Marie Fišerová z Hořic dnes oslaví 104. narozeniny

28.11.

Marie Fišerová z Hořic dnes oslaví 104. narozeniny

Marie Fišerová z Hořic dnes oslaví 104. narozeniny

Své stočtvrté narozeniny dnes oslaví nejstarší obyvatelka Královéhradeckého kraje Marie Fišerová z Hořic v Podkrkonoší. Její recept na dlouhověkost prý zní: myslet vždy více na druhé než na sebe a zapomínat na to špatné, co s sebou život přinesl. Pogratulovat přijede jubilantce i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. „Paní Fišerová má krásné krédo. Jen málo lidí dnes bohužel dokáže myslet i na ty druhé a ne jen na sebe. Přál bych si, aby tomu bylo naopak,“ uvedl hejtman. Marie Fišerová, která je podle hořického městského úřadu nejstarší obyvatelkou města i kraje, má stále dobrou paměť. Mezi její koníčky patří četba knih a denního tisku. Zajímají ji stále nejnovější události, a často si prý proto kupuje i dvoje či troje noviny. Vždy ji také bavila práce na zahrádce, vaření a léčitelství. Svou dlouhověkost si vysvětluje snad právě tím, že stále dokáže žít přítomností. Nikdo z jejích příbuzných se totiž tak vysokého věku nedožil. „Stále se dokáže radovat ze života, nenaříká, nemyslí na to špatné. Vždy myslela více na druhé než na sebe,“ říká její přítelkyně Oldřiška Tomíčková. Dnes nejstarší obyvatelka kraje přitom prožila pohnutý život. V období druhé světové války se zapojila do odboje a roznášela letáky. Když byla tato činnost za heydrichiády prozrazena, gestapo Marii Fišerovou zatklo a ona pak strávila 18 měsíců v nacistických věznicích. Po válce pracovala jako vedoucí okresního chorobince, později v okresní knihovně a nakonec v podniku ZEZ v Hořicích. V mládí se také věnovala skautingu. „Stále si pamatuje písně, které kdysi s ostatními skauty zpívali při setkání s prezidentem Masarykem,“ uvedla Tomíčková. Paní Fišerová také tehdy hrála házenou, lyžovala a účinkovala v ochotnickém divadle.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Pardubičtí umělci v CreArtu bodují

Dašek, který se věnuje prostorové tvorbě, stráví dva měsíce v lineckém Atelierhausu Salzamt. Ten disponuje pěti ateliéry pro účastníky mezinárodních výměnných pobytů, čtyřmi pro umělce z Lince a Horního Rakouska, ubytováním pro zahraniční umělce a výstavními prostory. Atelierhaus Salzamt umělcům uhradí cestovní výdaje, ateliér a ubytování jim poskytne zdarma.

Společnost celý článek
25.10.

Architektonická soutěž Dukla sportovní má svého vítěze. Utajený zůstane až do 8. listopadu

„Porota se jednomyslně shodla na vítězi, který si z našeho pohledu nejlépe poradil se zadáním. Jsem upřímně přesvědčený, že město získává silného a kvalitního partnera, se kterým se mu podaří proměnit tuto část v moderní sportoviště,“ říká předseda poroty Saša Begović.

Společnost celý článek
5.6.

Město má mapu pyrotechnických rizik

Pardubická radnice má k dispozici mapu možného výskytu nevybuchlé munice z druhé světové války. Útvar hlavního architekta do ní, na základě dostupných podkladů, zanesl místa dopadu bomb, shozených na město na sklonu 2. světové války spojeneckými letadly.

Společnost celý článek
21.8.

Vrtulník kroužil nad Pardubicemi

Během čtyř hodin, kdy akce probíhala, udělili pardubičtí muži zákona celkem 17 pokut za porušení maximální povolené rychlosti.

Společnost celý článek
20.9.

Roztančené oslavy 20 let skupiny T-BASS vypuknou exkluzivně na střeše OC Futurum

Akce s názvem Streetmania se uskuteční v sobotu 23. září od 15 hodin. Návštěvníci se tak mohou těšit na odpoledne nabité speciální choreografií, vytvořenou přímo pro tuto akci, a mnoho dalších tanečních či hudebních hostů.

Společnost celý článek
27.5.

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

Osm umělců bude vybráno na základě návrhu projektu, ve kterém bude viditelný vztah k Delftu. Projektu se mohou zúčastnit pouze umělci s vysokoškolským titulem v oboru umění. Pokud žadatel nemá vysokoškolské vzdělání, musí předložit doklad o odpovídajících schopnostech prostřednictvím své umělecké kariéry. Uzávěrka přihlášek je 17. června.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting