„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

26.4.

„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

Nejen dopravní policisté se včera připojili k celoevropské dopravně bezpečnostní akci pod názvem „SPEED MARATHON“, která má v rámci preventivních opatření snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a zaměřit se na přetrvávající nekázeň řidičů.

Dopravní hlídky se zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené a povolené rychlosti jízdy. Do přípravy této akce byla zapojena částečně i veřejnost, která měla policii navrhnout tipy na rizikové úseky. V Pardubickém kraji bylo možné vidět policisty s radary na zhruba 40-ti místech např. na silnici I/37  za Pardubicemi směrem na Hradec Králové, dále na Pardubicku na silnici I/36 u Holic, na Chrudimsku na silnici I/37 obchvat Chrudimi, na Orlickoústecku na silnici I/14 mimo obec mezi Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou, na Svitavsku na silnici I/34 u Borové. Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl. Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Nejvíce docházelo k porušení rychlostí a to v 78 případech, z toho 58 přestupků bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou a 20 přestupků bylo oznámeno na příslušný úřad. Ve 12-ti případech byl řešen s řidiči technický stav vozidel a 5 řidičů nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. U jednoho „hříšníka“ bylo dokonce zjištěno požití alkoholických nápojů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Kontejner pro humanitární Pomoc

Kontejner je určen na níže uvedené položky a volně přístupný denně 24 hodin.

Společnost celý článek
5.6.

Obce a kraj podporují hospic

Pokud se nepodaří shromáždit potřebné prostředky, dokončená stavba bude zakonzervována.

Společnost celý článek
10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie. „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby.

Společnost celý článek
2.8.

Období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů skončilo

Už od neděle tak mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubického volné přírodě a věnovat se například grilování

Společnost celý článek
10.3.

Loupež v muzeu byla objasněna

Pachatel se dostal do muzea lstí a to poté, co se představil jako vedoucí předem ohlášené výpravy.

Společnost celý článek
9.5.

CIMRMANOLOG VÁCLAV KOTEK ZAHÁJÍ VÝSTAVU MAPUJÍCÍ 50 LET DIVADLA JÁRY CIMRMANA

V úterý 14. května 2019 v 17.30 hodin bude v poličském muzeu zahájena výstava Půlstoletí s Cimrmanem. A pokud mu do toho nic nevleze, jak sám řekl, zahájí výstavu cimrmanolog Václav Kotek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting