Mámo, táto, nechme doma auto!

30.5.

Mámo, táto, nechme doma auto!

Mámo, táto, nechme doma auto!

Jubilejní 10. Dětský super den vzkazuje: „Mámo, táto, nechme doma auto!“ Desetiletá tradice, více než 40.000 návštěvníků, stovky účinkujících, her a soutěží, ale především velkolepá oslava Dne dětí. To je Dětský super den, pořádaný letos již podesáté na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Tato stabilně nejnavštěvovanější akce svého druhu ale kromě zábavy, radosti a rozzářených kukadel drobotiny přináší i pohled na věci, které tak úplně super nejsou. Jednak myslí také na děti z dětských domovů, které nejenže mají vstup zdarma, ale aktivně se podílí i na programu a druhak se její organizátoři zamýšlejí také nad propojením zábavy se sportem a myšlenkou zdravějšího životního prostředí. Věří, že přízvisko „Pardubice – město sportu“ si to zaslouží a proto vyhlašují čtvrtý červen, kdy se akce koná, dnem bez zbytečných aut. Pardubice bohužel stále nepatří mezi nejčistší města co se týče ovzduší, dle statistické ročenky Pardubického kraje mají oproti ostatním městům regionu více než desetinásobně vyšší naměřené hodnoty oxidu siřičitého a oxidů dusíku a třikrát vyšší hodnoty oxidu uhelnatého na kilometr čtvereční – všechny tyto zplodiny pocházejí především z výfuků našich aut. A to lze změnit! Pojďme se tedy společně pokusit v onen čtvrtý červnový den učinit Pardubice čistšími a udělat i něco pro své zdraví. Ať už se vypravíme kamkoli, zkusme protentokrát nechat auto v garáži, použijme nohy, kolo, brusle, koloběžku… Navíc, kdo na Dětský super den dorazí jakkoli jinak než autem, získá od pořadatelů dárek. Projekt redukce automobilů je podpořen i kyvadlovou dopravou od nádraží na Dostihové závodiště (kde se Dětský super den koná) a zpět. Patrony projektu se stali i účinkující oslavy Dne dětí – Michal Nesvadba a Magda Reifová. Zamysleme se prosím a dejme našim dětem k jejich svátku dar nejcennější – čistý vzduch.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Pernštýnské náměstí v Pardubicích ožilo dnem země

Již devátým rokem uspořádala Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a neziskovými organizacemi Pardubického kraje oslavu Dne Země. Program spojený s oslavami přišlo navštívit v pátek 26. dubna na Pernštýnské náměstí téměř devět set žáků základních škol z Pardubic a okolí. Den Země slaví každoročně více jak miliarda lidí ve 175 státech světa.

Společnost celý článek
8.9.

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny.

Současný stav stravovacích prostor již nevyhovuje pro svoji nedostatečnou kapacitu i kritický stav veškerých rozvodů spolu se zastaralým technologický zázemím, které neodpovídá současným požadavkům na provoz a je za hranou svojí provozní životnosti. „Snažíme se proto najít optimální způsob, jak tento problém vyřešit. Aby však k rekonstrukci mohlo dojít, je nutné nejprve vypracovat a schválit vhodný projekt, jenž by odpovídal jak technologickým a kapacitním požadavkům, tak i prostorovým omezením,“ uvedl Petr Krejčí, ředitel Sociálních služeb města Pardubic, které Domov pro seniory provozují.

Společnost celý článek
4.3.

Češi loni poprvé odevzdali k recyklaci více než 1 000 tun použitých baterií! Pardubický kraj se meziročně zhoršil. Podle aktuálních údajů neziskové společnosti ECOBAT odevzdali loni lidé i firmy v Pardubickém kraji meziročně o 19 procent méně, konkrétně

Rok 2013 byl v oblasti zpětného odběru použitých baterií a akumulátorů přelomový hned ze tří hledisek. „Češi poprvé překonali psychologickou hranici 1 000 tun a zároveň odevzdali téměř třetinu baterií, které se v daný rok v průměru dostaly do oběhu,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel společnost ECOBAT. „Také se nám podařilo naplnit dohodu s Ministerstvem životního prostředí ČR, ve které se výrobci baterií v roce 2001 zavázali, že se bude v České republice sbírat více než 1 000 tun použitých baterií ročně.

Společnost celý článek
11.11.

Boskovice, Konice, Moravská Třebová a Svitavy se dohodly

Boskovice a Konice podepsaly minulý týden s Moravskou Třebovou a Svitavami Dohodu o partnerské spolupráci měst.

Společnost celý článek
22.6.

Zrcadlo umění 2011

Jedná se o nesoutěžní přehlídku souborů amatérské kultury Pardubického kraje

Společnost celý článek
3.1.

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

Za prvními občánky Pardubického kraje v roce 2007 se dnes 3. ledna 2007 vypraví vicehejtman Pardubického kraje

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting