Město hodlá modernizovat své letiště

14.10.

Město hodlá modernizovat své letiště

Město hodlá modernizovat své letiště

  Téměř 37 milionů korun chtějí představitelé města vložit do rozvoje pardubického civilního letiště. Vyplývá to z mimořádného jednání Rady a Zastupitelstva města Pardubice, které se konalo ve středu 12. října. Necelé 4 miliony budou mít podobu půjčky určené na provoz společnosti EBA, zbývající částka by měla prostřednictvím zvýšení základního kapitálu společnosti směřovat do investic a rozvoje letiště. Více než 20 milionů bude vynaloženo na pořízení provozní techniky, kterou v tuto chvíli letiště buď vůbec nedisponuje, nebo je na hranici životnosti. Jedná se například o odmrazovací vozidlo, které bylo jako vyřazené koupeno z letiště ve Frankfurtu a které už nesplňuje dnešní nároky na tento typ techniky. Bez tohoto vozidla přitom není možné v zimě zajistit spolehlivý provoz letadel. Deset milionů chce město vynaložit na pořízení potřebné dokumentace k zahájení stavby nového letištního terminálu. Radní i zastupitelé si jsou vědomi toho, že tak velkou investici nemůže město financovat z vlastních zdrojů. Celý projekt však chtějí dovést do fáze získání stavebního povolení, což by v budoucnu mělo značně usnadnit vyjednávání se zájemci z řad soukromých investorů. Všechny zmiňované částky představují 66 procent z celkové půjčky či z celkových zvýšení základního kapitálu společnosti EBA, což odpovídá podílu města v této společnosti. Nutnou podmínkou nastíněných kroků je tedy to, aby se poměrnými částkami připojil také druhý akcionář společnosti, Pardubický kraj. Představitelé města chtějí investicemi alespoň částečně zmírnit hendikep, které má pardubické civilní letiště vůči regionálním letištím v Brně, Ostravě či v Karlových Varech. Tato letiště jsou bohatě dotována a moderními terminály i dalším nezbytným zázemím už v současnosti disponují.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.4.

Odstartovala demolice bývalých Jatek

„Dlažbu v areálu ponecháme a část pod objekty směrem do ulice U Stadionu upravíme pro potřeby Olympijského parku Pardubice 2016. Jeho organizátoři využijí takto připravený pozemek k aktivitám, které v rámci programu parku v této lokalitě naplánovali. Terénní úpravy a takzvané svahování provedeme jen směrem k Tyršovým sadům,“ uvedl správce Nadace pro rozvoj města Pardubic Jiří Čáň. Podle jeho předpokladů potrvají práce na úvodní etapě demolice do konce června a přijdou zhruba na 6 milionů korun.

Společnost celý článek
21.2.

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

Ivo Toman se v pondělí 19. února zúčastnil společného jednání představitelů tří krajů

Společnost celý článek
10.3.

Loupež v muzeu byla objasněna

Pachatel se dostal do muzea lstí a to poté, co se představil jako vedoucí předem ohlášené výpravy.

Společnost celý článek
16.9.

Oblastní charita Pardubice bude v úterý 27. září 2016 v Pardubické nemocnici představovat svoje služby u příležitosti Dne Charity.

Prezentace se bude konat od 9.00 do 14.00 hodin. Oblastní charita při ní představí svoje služby pro seniory, sociálně znevýhodněné rodiny a další lidi v tíživé životní situaci.

Společnost celý článek
22.11.

Medaile za věrnost hasičům

V pátek 23. listopadu 2007 budou předány medaile Za věrnost profesionálním hasičům.

Společnost celý článek
22.3.

Tajemníci obcí dostali informace k novelám zákonů

Přesto se kraji podařilo udržet sociální služby ve svých prioritách a příspěvky výrazně nekrátit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting