Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

8.8.

Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

Obchodní řetězec Makro v Hradci Králové nabízel zákazníkům zkažené vídeňské párky. I přesto, že dodavatel uvádí datum spotřeby do 19. srpna, už v pondělí 6. srpna byly značně plesnivé. Případ byl předán státní zemědělské a potravinářské inspekci. Již přímo v chladících boxech jevilo balení vídeňských párků známky plísně. „Jako majitel restaurace si myslím, že tohle je vrchol,“ řekl serveru Orlicky.net Jiří Finger, majitel restaurace v Kostelci nad Orlicí. Ještě než si Jiří Finger zboží koupil, upozornil na tuto skutečnost vedení hradecké pobočky. Ti argumentovali tím, že zákazník narušil chladící řetězec.„Asi chtěli naznačit, že se mi ty párky zkazily za 15 minut,“ dodal zákazník. Vídeňské párky dodává do Makra společnost Beskydské uzeniny z Frýdku Místku. Na obalu je uveden datum spotřeby do 19. srpna 2007. V hradeckém Makru se na uvedené téma odmítali bavit. Případ si okamžitě převzala státní zemědělská a potravinářská inspekce. Její tiskový mluvčí Ivo Klemeš řekl: „Naši inspektoři provedou kontrolu všech balení v úseku uzeniny a následně budeme celý případ šetřit!“ Když jsme se začali o celou událost zajímat, vedení Makra změnilo názor. „My jsme už vídeňské párky stáhli z prodeje a samozřejmě vyvodíme patřičné důsledky,“ tvrdí Markéta Světlíková, tisková mluvčí společnosti Makro. Pokud se prokáže, že firma Makro nebo některý z dodavatelů pochybil, může jim státní zemědělská a potravinářská inspekce udělit pokutu v řádech desítek až stovek tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.7.

Bojovníci za svobodu dorazí do Pardubic

Jedná se o atraktivně zpracovanou putovní výstavu k projektu „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“,

Společnost celý článek
5.6.

Akce „KAMION“ v Pardubickém kraji Kontrolovali Češi, Němci, Poláci, Slováci i Maďaři

Během kontrol byl dále zjištěn jeden řidič, který se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, tím, že řídil vozidlo, přestože to měl zakázáno. Odhalen byl i řidič, který řídil pod vlivem návykové látky. Další řidiči byli přistiženi a následně i potrestáni za jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů, za telefonování během jízdy či za nesprávný způsob jízdy.

Společnost celý článek
20.9.

Elektronická aukce: úspory pro krajskou pokladnu

Systém CENTRES pomáhá nastavit transparentní procesy a omezuje korupční prostor.

Společnost celý článek
22.9.

Vysoké Mýto už vyrábí i bioplyn

Základním cílem projektu je vytvořit ucelený systém nakládání s biologicky rozložitelnými odpady v regionu.

Společnost celý článek
30.5.

Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků

Odborníci napříč celou Evropou diskutovali problematiku ochrany kulturní krajiny se zřetelem krajiny Kladrubského Polabí. Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje, zdůraznil roli Pardubického kraje na přípravách nominační dokumentace v rámci kandidatury Kulturní krajiny pro chov kočárových koní na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a přínos mezinárodní konference: „Význam setkání vidím v diskuzi profesionálů z různých vědních oborů a věřím, že zahajujeme tradici, na které se Pardubický kraj bude dále významnou měrou podílet.“

Společnost celý článek
11.5.

Pardubičtí ,,Cikáni,, oživí festival Svět knihy na jevišti

Smyslem tohoto festivalu je poukázat nejen na těsný vztah literatury a divadla, ale také vypíchnout autory a díla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting