„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

26.4.

„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

Nejen dopravní policisté se včera připojili k celoevropské dopravně bezpečnostní akci pod názvem „SPEED MARATHON“, která má v rámci preventivních opatření snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a zaměřit se na přetrvávající nekázeň řidičů.

Dopravní hlídky se zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené a povolené rychlosti jízdy. Do přípravy této akce byla zapojena částečně i veřejnost, která měla policii navrhnout tipy na rizikové úseky. V Pardubickém kraji bylo možné vidět policisty s radary na zhruba 40-ti místech např. na silnici I/37  za Pardubicemi směrem na Hradec Králové, dále na Pardubicku na silnici I/36 u Holic, na Chrudimsku na silnici I/37 obchvat Chrudimi, na Orlickoústecku na silnici I/14 mimo obec mezi Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou, na Svitavsku na silnici I/34 u Borové. Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl. Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Nejvíce docházelo k porušení rychlostí a to v 78 případech, z toho 58 přestupků bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou a 20 přestupků bylo oznámeno na příslušný úřad. Ve 12-ti případech byl řešen s řidiči technický stav vozidel a 5 řidičů nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. U jednoho „hříšníka“ bylo dokonce zjištěno požití alkoholických nápojů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.8.

Na agresivní klienty zabírá videotrénink

Zaměstnanci se po dobu 10 měsíců učili metodou videotréninku interakcí (VTI).

Společnost celý článek
3.11.

V České Třebové se plesalo Za jeden provaz

V rámci projektu Za jeden provaz se 30. října uskutečnil v sále restaurace Na Horách v České Třebové podzimní benefiční ples.

Společnost celý článek
16.1.

Projekt ,,Pospolu" podporuje spolupráci škol a firem

Projekt byl schválen koncem loňského roku, v současné době se chystají jeho první realizační kroky. V průběhu prvního pololetí letošního roku budou připraveny dva základní modely spolupráce škol a firem – jeden pro obory vzdělání, které zahrnují odborný výcvik, druhý pro obory vzdělání, kde je povinná odborná praxe.

Společnost celý článek
12.8.

25. ročník cyklistického závodu Regionem Orlicka

Na start závodu se postaví závodníci kategorie Juniorů a nejlepší z kategorie Kadetů.

Společnost celý článek
26.3.

Slavnostní otevření prostor Pardubického podnikatelského inkubátoru

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubic Martin Charvát společně vypustí papírové vlaštovky a symbolicky tak za přítomnosti zástupců místních významných institucí zahájí činnost inkubátoru. I poté si bude moci kdokoliv z řad široké veřejnosti prohlédnout prostory inkubátoru, až do pátku 30. 3. budou probíhat Dny otevřených dveří.

Společnost celý článek
25.11.

Hejtman Martínek předával dotační dekrety

Investovat do svého zámku se chystají také v Cholticích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting