Memorandum dalo Stezce mechu a perníku zelenou

23.8.

Memorandum dalo Stezce mechu a perníku zelenou

Město Hradec Králové podpoří výstavbu cyklostezky nazývané Stezka mechu a perníku, která by v budoucnu měla spojit Hradec Králové s Pardubicemi. Memorandum o podpoře tohoto projektu v pátek 19. srpna spolu s představiteli Pardubic, dotčených obcí i obou krajů podepsal ve Vysoké nad Labem rovněž hradecký primátor Zdeněk Fink. Deklarace má pomoci oživit projekt propojení obou měst cyklistickou stezkou. Hradec Králové má o opětovné nastartování projektu zájem, rada města proto počátkem srpna rozhodla o provedení aktualizace dokumentace pro územní řízení. Ta má zohlednit i některé nové skutečnosti. Jedná se například o možné náhradní vedení trasy u Bukoviny, kde existují potíže s výkupem pozemků. Město Hradec Králové spolu s partnery současně připravuje založení svazku obcí, který následně požádá Státní fond dopravní infrastruktury o poskytnutí dotace na výstavbu stezky. První úsek mezi Ráby a Pardubicemi už cyklisté využívají, zbývající část, která povede z Hradce přes Vysokou nad Labem, Bukovinu, Dříteč a Němčice je teprve třeba postavit. Jako první by měl přijít na řadu úsek vedoucí podél Labe z Hradce Králové do Vysoké. Termín jeho výstavby zatím není znám, nicméně snahou je, aby se tak stalo co nejdříve. Projekt počítá s náklady na vybudování celé Stezky mechu a perníku ve výši zhruba 140 milionů korun, ovšem skutečné by mohly být výrazně nižší. Srazit je může případná soutěž na zhotovitele díla. Hradec Králové i ostatní zúčastněná sídla předpokládají, že cyklostezka do Pardubic bude mít široké využití. Sloužila by například lidem k cestě na kole do práce, ale také turistům. Výletníky by na stezku mohl přilákat třeba zamýšlený sumář přírodních a jiných pamětihodností, které lze na trase spatřit. Přibližně dvacet kilometrů dlouhý úsek mezi sousedními krajskými městy se stane součástí plánované dálkové mezinárodní cyklotrasy Labská stezka, která povede podél Labe z Krkonoš až do německého Hamburku a dál k Severnímu moři.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

První letošní bruslení bude v rámci půlmaratónu

Trasa jízdy povede z centra města na Bílé předměstí a zpět na třídu Míru.

Společnost celý článek
3.9.

Poskytnutí daru Policii ČR

Rozhodli jsme se proto přispět alespoň troškou do jejich kasiček a také jim tím poděkovat za jejich práci.

Společnost celý článek
19.10.

Pardubičtí studenti soutěží o titul Svačina roku

Odborným garantem a zároveň předsedou soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. Dalšími členy odborné poroty jsou šéfkuchař restaurace Aureole, Jiří Král a šéfkuchař a majitel kulinářského studia Ateliér Culinary, Vladislav Stuparič. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele, které doplní Eva Ehrenbergerová, autorka food blogu Moje barevná kuchyně. Živým finále bude soutěžící provádět herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

Společnost celý článek
19.3.

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

ZUŠ Open umožňuje vznik krásným společných projektů a setkání uměleckých škol, která rozvíjí vzájemné vazby a v neposlední řadě dokumentuje pestrost uměleckých oborů a života základních uměleckých škol v rámci regionů. Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a dalších kulturních institucí či festivalů v čele s Pražským jarem.

Společnost celý článek
23.11.

Konference o územním plánování a stavebním řádu

Pořadatelem konference je ministerstvo pro místní rozvoj a účastní se jí zástupci krajů, obcí a dalších institucí.

Společnost celý článek
28.2.

S autobusy na Chrudimsku převládá spokojenost

Hlavní problém máme s dopravou dětí z okolních obcí do naší školy a odpoledne zpět a s dopravou lidí do zaměstnání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting