Mateřská centra stojí na křižovatce

23.10.

Mateřská centra stojí na křižovatce

Mateřská centra stojí na křižovatce

O koncepci prorodinné politiky v Pardubickém kraji, o roli mateřských center a o jejich spolupráci s obcemi a s krajským úřadem diskutovalo na 65 zástupců obcí, mateřských center a Pardubického kraje u kulatého stolu, který se uskutečnil ve čtvrtek 18. října 2007 v Litomyšli. Akci pořádala Síť mateřských center, jejíž prezidentkou je paní Rut Kolínská. „Mateřská centra stojí na určité křižovatce. Většina z nich vznikla jako dobrovolnická sdružení, jejichž náplní byla zájmová činnost pro matky na mateřské dovolené. Postupem času však začala centra poskytovat celou řadu sociálních služeb a nyní řeší otázku profesionalizace činnosti. To však s sebou nese vyšší nároky na počty zaměstnanců a tedy i financí,“ řekl radní Pardubického kraje Miloslav Macela. Radní Macela zároveň vybídl mateřská centra sdružená v Síti mateřských center k sumarizaci podnětů možných opatření na zlepšení podmínek života rodin s malými dětmi a ke spolupráci na vytváření prorodinné politiky. Představitelé obcí vesměs upozorňovali na nenahraditelný přínos mateřských center v oblasti služeb pro rodinu. Zástupci mateřských center by naopak uvítali, kdyby se příklad dobré praxe spolupráce s obecní samosprávou ze Žamberka a z Litomyšle rozšířil do všech míst, kde existují mateřská centra. Pardubický kraj mateřská centra podporuje pravidelnými granty, v příštím roce hodlá tato centra zapojit do některých projektů, například rodinných pasů. Významně by mohlo pomoci partnerství na společném projektu do Evropských strukturálních fondů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

Workshop Artroskopického centra sportovní traumatologie Pardubické krajské nemocnice

Plastika předního zkříženého vazu a artroskopické operace ramenního kloubu patří k velmi frekventovaným výkonům operovaným v naší nemocnici,“ uvedl docent Jaroslav Pilný z ortopedického oddělení a zároveň vedoucí lékař Artroskopického centra sportovní traumatologie.

Společnost celý článek
21.12.

Pardubický kraj podepsal smlouvu s Českými drahami

Novinkou ve smlouvě jsou ustanovení týkající se zpožděných vlaků a smluvních pokut.

Společnost celý článek
15.6.

Tripartita o školství, dotacích, dobrovolnících i stávce

Tripartita také projednala změny v legislativě, které se promítají do problematiky zaměstnanosti.

Společnost celý článek
15.6.

Dodavatelé zimní údržby v kraji vylepší techniku a komunikaci v krizových situacích

V rámci informačního bloku o činnosti složek IZS prezentovali aktuální informaci krajští ředitelé policie a hasičů Jan Švejdar s Miroslavem Kvasničkou a ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar. Jan Švejdar upozornil, že od letních prázdnin bude v provozu nová policejní služebna na Dolní Moravě, na jejíž vznik přispěl Pardubický kraj částkou 200 tisíc korun.

Společnost celý článek
10.12.

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2015 ceny přebíraly i sbory z Pardubického kraje

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall. Hudební doprovod zajišťovala po celý večer skupina B-Side Band s Vojtěchem Dykem a Ilonou Csákovou.

Společnost celý článek
9.7.

Pardubický a Královéhradecký kraj chystají společné turistické noviny a účast na veletrzích

Na veletrzích cestovního ruchu Holiday World a Regiontour by mohly příští rok vystupovat Pardubický a Královéhradecký kraj společně. V letošním roce byla obnovena jednání mezi oběma kraji o používání značky Východní Čechy pro společné marketingové aktivity. Momentálně kraje řeší výběr a rozsah spolupráce pro rok 2016.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting