Malé děti ochrání krokodýl

12.3.

Malé děti ochrání krokodýl


V rámci pilotního projektu pořídí Pardubice do dvou mateřských škol pomůcku walkodile. Ta má zvýšit bezpečnost nejmenších dětí při procházkách. Každá ze dvou vybraných školek dostane na zkoušku čtyři kusy. Pokud se osvědčí, město tímto „krokodýlem“ vybaví i další školky.


„Každý walkodile obsahuje flexibilní páteř, dvě reflexní vesty pro učitelky, šest reflexních postrojů a úložný pytel,“ uvedl šéf odboru dopravy magistrátu Vladimír Bakajsa. Zařízení s krokodýlí hlavou dostanou v první fázi školky v blízkosti frekventovaných silnic. „K páteři walkodile se pomocí popruhů přichytí šest dětí. Sníží se tak nebezpečí, že některé z nich vběhne do silnice,“ popsal funkci této novinky náměstek primátorky Michal Koláček.

„Chceme zajistit maximální bezpečí našich dětí. Proto jsme se rozhodli pořídit na zkoušku osm kusů těchto ‚krokodýlů‘. Pokud se osvědčí, vybavíme tím i zbytek našich školek,“ dodal náměstek Koláček. Jeden kus vyjde město na necelých 6000 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.4.

Kosmos - News Party 2007

Již sedmý ročník největšího středoevropského setkání zájemců o kosmonautiku se uskuteční o víkendu 11. - 13. května 2007.

Společnost celý článek
10.3.

Šance Pardubic po návštěvě Švýcarů vzrostly

Pardubický projekt se totiž ze zhruba 44 podaných dostal mezi pětici, které česká strana doporučila Švýcarsku k realizaci.

Společnost celý článek
19.9.

Nominace v Anketě Dobrovolní hasiči roku

Generální ředitelství HZS ČR je již tradičním partnerem Ankety Dobrovolní hasiči roku. Předsedou poroty, která letos již po osmé vybírala 25 nejlepších nominací, je generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, a členem hodnotící komise je také náměstek generálního ředitele pro ekonomiku brig. gen. Slavomír Bell. Jen v loňském roce zasahovali profesionální hasiči společně s dobrovolnými u více než 30 % zásahů, kterých měl Hasičský záchranný sbor ČR celkem 124 388. Rozhodně je tedy koho a co oceňovat.

Společnost celý článek
27.11.

Beseda v Lukavici připomněla seniorům rizika dnešní doby

Velmi zajímavým a žhavým tématem byly podvody. Někteří z přítomných měli tu příležitost se s podvodníky setkat. Zde se shodli všichni na jedné věci, nedůvěřovat neznámým lidem a nikoho cizího nevpouštět do svého bytu. Nic bezhlavě nepodepisovat a raději se nejprve obrátit s radou na někoho blízkého.

Společnost celý článek
29.10.

I malá nepozornost může mít velké následky

Akciová společnost Služby města Pardubic je na nadcházející svátek - Památku zesnulých - pečlivě připravena.

Společnost celý článek
21.12.

Filmový festival LA PELÍCULA vzdá hold španělské divě Aně Belén

Letošní dramaturgie vzdává výběrovou retrospektivní sekcí hold slavné španělské herečce a zpěvačce Aně Belén. Slavná španělská diva

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting