Město Chrudim bude i letos svědkem tradiční dobročinné aktivity

6.6.

Město Chrudim bude i letos svědkem tradiční dobročinné aktivity

 Burza filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem, se koná v pondělí 9. června.  Neziskové organizace představí své ojedinělé projekty, se kterými se budou ucházet o přízeň donátorů.


     Filantropické setkání na motivy úspěšného televizního pořadu „Den D“ se letos bude konat v budově Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici od 14 hodin. A v čem vlastně tkví kouzlo této myšlenky? „Burza filantropie je pro neziskovky každoroční šancí získání podpory pro své aktivity. Před přítomnými donátory z řad firemního a veřejného sektoru však nejprve musí obhájit potřebnost a prospěšnost jejich projektu. Úspěšně prezentované neziskovky se poté mohou těšit na šeky s finanční, materiální nebo jinou podporou, které jim na místě vystaví přítomní donátoři,“ představila ideu burzy Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

     Do letošního finále burzy filantropie v Chrudimi postoupily neziskové organizace, které obdržely nejvíce bodů v hlasování donátorů – Luna, nadační fond pro zdravotně postižené, Momo Chrudim, o. s., Občanské sdružení Jana XXIII., Médea, o. s. Hlinsko. Na základě internetového hlasování veřejnosti je doplní Centrum J. J. Pestalozziho, o. p. s., a divokou kartu získalo občanské sdružení Šance pro Tebe a Okresní sdružení hasičů Chrudim. „Letošní rok se nám od neziskovek sešlo mnoho kvalitních projektů, za donátory mohu říci, že bylo těžké zvolit čtyři nejzajímavější. Neziskovkám, které nepostoupily přímo do finále, chci poděkovat za úsilí a věřím, že příští rok se podaří uspět i jim,“ uvádí Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor a zároveň i pravidelný donátor burz filantropie.


     Je jisté, že letošní klání bude opět napínavé, projekty jsou vybrány kvalitně a díky přípravným seminářům jsou i neziskové organizace připraveny na své prezentace. Na tuto ojedinělou podívanou je proto zvána i široká veřejnost, která může právě i svým potleskem ulehčit donátorům jejich rozhodování.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.1.

ROP Severovýchod: Loni proplaceno přes dvě miliardy korun, v regionu jsou nové vlaky, silnice, dopravní terminály, muzea…

V Pardubickém kraji byla loni dokončena rekonstrukce městského muzea v České Třebové, hlineckého Betlému, středověké tvrze Orlice v Letohradě, dělostřelecké tvrze Hůrka u Králík či Afrického muzea Emila Holuba v Holicích. Dobudovalo se i centrum turistického ruchu na Dolní Moravě a další projekty.

Společnost celý článek
8.6.

V Pardubickém kraji se věnuje dobrovolnictví každý osmý člověk

Největší rozdíly jsou například mezi nepříliš populární pomocí seniorům a hendicapovaným.

Společnost celý článek
19.8.

Mistrovství České republiky v disciplínách TFA

Želízko v ohni mají v této soutěži přímo samotní pořadatelé, tedy Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje.

Společnost celý článek
12.11.

Palác Pardubice oslaví sedmé narozeniny v hollywoodském stylu

Dokonalou iluzí filmového světa vás provede modelka a moderátorka Hana Mašlíková s moderátorem Snídaně s Novou Petrem Říbalem. A aby oslava byla opravdu dokonalá, čeká na vás také welcome drink, bary nebo třeba ochutnávky nejrůznějších dobrot.

Společnost celý článek
4.9.

Automatické mlýny v průběhu září a října opět ožijí

V Automatických mlýnech tentokrát vystoupí český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a britský hráč na obří gongy Bear Love, excelentní kytarista a zpěvák Zdeněk Bína s baskytaristou Janem Urbancem, v rámci festivalu Město na Míru se zde objeví také americká kapela Residual Echoes společně s českými Please The Trees.

Společnost celý článek
14.7.

Největší stavba v Pardubické krajské nemocnici finišuje

V objektu budou k dispozici tři podlaží s lůžkovou kapacitou 27 lůžek s navazujícími ambulantními provozy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting