Město bude čerpat inspiraci v Anglii a Španělsku

4.5.

Město bude čerpat inspiraci v Anglii a Španělsku

Pardubice uspěly mezi desítkami evropských měst a mohou se zapojit do projektu, který jim pomůže při hledání řešení v oblasti digitálního a kreativního průmyslu. Hlavou projektu ReBoot (TechRevolution) je anglické město Barnsley, které si za nejbližší partnery vybralo španělské Vilanova i la Geltru a právě Pardubice.
Anglicko-španělsko-česká spolupráce uspěla v soutěži téměř stovky projektů a může se těšit na finanční podporu Evropské unie. Celkem v konkurenci obstálo 25 projektů. „Pardubice se tak mohou pyšnit tím, že jsou pouze jedním ze dvou českých měst, kterým se podařilo zaujmout v celoevropské konkurenci a využít takto jedinečnou příležitost pro zapojení do projektů v rámci programu URBACT,“ říká primátor města Martin Charvát.
Projekt je určen středně velkým průmyslovým městům, která mají zájem o high-tech projekty se zaměřením na vybudování podnikatelských inkubátorů či start-upů. Inovační centrum města Barnsley bylo vybráno jako nejlepší příklad praxe v rámci Evropské unie. Barnsley se 75 tisíci obyvateli díky podnikatelskému inkubátoru vytvořilo od roku 2010 více než tisíc nových pracovních míst právě v oblasti digitálního a kreativního průmyslu. ReBoot (TechRevolution) je přímo zaměřen na problematiku podnikatelských start-upů a inkubátorů, zejména na přenos know-how mezi jednotlivými partnery projektu. V konečné fázi bude do projektu zapojeno až sedm partnerských měst s inovačním potenciálem. „Velkou přidanou hodnotou účasti v tomto mezinárodním projektu je i poskytnutí externích expertů s dlouhodobou praxí v daném oboru, kteří jsou plně hrazeni z rozpočtu projektu,“ vysvětluje Hana Svobodová z oddělení vnějších vztahů pardubického magistrátu.
Díky účasti v projektu ReBoot (TechRevolution) získá město know-how od špičkových evropských expertů, kteří přispějí k úspěšnému nastartování Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK) slavnostně otevřeného koncem března. „Předpokládáme, že partnerství v tomto projektu umožní inkubátoru spolupracovat s digitálními a kreativními komunitami a propojíme tak start-upy se zájmem o tuto oblast s evropskými špičkami v oboru,“ dodává Richard Červenka, ředitel P-PINK a Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje (RRAPK). Zapojení do tohoto projektu plně koresponduje s aktivitami města vedoucími k plnému rozjezdu P-PINK. Proto bude jeho zřizovatel RRAPK  partnerem projektu, odpovědným za komunikaci v technických záležitostech. Aktivní spolupráci přislíbila také agentura CzechInvest. 
„Už začátkem června přijedou do Pardubic zástupci projektu z Barnsley spolu s přiděleným expertem na problematiku start-upů a inovačních center. Předmětem návštěvy bude představení partnerského města z pohledu demografických, geografických a také klíčových ekonomických ukazatelů, jako jsou zaměstnavatelská struktura, velikost podniků, SWOT analýza či stávající využívané programy zaměřené na podporu start-upů. Samozřejmostí bude také seznámení s projektovým záměrem P-PINK, včetně prohlídky prostor a vytipování dalších klíčových hráčů,“ dodává primátor Martin Charvát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Kontejner pro humanitární Pomoc

Kontejner je určen na níže uvedené položky a volně přístupný denně 24 hodin.

Společnost celý článek
7.8.

Projekt na úsporu energií přinesl do rozpočtu další desítky milionů korun

Rada Pardubického kraje vybrala poosmé poskytovatele energetických služeb. Jedná se dodavatele opatření v rámci EPC projektů, které přináší úspory energií v budovách vlastněných krajem. V deseti zařízeních se během 11 let očekává úspora 36,6 milionů korun.

Společnost celý článek
14.9.

Konference o svatbách v proměnách času

Na konferenci zazní 23 příspěvků zaměřených nejen na odívání, ale i na demografii, právo, folklor a kulturní dějiny.

Společnost celý článek
2.2.

Množí se případy fiktivních sňatků

Ze zjištěných případů je pro cizince nejrozšířenější a zároveň nejjistější forma za úplatu.

Společnost celý článek
27.3.

Vítězi krajského Zlatého erbu 2017 jsou Moravská Třebová, Semanín a Krouna

Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. V Pardubickém kraji bylo podáno dohromady 18 projektů. Do celostátního kola postupují Moravská Třebová, Semanín, Krouna. Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 3. dubna 2017 v Hradci Králové.

Společnost celý článek
23.10.

Zavítejte do krematoria

V letošním roce si připomínáme 85 let vzniku kubistické stavby krematoria v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting