Memoriál Karla Kněze v Ležákách

27.6.

Memoriál Karla Kněze v Ležákách

V pátek 21. června 2013 proběhl v obci Ležáky pod záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Mgr. Radka Malíře „Memoriál Karla Kněze v Ležákách“.

Akce byla zahájena už v 10. hodin dopoledne prohlídkou výstavy „Vzpomínka na Karla Kněze“. O hodinu později následovala ukázka historické bojové techniky a zbraní spolu s ukázkou práce policejních psovodů, následně se předvedli parašutisté a po nich byl odstartován branný závod žáků 1. a 2. stupně základních škol, kteří si během něj ověřili nejen svou fyzickou zdatnost, ale i vědomosti týkající se 2. světové války. V obci Louka u Vrbatova Kostelce nechyběla hasičská ani policejní technika a po vyhlášení výsledků branného závodu se u pomníku Karla Kněze uskutečnila pietní vzpomínka.

K pomníku Karla Kněze bylo položeno několik kytic a věnců. Za naše krajské ředitelství pokládal věnec krajský ředitel plk. Mgr. Radek Malíř spolu s plk. Mgr. Janem Švadlenkou, vedoucím Územního odboru Chrudim.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.4.

V parku Na Špici se začalo revitalizovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specifickou lokalitu, nepodařilo se nám najít šetrný a zároveň finančně únosný způsob, jak to provést. V současné době testujeme další, šetrnější a levnější postupy na odbahnění Čičáku. Situace, že by se za rok po parku proháněla těžká nákladní auta, se však lidé bát nemusí.

Společnost celý článek
1.2.

Přijďte si promluvit s představiteli Pardubic

Hovory o Pardubicku začínají ve středu 3. února od 17 hodin v prvním patře informačního centra.

Společnost celý článek
14.9.

První poprázdninový chat s primátorem

Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 hodin.

Společnost celý článek
9.7.

V Hradci vzniká moderní centrum pro výchovu automechaniků

Proměna jedné z budov této střední školy v odborné moderně vybavené výukové středisko již začala.

Společnost celý článek
20.10.

Vstupte za hranice známého!

A na co se můžete těšit v Pardubicích? Ve čtvrtek 3. listopadu se na Magistrátu města Pardubice bude konat přednáška Martina Hilského o Williamu Shakespearovi, anglickém dramatikovi, od jehož smrti uplynulo již 400 let. Návštěvníci festivalu by si neměli nechat ujít ani přednášky ve Východočeském Muzeu v Pardubicích ve dnech 7. a 8. listopadu, kde se dozvědí více informací o problematice GMO nebo to, že archeologie není pouze o pyramidách, ale zkoumá i nedávnou historii.

Společnost celý článek
4.1.

Miminka narozená v pardubické porodnici na Nový rok navštívil primátor města

Jak se již stalo zvykem, návštěva nepřišla s prázdnou. Martin Charvát přinesl tradiční „primátorský“ dárek. Každé dítě narozené 1. ledna 2017 od něho dostalo zlatý příspěvek s kozorohem, první miminko nového roku navíc obdrželo i zlatý řetízek. A ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová zase každé mamince věnovala balíček s kosmetikou pro novorozence.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting