Město hodlá modernizovat své letiště

14.10.

Město hodlá modernizovat své letiště

Město hodlá modernizovat své letiště

  Téměř 37 milionů korun chtějí představitelé města vložit do rozvoje pardubického civilního letiště. Vyplývá to z mimořádného jednání Rady a Zastupitelstva města Pardubice, které se konalo ve středu 12. října. Necelé 4 miliony budou mít podobu půjčky určené na provoz společnosti EBA, zbývající částka by měla prostřednictvím zvýšení základního kapitálu společnosti směřovat do investic a rozvoje letiště. Více než 20 milionů bude vynaloženo na pořízení provozní techniky, kterou v tuto chvíli letiště buď vůbec nedisponuje, nebo je na hranici životnosti. Jedná se například o odmrazovací vozidlo, které bylo jako vyřazené koupeno z letiště ve Frankfurtu a které už nesplňuje dnešní nároky na tento typ techniky. Bez tohoto vozidla přitom není možné v zimě zajistit spolehlivý provoz letadel. Deset milionů chce město vynaložit na pořízení potřebné dokumentace k zahájení stavby nového letištního terminálu. Radní i zastupitelé si jsou vědomi toho, že tak velkou investici nemůže město financovat z vlastních zdrojů. Celý projekt však chtějí dovést do fáze získání stavebního povolení, což by v budoucnu mělo značně usnadnit vyjednávání se zájemci z řad soukromých investorů. Všechny zmiňované částky představují 66 procent z celkové půjčky či z celkových zvýšení základního kapitálu společnosti EBA, což odpovídá podílu města v této společnosti. Nutnou podmínkou nastíněných kroků je tedy to, aby se poměrnými částkami připojil také druhý akcionář společnosti, Pardubický kraj. Představitelé města chtějí investicemi alespoň částečně zmírnit hendikep, které má pardubické civilní letiště vůči regionálním letištím v Brně, Ostravě či v Karlových Varech. Tato letiště jsou bohatě dotována a moderními terminály i dalším nezbytným zázemím už v současnosti disponují.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.3.

Dánští novináři posuzovali lyžování v našem kraji

Jako doprovodný program k zimním sportům se skupina také zúčastnila ojedinělé noční prohlídky kláštera na Hoře Matky Boží v Králíkách.

Společnost celý článek
29.2.

Jaky na pardubické obloze

Aviatická pouť i letos nabídne tradiční pestrý pozemní program s řadou ukázek vojenských klubů, veteránistů a hasičů. Pochopitelně o posledním květnovém víkendu nebude na Aviatické pouti chybět ani rozmanitý program pro děti.

Společnost celý článek
26.10.

Přijďte se rozloučit s hejny tažných ptáků!

Na jednom ze stanovišť podél cesty k ptačí pozorovatelně seznámí pracovníci krajského úřadu návštěvníky se současnou podobou ochrany přírody v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
19.5.

Spekulace o důsledcích sporu jsou zavádějící

Média v minulých dnech informovala o aktuálním vývoji ve sporu mezi paní Bažantovou a městem Pardubice.

Společnost celý článek
14.5.

Jedinečná akrobacie vrtulníku na Aviatické pouti 2019

Mezi vrcholy programu správného leteckého dne vždy patří letecká akrobacie. Může se jednat o sólovou nebo skupinovou akrobacii a obě tyto kategorie jsou zastoupeny v programu letošního ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční o víkendu 1. a 2.června na letišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
12.10.

Festival zdraví, krásy a pohybu již po třetí v Pardubicích

Na festivalu se představí několik desítek vystavovatelů, kteří reprezentují zdravý životní styl a péči o tělo. Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí aktivně žít a zajímají se o novinky a trendy v této oblasti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting