Město hodlá modernizovat své letiště

14.10.

Město hodlá modernizovat své letiště

Město hodlá modernizovat své letiště

  Téměř 37 milionů korun chtějí představitelé města vložit do rozvoje pardubického civilního letiště. Vyplývá to z mimořádného jednání Rady a Zastupitelstva města Pardubice, které se konalo ve středu 12. října. Necelé 4 miliony budou mít podobu půjčky určené na provoz společnosti EBA, zbývající částka by měla prostřednictvím zvýšení základního kapitálu společnosti směřovat do investic a rozvoje letiště. Více než 20 milionů bude vynaloženo na pořízení provozní techniky, kterou v tuto chvíli letiště buď vůbec nedisponuje, nebo je na hranici životnosti. Jedná se například o odmrazovací vozidlo, které bylo jako vyřazené koupeno z letiště ve Frankfurtu a které už nesplňuje dnešní nároky na tento typ techniky. Bez tohoto vozidla přitom není možné v zimě zajistit spolehlivý provoz letadel. Deset milionů chce město vynaložit na pořízení potřebné dokumentace k zahájení stavby nového letištního terminálu. Radní i zastupitelé si jsou vědomi toho, že tak velkou investici nemůže město financovat z vlastních zdrojů. Celý projekt však chtějí dovést do fáze získání stavebního povolení, což by v budoucnu mělo značně usnadnit vyjednávání se zájemci z řad soukromých investorů. Všechny zmiňované částky představují 66 procent z celkové půjčky či z celkových zvýšení základního kapitálu společnosti EBA, což odpovídá podílu města v této společnosti. Nutnou podmínkou nastíněných kroků je tedy to, aby se poměrnými částkami připojil také druhý akcionář společnosti, Pardubický kraj. Představitelé města chtějí investicemi alespoň částečně zmírnit hendikep, které má pardubické civilní letiště vůči regionálním letištím v Brně, Ostravě či v Karlových Varech. Tato letiště jsou bohatě dotována a moderními terminály i dalším nezbytným zázemím už v současnosti disponují.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

České instituce bojují proti plagiátům

Téměř 60 státních zástupců a soudců si vyslechlo přednášky odborníků z Celní správy.

Společnost celý článek
15.3.

Poslední možnost přihlásit se k bakalářskému studiu

Nárok na stipendium vzniká v okamžiku splnění určitých, přesně daných podmínek pro udělení stipendia.

Společnost celý článek
28.3.

Šarlota: první dítě Morašic od roku 1993

Podle Šarlotiny maminky Jany je dcerka hodné dítě, což dokázala i při návštěvě hejtmana, jehož uvítala milým úsměvem

Společnost celý článek
2.4.

Zlatý erb 2007 našel své krajské vítěze

V pátek 30. března 2007 byly v Pardubicích slavnostně uděleny ceny v krajském kole soutěže Zlatý erb 2007.

Společnost celý článek
25.6.

O soutěž ekologických oskarů je letos rekordní zájem, hlasování o celkového vítěze právě startuje

V kategorii Mládež komise ocenila sdružení Tereza, které již od 90. let v České republice koordinuje programy ekologického vzdělávání určené mládeži. V kategorii Kutil si prvenství odnesl pan Pavol Floriš se svým unikátním zařízením pro čerpání a čištění vody za využití větrné energie.

Společnost celý článek
20.9.

EIB je připravena znovu podpořit projekty v Pardubickém kraji

V roce 2007 pak kraj čerpal úvěr ve výši 1,2 miliardy korun na financování investičních akcí a spolufinancování evropských projektů. Na to by chtěl kraj využít i třetí úvěr.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting