Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

8.8.

Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

Obchodní řetězec Makro v Hradci Králové nabízel zákazníkům zkažené vídeňské párky. I přesto, že dodavatel uvádí datum spotřeby do 19. srpna, už v pondělí 6. srpna byly značně plesnivé. Případ byl předán státní zemědělské a potravinářské inspekci. Již přímo v chladících boxech jevilo balení vídeňských párků známky plísně. „Jako majitel restaurace si myslím, že tohle je vrchol,“ řekl serveru Orlicky.net Jiří Finger, majitel restaurace v Kostelci nad Orlicí. Ještě než si Jiří Finger zboží koupil, upozornil na tuto skutečnost vedení hradecké pobočky. Ti argumentovali tím, že zákazník narušil chladící řetězec.„Asi chtěli naznačit, že se mi ty párky zkazily za 15 minut,“ dodal zákazník. Vídeňské párky dodává do Makra společnost Beskydské uzeniny z Frýdku Místku. Na obalu je uveden datum spotřeby do 19. srpna 2007. V hradeckém Makru se na uvedené téma odmítali bavit. Případ si okamžitě převzala státní zemědělská a potravinářská inspekce. Její tiskový mluvčí Ivo Klemeš řekl: „Naši inspektoři provedou kontrolu všech balení v úseku uzeniny a následně budeme celý případ šetřit!“ Když jsme se začali o celou událost zajímat, vedení Makra změnilo názor. „My jsme už vídeňské párky stáhli z prodeje a samozřejmě vyvodíme patřičné důsledky,“ tvrdí Markéta Světlíková, tisková mluvčí společnosti Makro. Pokud se prokáže, že firma Makro nebo některý z dodavatelů pochybil, může jim státní zemědělská a potravinářská inspekce udělit pokutu v řádech desítek až stovek tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Společnost celý článek
29.7.

Studenti po skončení školy tápou

Velkým problémem je finanční náročnost speciálních kurzů, které si většinou čerství absolventi nemohou dovolit.

Společnost celý článek
22.4.

Manažeři roku opět i z Pardubického kraje

Všem manažerům z Pardubického i Královéhradeckého kraje oceněným od roku 1993 předají odměnu i hejtmani z obou krajů.

Společnost celý článek
11.1.

Čeští vojáci z Afghánistánu se sešli v Pardubicích

K vojákům, z nichž většina patří k pardubické 14. brigádě logistické podpory promluvil i náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
14.4.

Pilsner Urquell uvaří pro BOSCH FRESH FESTIVAL speciální pivo

Každého festivalu se zúčastní okolo 15 pivovarů. Kromě velkých producentů, jakými je Pilsner Urquell, Ferdinand nebo Svijany, mohou návštěvníci ochutnat lahodný mok od menších či rodinných pivovarů - Pivovar Raven, U Stočesů, Knížecí pivovar Plasy, Pivovar Krušnohor a další.

Společnost celý článek
17.5.

Holandské herinky provoněly historickou radnici

Delegace si prohlédla prostory renesanční radnice a seznámila se s historií a vývojem Moravské Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting