Město Hradec Králové připravuje stavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice

26.10.

Město Hradec Králové připravuje stavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice

Nedostatek parkovacích míst u hradecké fakultní nemocnice má vyřešit nový parkovací dům. Jeho stavba je však podmíněná rekonstrukcí křižovatky Mileta, kterou komplikují odvolání a podjatost v probíhajícím územním řízení. Vzhledem k nejasnému termínu nové podoby tohoto významného dopravního uzlu město připravuje stavbu provizorního parkoviště, které by částečně pomohlo vyřešit chybějící kapacitu parkovacích míst u nemocnice. Panelová plocha u nemocnice pro minimálně dvě stovky automobilů by se mohla začít stavět v druhé polovině příštího roku.
Město již delší dobu plánuje rekonstrukci křižovatky Mileta, proti již vydanému územnímu rozhodnutí se však odvolal spolek KOS a hradecký krajský úřad se v dané věci místo rozhodnutí o podaném odvolání sám označil za podjatého. „Nový parkovací dům má smysl postavit až po opravě Milety, kterou nyní nově posuzuje stavební úřad v Hořicích. Podobně dopadl i projekt revitalizace Velkého náměstí. Nedokážeme odhadnout, kdy a zda vůbec bude nové územní rozhodnutí na křižovatku vydané,“ řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora odpovědný za investice ve městě. Město tak chce vybudovat provizorní panelovou plochu, která do doby, než se postaví plánovaný parkovací dům, kapacitu parkování u nemocnice zvýší. 
Začátkem listopadu by měl soud rozhodnout o žalobě na prohlášení krajského úřadu o podjatosti v  souvislosti s územním rozhodnutím na rekonstrukci křižovatky Mileta. „Pokud soud potvrdí systémovou podjatost krajského úřadu, společně s ŘSD zvažujeme možnost pokračovat v přípravě rekonstrukce podle původní varianty s kruhovou křižovatkou a mimoúrovňovým křížením, na kterou je dříve vydané územní rozhodnutí stále platné. Investiční náklady na tuto verzi jsou však poměrně vyšší,“ vysvětlil Vedlich.
Odhadované náklady na stavbu panelového parkoviště u fakultní nemocnice jsou zhruba jedenáct milionů korun včetně vedlejších rozpočtových nákladů a DPH. Více jak polovinu z toho jsou výdaje na silniční panely, které město pak může využívat jinde. Provizorní parkoviště se bude stavět na místě, které v budoucnu neomezí následnou rekonstrukci křižovatky Mileta. „V případě současné varianty nové podoby křižovatky, která se nyní projednává v Hořicích, by kapacita parkovací plochy měla dosáhnout až 240 míst. Pokud by se město vrátilo k předchozí verzi, na panely by se vešly zhruba dvě stovky automobilů,“ přiblížil náměstek Vedlich.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Jablonné hostilo 13. ročník konference Orlicko-Kladsko

V rámci tohoto tématu se účastníci konference seznámili s činností jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.

Společnost celý článek
14.1.

Čtenáři mohou vracet knihy již do 6 biblioboxů

Potřebujete nutně vrátit knížky, ale cestu kolem knihovny neplánujete? Tento problém se čtenářům snaží ulehčit Krajská knihovna v Pardubicích. Do pardubických ulic nechala pro tytu účely nainstalovat 2 nové biblioboxy, které čtenáři naleznou na Masarykově náměstí před ČSOB pojišťovnou a před základní školou na Benešově náměstí.

Společnost celý článek
6.9.

Farmařské trhy se v Hradci Králové uskuteční již tuto sobotu

Najdete tu na pětadvacet stánků s širokým sortimentem jakostních produktů českých farmářů.

Společnost celý článek
27.3.

Kříž na rozcestí Knířov a Vanice byl požehnán

Dílo neznámého lidového tvůrce bylo vybudováno na rozcestí lužské silnice roku 1818.

Společnost celý článek
9.8.

Která obec získá zlatou stuhu?

Slavnostní vyhlášení vítěze soutěže o Vesnici roku 2011 Pardubického kraje klepe na dveře.

Společnost celý článek
7.2.

Kraj přispěl hasičům v Čeperce na nový vůz s vyprošťováním

Vozidlo, které bude v blízké době zařazeno do výjezdu, je určeno k přepravě až 9 hasičů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting