Malé děti ochrání krokodýl

12.3.

Malé děti ochrání krokodýl


V rámci pilotního projektu pořídí Pardubice do dvou mateřských škol pomůcku walkodile. Ta má zvýšit bezpečnost nejmenších dětí při procházkách. Každá ze dvou vybraných školek dostane na zkoušku čtyři kusy. Pokud se osvědčí, město tímto „krokodýlem“ vybaví i další školky.


„Každý walkodile obsahuje flexibilní páteř, dvě reflexní vesty pro učitelky, šest reflexních postrojů a úložný pytel,“ uvedl šéf odboru dopravy magistrátu Vladimír Bakajsa. Zařízení s krokodýlí hlavou dostanou v první fázi školky v blízkosti frekventovaných silnic. „K páteři walkodile se pomocí popruhů přichytí šest dětí. Sníží se tak nebezpečí, že některé z nich vběhne do silnice,“ popsal funkci této novinky náměstek primátorky Michal Koláček.

„Chceme zajistit maximální bezpečí našich dětí. Proto jsme se rozhodli pořídit na zkoušku osm kusů těchto ‚krokodýlů‘. Pokud se osvědčí, vybavíme tím i zbytek našich školek,“ dodal náměstek Koláček. Jeden kus vyjde město na necelých 6000 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.6.

Koprovka s vizáží mýdlové bubliny nebo mojito ve rtěnce? To je molekulární gastronomie, kterou najdete na BOSCH FRESH FESTIVALU!

Tento styl, který chápeme převážně jako moderní způsob přípravy jídel, využívá běžné čerstvé suroviny společně s chemickými postupy. Pracuje s chemickými látkami a prostředky, které se standardně používají například pro konzervaci potravinových surovin nebo jejich úpravu. Nejde tedy o znehodnocení jídla chemikáliemi, ale pouze o úpravu pokrmů, která má za cíl vytvořit netradiční stravu. Typickým prostředkem v molekulární kuchyni je změna skupenství surovin.

Společnost celý článek
28.1.

Bulharský Pernik komunikuje po síti

Projekt, během něhož bylo třeba vybavit zapojené bulharské úřady výpočetní technikou.

Společnost celý článek
14.5.

Línek jednoznačně potvrzen krajským lídrem KDU-ČSL

Vedle volebních témat se také krajská konference věnovala problematice ochrany lidí před lichvářskými praktikami.

Společnost celý článek
15.3.

Hledají práci pro válečné veterány

Vojáci, kteří byli vybráni do zahraničních misí, nejsou zvyklí zahálet a stydí se stát frontu na podporu v nezaměstnanosti.

Společnost celý článek
4.3.

Pardubický kraj vysoutěžil levnější energie, oproti letošku ušetří miliony

Při centrálním nákupu silové elektrické energie pro rok 2017 byla uspořena částka ve výši 8 100 465 Kč, u zemního plynu kraj ušetří 16 203 024 Kč. Celková úspora činí 24 303 489 Kč.

Společnost celý článek
4.5.

Více než 300 dětí z Pardubického kraje čeká na rodinu

Cílem 5. ročníku Běhu pro život je vybrat 4 miliony korun na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting