Manažeři z USA dnes v Pardubicích

18.4.

Manažeři z USA dnes v Pardubicích

Manažeři z USA dnes v Pardubicích

S pardubickým investičním prostředím se chce seznámit skupina amerických manažerů, která dnes 18. dubna přijela do města. Tým manažerů studujících program MBA (Master of Business Administration ) na Univerzitě v Pepperdine v Kalifornii přiletěla do Evropy, aby se zde blíže seznámila s ekonomickým rozvojem Evropské unie. „V Pardubicích je seznámíme s naším strategickým plánováním i ekonomickým klimatem ve městě, prezentovat budeme i naše průmyslové zóny,“ řekla vedoucí odboru strategie a plánování pardubického magistrátu Hana Svobodová. Američtí manažeři se nepřijíždějí do Pardubic seznámit se zdejším ekonomickým prostředím poprvé. „Je to již asi čtvrtá skupinka. Americkým univerzitám nás, jako jedno z progresivních měst, doporučila jejich ambasáda. Je to poměrně prestižní záležitost. Jsou to lidé pracující na funkcích vedoucích manažerů a kromě Pardubic navštíví ještě Prahu a Brusel,“ vysvětlila Hana Svobodová. Studijní pobyt amerických odborníků není pro město pouze otázkou prestiže. Pardubice se z této návštěvy mohou poučit především v oblasti strategických služeb, technologických center a výzkumu a vývoje, které jsou u nás na počátku, ale také v problémových oblastech, jako technicky orientované vzdělávání, pracovní síla ze zahraničí a podobně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Program obnovy městských památek v Hradci Králové získal ocenění

V hradecké městské památkové zóně je 45 kulturních památek a tvoří ji část města, která po zbourání hradeb na konci 19. století zaznamenala zásadní rozvoj podle velmi propracovaného regulačního plánu.

Společnost celý článek
9.10.

Nominujte osobnosti na ocenění kraje

„Před rokem jsme se rozhodli zavést v kraji novou tradici a vyhlásit tyto ceny pro výjimečné osobnosti a obětavé zachránce. Jejich grafickým symbolem se na medailích i skleněných plastikách stalo písmeno D jako symbol slova Děkujme,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
10.1.

Krajská podpora sportu patří mezi nejvyšší v historii. Svazy si chválí stabilitu a snadné zpracování dotací

Zástupci zastřešujících sportovních svazů v regionu jednali ve středu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a krajským radním pro oblast sportu a cestovního ruchu René Živným.

Společnost celý článek
27.8.

Kyseliny jsou zinventarizovány, na ostatním se ještě pracuje

Pravděpodobně v noci ze 4. na 5. září 2007 se uskuteční převoz nebezpečných odpadů z Chvaletic k likvidaci do spalovny v Ostravě

Společnost celý článek
30.11.

Společnost VHOS upozorňuje

Tyto letáky mimo jiné rovněž nabízely rovněž provedení kontroly pitné vody tekoucí z vodovodu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting