŠ Veronika Svatošová.

26.9.

Jak skončil Rozhled?

Do akce bylo v kraji nasazeno na sedm desítek policistů, kteří provedli kontrolu u 522 osob, z toho 338 cizinců.

9.9.

Handicapovaní na rybách

Počasí závodům poměrně přálo, avšak změna počasí ze soboty na neděli zřejmě ovlivnila v první části závodu malý počet záběrů.

5.5.

O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

Zhruba 80 lidí požádalo do konce dubna město Pardubice o odškodnění za újmu způsobenou špatným stavem komunikací během zimy.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting