Město letos ocení práci Leoše Svárovského a Jiřího Klabana

24.9.

Město letos ocení práci Leoše Svárovského a Jiřího Klabana

Zastupitelé města v úterý rozhodli o tom, že Pardubice ocení Medailí města práci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice Leoše Svárovského a Jiřího Klabana, který se řadu let věnuje práci s mládeží. Medaile je na návrh veřejnosti udělována za dlouhodobý přínos pro město Pardubice a je po čestném občanství druhým nejvyšším oceněním, které může město udělit. „Leoši Svárovskému byla medaile udělena při příležitosti jeho desetiletého působení ve funkci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice, o jejíž umělecký růst se výrazně zasloužil. Filharmonie rozhodně patří k subjektům, které dělají našemu městu dobré jméno v tuzemsku i v zahraničí,“ řekl vedoucí kanceláře primátora Michal Zitko. Druhý oceněný, Jiří Klaban, se zase takřka celý život obětavě věnuje práci s mládeží v různých oddílech,“ připomněl Zitko. Medaile předá oběma oceněným primátor Pardubic Jaroslav Deml. Termíny předávacího ceremoniálu dosud nebyly stanoveny. „Budeme se snažit najít vhodnou příležitost, která by byla jednak dostatečně důstojná a reprezentativní a kde by také oba laureáti měli pokud možno svoje publikum,“ dodal Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Mladé divadelní studio LAIK při Východočeském divadle hledá nové členy:

Doplňující konkurz do studia se uskuteční ve čtvrtek 16. června od 15.30 hodin na Malé scéně ve dvoře (vstup z Karloviny). Požadován bude přednes jedné básničky, monologu či lidové písně, nutný je i cvičební úbor a vhodná obuv na cvičení, tanec, pohyb.

Společnost celý článek
15.6.

Pastýřka se stane další dominantou města

Novou rozhlednu, která se hrdě tyčí Na Pastvisku ve výšce 516 metrů nad mořem, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Společnost celý článek
14.1.

Krajský Sokol dostane od kraje 600 tisíc na svoji činnost a vzdělávací projekty

Loňský rok byl mimořádný především v souvislosti s oslavou 100 let republiky. Pro mne osobně patřil sokolský slet v Praze mezi nejvýznamnější akce celého roku a velmi mne mrzí, že se stát k této oslavě sportu nepostavil více čelem.

Společnost celý článek
19.3.

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Pracovníci akademie se díky smlouvě s krajem a sdružením Orlicko podílejí na více jak 15 projektech v regionu.

Společnost celý článek
14.12.

Chlapec se skrýval na babiččině půdě

Pátrání ztěžovalo nepříznivé počasí. Díky mlze totiž nemohl být přizván vrtulník s termovizí.

Společnost celý článek
15.3.

Poslední možnost přihlásit se k bakalářskému studiu

Nárok na stipendium vzniká v okamžiku splnění určitých, přesně daných podmínek pro udělení stipendia.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting