„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

26.4.

„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

Nejen dopravní policisté se včera připojili k celoevropské dopravně bezpečnostní akci pod názvem „SPEED MARATHON“, která má v rámci preventivních opatření snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a zaměřit se na přetrvávající nekázeň řidičů.

Dopravní hlídky se zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené a povolené rychlosti jízdy. Do přípravy této akce byla zapojena částečně i veřejnost, která měla policii navrhnout tipy na rizikové úseky. V Pardubickém kraji bylo možné vidět policisty s radary na zhruba 40-ti místech např. na silnici I/37  za Pardubicemi směrem na Hradec Králové, dále na Pardubicku na silnici I/36 u Holic, na Chrudimsku na silnici I/37 obchvat Chrudimi, na Orlickoústecku na silnici I/14 mimo obec mezi Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou, na Svitavsku na silnici I/34 u Borové. Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl. Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Nejvíce docházelo k porušení rychlostí a to v 78 případech, z toho 58 přestupků bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou a 20 přestupků bylo oznámeno na příslušný úřad. Ve 12-ti případech byl řešen s řidiči technický stav vozidel a 5 řidičů nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. U jednoho „hříšníka“ bylo dokonce zjištěno požití alkoholických nápojů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.4.

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu chtějí pomoci ministerstvu s průchodným nastavením nově připravované odpadové legislativy, zasílají otevřený dopis ministru Brabcovi

Svazy, obce, asociace a firmy působící v recyklačním hospodářství nabízejí ministerstvu životního prostředí účast na diskusi v záležitosti nové odpadové legislativy. Formou otevřeného dopisu zdůrazňují, že právě široká odborná shoda je významným předpokladem pro úspěšný přechod k oběhovému hospodářství a k naplnění nových evropských cílů.

Společnost celý článek
4.5.

Při dopravní nehodě se zranilo 11 lidí

U obou řidičů byla ještě před převozem do nemocnice provedena dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu.

Společnost celý článek
22.6.

Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

Nemošická mateřinka zvítězila na plné čáře. Za letošní školní rok odevzdala v 828 pytlech 1,7 tuny PET lahví, a to znamená na každého tamního předškoláčka přes 21,5 kilogramu tohoto separovaného odpadu.

Společnost celý článek
25.11.

Hejtman Martínek předával dotační dekrety

Investovat do svého zámku se chystají také v Cholticích.

Společnost celý článek
21.10.

Jarmila Janurová:

Od konkurence se lišíme nejen vlastní technologií výroby jedinečného těsta, ale i zcela originálními perníkovými dezerty.

Společnost celý článek
17.4.

Codex gigas na moravskotřebovském zámku

Maketa bude v Moravské Třebové vystavena od 19. dubna do 20. května 2012.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting