Magická data lákají snoubence

27.2.

Magická data lákají snoubence

Magická data lákají snoubence

Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů. Je to celá polovina všech v únoru sezdaných dvojic. „Tolik svateb v jednom dni obvykle míváme až v letních měsících. Termíny sňatků na „přestupný“ pátek byly velmi rychle obsazené,“ uvedla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková. Proč je 29. únor jako termín svatby tak vyhledávaný, lze jen hádat. Snad byla v těchto případech iniciativa při výběru data na straně pánů ženichů. Na čtvrtinu tak omezí riziko manželské krize způsobené opomenutím výročí sňatku. Další řádka snoubenců, kteří vstoupí do stavu manželského v letošním roce, si pak vzala k srdci teorii českého všeuměla Járy Cimrmana o snadno zapamatovatelných datech. „Nejvíce svateb, celkem 27, máme skutečně nahlášených na 8. 8. 2008, čtrnáct párů si řekne své ano 2. 8. 2008,“ prozradila vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková. Pardubičtí zastupitelé však budou oddávat téměř každý pátek a sobotu v roce. Někteří snoubenci si jsou tak jistí v kramflecích, že se nebojí ani „černého“ pátku třináctého v měsíci červnu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.8.

Zelená úsporám musí být pro každého

Majitelé bytů v panelových domech z něj na zateplování nemají možnost čerpat, protože jim peníze nabízí program Panel.

Společnost celý článek
10.9.

Hravé odpoledne na farmě Zaměstná celou rodinu

Událost pořádá Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje a ve spolupráci se sdružením Apolenka hiporehabilitace. Hlavní dění vypukne ve 13.00, na programu jsou soutěže o zajímavé ceny pro děti, prezentace neziskovek z okolí Pardubic, a nesmí chybět ani dobré jídlo, zábava a hry.

Společnost celý článek
16.1.

Kryt CO by v mrazech posloužil pardubickým bezdomovcům

V krytu na Dubině, který má město pro takovéto krizové situace vytipován, by lidé bez střechy nad hlavou našli vše, co potřebují – lůžka, teplo i sociální zařízení. „Je to jeden ze stálých krytů CO. Je v něm 30 lůžek a je trvale připraven. Na zprovoznění by nám stačila hodina,“ řekl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Kyncl.

Společnost celý článek
19.8.

Další případy falešného exekutora

Policisté žádají občany, aby jej v žádném případě neplatili a obrátili se na Policii České republiky.

Společnost celý článek
16.1.

Tříkrálová sbírka proběhla také v Lanškrouně a Dolním Třešňovci

Koledníci použili 12 pokladniček, do kterých v sobotu 7. ledna 2012 v Lanškrouně vybrali celkem 70 467 Kč.

Společnost celý článek
19.9.

Nejtvrdším hasičem v České republice je Lukáš Novák

V rekordním čase 4.47,23 minut zvládl všechny náročné disciplíny dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting