Magická data lákají snoubence

27.2.

Magická data lákají snoubence

Magická data lákají snoubence

Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů. Je to celá polovina všech v únoru sezdaných dvojic. „Tolik svateb v jednom dni obvykle míváme až v letních měsících. Termíny sňatků na „přestupný“ pátek byly velmi rychle obsazené,“ uvedla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková. Proč je 29. únor jako termín svatby tak vyhledávaný, lze jen hádat. Snad byla v těchto případech iniciativa při výběru data na straně pánů ženichů. Na čtvrtinu tak omezí riziko manželské krize způsobené opomenutím výročí sňatku. Další řádka snoubenců, kteří vstoupí do stavu manželského v letošním roce, si pak vzala k srdci teorii českého všeuměla Járy Cimrmana o snadno zapamatovatelných datech. „Nejvíce svateb, celkem 27, máme skutečně nahlášených na 8. 8. 2008, čtrnáct párů si řekne své ano 2. 8. 2008,“ prozradila vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková. Pardubičtí zastupitelé však budou oddávat téměř každý pátek a sobotu v roce. Někteří snoubenci si jsou tak jistí v kramflecích, že se nebojí ani „černého“ pátku třináctého v měsíci červnu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.12.

Aviatická pouť připravila vánoční nabídku

„Protože se vstupenka na Aviatickou pouť stává i vhodným vánočním dárkem, tak jsme pro letošní rok připravili výhodnou nabídku. V čase od 8. prosince 2014 do 15. ledna 2015 je možné zakoupit běžnou vstupenku za 200 Kč. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o luxusnější zážitek, pro které je opět připravena, početně velmi omezená, Zlatá vstupenka s rezervovaným místem k sezení v první řadě na místě s dokonalým výhledem a nezbytným servisem. Ta ve vánočním předprodeji stojí rovných 1000 Kč,“ říká o letošní výhodné nabídce Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
26.11.

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Jedním z klíčových témat plenárního zasedání jsou aspekty globální finanční a hospodářské krize.

Společnost celý článek
17.7.

Veřejnosti bude představena příprava strategického plánu rozvoje města

Tématem setkání bude nejen samotná strategie, ale také příprava města a jeho partnerů na zdárné využití prostředků z Evropské unie po roce 2014.

Společnost celý článek
13.4.

Sportovní hala na Dašické dostane nové šatny a bude propojena s budovou gymnázia

Plánovaná přestavba za více než deset milionů korun zlepší zázemí pro sportovce a také usnadní přístupnost žákům přilehlého gymnázia, kteří zde absolvují hodiny tělesné výchovy.

Společnost celý článek
11.10.

Unikátní výstava platidel ve Svitavách

Expozice s názvem "Historie peněz v Číně" vás seznámí s více než čtyřtisíciletým vývojem platidel na území Číny.

Společnost celý článek
15.9.

46. ročník Lanškrounské kopy měl v sobotu 13. září 2014 celkem 4676 účastníků.

Kopa je velká akce, zapojují se desítky dobrovolníků a výbornou organizaci odvádí Klub českých turistů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting