Město Hradec Králové postaví v Březhradě dobrovolným hasičům zbrojnici

10.2.

Město Hradec Králové postaví v Březhradě dobrovolným hasičům zbrojnici

Až devadesát procent uznatelných výdajů, tedy přibližně dvanáct milionů korun, hodlá na výstavbu zbrusu nové hasičské zbrojnice pro dobrovolné hasiče čerpat z Integrovaného regionálního operačního programu město Hradec Králové. Dotace už byla městu schválena. Pokud vše půjde dobře, mohla by stavba, která bude umístěna v místě stávající cvičné louky, začít letos v létě.  
Město Hradec Králové, které je investorem zbrojnice pro jednotku sboru dobrovolných hasičů v Březhradě, nyní připravuje na zhotovitele díla výběrové řízení. „Předpokládáme, že samotná stavba by mohla začít letos v létě a hotovo by mohlo být na sklonku léta příštího roku,“ přibližuje časový harmonogram stavebních prací Jindřich Vedlich. Zázemí zdejší městem zřizovaní dobrovolní hasiči potřebují. „Dojde k výstavbě zcela nového objektu s cílem vytvořit lepší podmínky pro hasiče, kteří vyjíždějí k ostrým zásahům při mimořádných událostech spojených se suchem a haváriemi nebezpečných látek k záchraně životů a zdraví, majetku a podobně,“ vysvětluje Jindřich Vedlich. 
Městu už dotace ve výši 90 % celkových způsobilých výdajů z Integrovaného regionálního operačního programu byla schválena. „Předběžně tedy počítáme, že pokud vše půjde dobře, mohlo by město na výstavbu tohoto díla vynaložit částku zbytkovou, tedy zhruba čtyři miliony korun,“ vypočítává Jindřich Vedlich.   

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.8.

Rada města není spokojena s vedením rozvojového fondu

Zdůvodnění, že při zpracování podmínek údajně došlo pouze k formální chybě, radní nepřesvědčilo.

Společnost celý článek
8.7.

Čenkovice hostily špičku travního lyžování

Majitel firmy Václav Mačát připomněl, že areál pro travní lyžování vybudovali díky vydatné pomoci Radko Martínka.

Společnost celý článek
3.8.

Správci silnic si prohlédli Mercedesy

Pod Kunětickou horou se sešli představitelé Správy a údržby silnic, Povodí Labe, Služeb města Pardubice a dalších subjektů

Společnost celý článek
23.12.

Na co si dát pozor při nákupu na splátky?

Nabídka spotřebitelských úvěrů je v dnešní době bohatá, a zadlužení tudíž velmi snadné.

Společnost celý článek
16.11.

Letecká nehoda na pardubickém letišti byla naštěstí jen cvičná

„Využili jsme odstávky letištní plochy na letišti k realizaci taktického cvičení, které simulovalo pád dopravního letadla. Tato akce byla dlouhodobě plánovaná. Scénář byl připraven do nejmenšího detailu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
27.5.

K parku Na Špici povede další nová přístupová cesta

Nová cesta, jejíž vybudování by se podle předběžných odhadů mělo vejít do částky 100 tisíc korun, bude z mlatu a lemovaná trávníkem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting