Města přijdou o telefonní budky

21.4.

Města přijdou o telefonní budky

Města přijdou o telefonní budky

V polovině roku zmizí z některých ulic Podorlicka telefonní budky. Rozhodl o tom jejich provozovatel Telefónica O2 na základě snížené objednávky od státu. O svůj automat tak přijdou například v Novém Městě nad Metují, Letohradě nebo třeba v Lanškrouně. Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) schválila zhruba třetinové snížení počtu veřejných telefonních automatů, které provozuje Telefónica O2 a na jejichž fungování přispívá stát. Počet dotovaných telefonních budek ve druhé polovině letošního roku klesne z nynějších 8989 na 7472 a do roku 2011 na 5976. Sdělila to mluvčí ČTÚ Dana Makrlíková. A tak ve městech a obcích zmizí ty automaty, které jsou údajně minimálně využívané. Ze seznamu by měly být vyškrtnuty ale jen ty nevyužívané telefonní budky, které fungují v obcích pokrytých signálem mobilních operátorů. Během letošního roku tak bude demontován nevyužívaný veřejný telefonní automat v Dukelské ulici v Novém Městě nad Metují, na ulici Palackého a Vančurova v Lanškrouně nebo třeba další dva v ulicích Šedivská a Mírové sady v Letohradu. "Dostupnost služby pro obyvatele, jak je definovaná Českým telekomunikačním úřadem, zůstane zachována," uvedla Hana Václavíková z Telefónica O2. Zdroj: ORLICKÝ.net

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.3.

Podpořte Pardubickou krajskou nemocnici, a.s. v celostátním projektu Nemocnice roku ČR 2014 a vyplňte dotazníky spokojenosti!

Výsledky ankety a žebříčky nemocnic vzejdou z vámi vyplněných dotazníků spokojenosti. V letošním roce jsou opět tři typy – pro hospitalizované pacienty, pro ambulantní pacienty a pro zaměstnance.

Společnost celý článek
17.1.

Horská služba obdarována 4 „gépéeskami“

V rámci „novoročního nadělování“ schválila Rada Pardubického kraje poskytnutí daru Horské službě České republiky.

Společnost celý článek
23.4.

Férová snídaně ve vašem městě.

Férovou snídani prodejcům jasně říkáme: chceme kupovat fair trade a máme zájem o výrobky vyrobené v důstojných podmínkách!

Společnost celý článek
2.6.

Hejtman diskutoval s pracovníky chrudimské nemocnice

Hejtman zaměstnancům vysvětlil, že důvodem je Němečkovo manažerské pochybení.

Společnost celý článek
19.1.

Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

Samotná publikace přináší obecný popis zájmového území z hlediska geologie.

Společnost celý článek
2.11.

Krok za krokem dostává centrální příjem v Pardubické nemocnici svojí tvář

Zástupci kraje a nemocnice se detailně seznámili také s vnitřním uspořádáním dalších podlaží, a také celkovým rozvržením v rámci celé sedmipodlažní budovy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting