„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

26.4.

„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

Nejen dopravní policisté se včera připojili k celoevropské dopravně bezpečnostní akci pod názvem „SPEED MARATHON“, která má v rámci preventivních opatření snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a zaměřit se na přetrvávající nekázeň řidičů.

Dopravní hlídky se zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené a povolené rychlosti jízdy. Do přípravy této akce byla zapojena částečně i veřejnost, která měla policii navrhnout tipy na rizikové úseky. V Pardubickém kraji bylo možné vidět policisty s radary na zhruba 40-ti místech např. na silnici I/37  za Pardubicemi směrem na Hradec Králové, dále na Pardubicku na silnici I/36 u Holic, na Chrudimsku na silnici I/37 obchvat Chrudimi, na Orlickoústecku na silnici I/14 mimo obec mezi Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou, na Svitavsku na silnici I/34 u Borové. Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl. Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Nejvíce docházelo k porušení rychlostí a to v 78 případech, z toho 58 přestupků bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou a 20 přestupků bylo oznámeno na příslušný úřad. Ve 12-ti případech byl řešen s řidiči technický stav vozidel a 5 řidičů nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. U jednoho „hříšníka“ bylo dokonce zjištěno požití alkoholických nápojů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Do IDS Pk vstupuje nový dopravce

Dopravce bude uznávat čipové karty dopravců Connex Východní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
26.10.

Pardubice potřebují další místa pro seniory

Město Pardubice se potýká s nedostatkem míst v zařízeních, poskytujících služby pro seniory.

Společnost celý článek
8.3.

Roste „lůžko“ pro nový bazén

Půlmiliardová přestavba je bedlivě sledována nejen médii a veřejností, ale zejména investorem, tedy městem Pardubice.

Společnost celý článek
22.12.

Lidé chtějí na vánočním stole české potraviny

Potravinový patriotismus je v zahraničí běžný, u nás stále pokulhává.

Společnost celý článek
1.8.

Pardubické školy o prázdninách zkrásní, město do nich investuje téměř 90 milionů korun

Letní prázdniny se i letos v některých pardubických školách nesou v duchu rekonstrukcí a modernizace, ať už se jedná o opravy vnitřních částí budov, výměnu vybavení či střešních krytin. Město do svých školských zařízení v letošním roce pošle téměř 89 milionů korun včetně DPH, rozdělených mezi celkem deset mateřských a základních škol.

Společnost celý článek
17.4.

Adriatic-Baltic Landbridge

Region Veneto má zájem o zapojení co největšího počtu partnerů z dotčených území.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting