Město letos ocení práci Leoše Svárovského a Jiřího Klabana

24.9.

Město letos ocení práci Leoše Svárovského a Jiřího Klabana

Zastupitelé města v úterý rozhodli o tom, že Pardubice ocení Medailí města práci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice Leoše Svárovského a Jiřího Klabana, který se řadu let věnuje práci s mládeží. Medaile je na návrh veřejnosti udělována za dlouhodobý přínos pro město Pardubice a je po čestném občanství druhým nejvyšším oceněním, které může město udělit. „Leoši Svárovskému byla medaile udělena při příležitosti jeho desetiletého působení ve funkci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice, o jejíž umělecký růst se výrazně zasloužil. Filharmonie rozhodně patří k subjektům, které dělají našemu městu dobré jméno v tuzemsku i v zahraničí,“ řekl vedoucí kanceláře primátora Michal Zitko. Druhý oceněný, Jiří Klaban, se zase takřka celý život obětavě věnuje práci s mládeží v různých oddílech,“ připomněl Zitko. Medaile předá oběma oceněným primátor Pardubic Jaroslav Deml. Termíny předávacího ceremoniálu dosud nebyly stanoveny. „Budeme se snažit najít vhodnou příležitost, která by byla jednak dostatečně důstojná a reprezentativní a kde by také oba laureáti měli pokud možno svoje publikum,“ dodal Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Pracovníci akademie se díky smlouvě s krajem a sdružením Orlicko podílejí na více jak 15 projektech v regionu.

Společnost celý článek
22.8.

Jak zajistit dětem bezpečnou cestu do školy

Blíží se začátek nového školního roku a pro tisíce prvňáčků i první cesta do školy. Trasa, která pohledem dospělého působí bezpečně, může ale pro dítě skrývat řadu nástrah. Proto je vhodné celou cestu od domu až do školy ještě před koncem prázdnin s dítětem několikrát projít a podívat se na ni dětskýma očima.

Společnost celý článek
21.12.

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

Rušno bude na letišti zejména od 30. prosince do 10. ledna. V tomto období přistane na pardubickém letišti o 55 letadel víc, než v běžném zimním provozu.

Společnost celý článek
1.10.

Studenti holického gymnázia mají radost z oválu i dalekohledů

Hned dvě investice realizoval Pardubický kraj na Gymnáziu Dr. Emila Holuba v Holicích. V pátek byly slavnostně otevřeny nové odborné učebny a laboratoře, a také atletická dráha s hřištěm v celkové hodnotě 24,5 milionů korun. Škola tak dostala dárek ke svému 20. výročí. Slavnostního otevření se zúčastnili náměstek hejtmana Roman Línek, radní Hana Štěpánová a Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
6.2.

Podpořte Lípu na Lipce v soutěži Evropský strom roku

Hlasování probíhá od 1. do 28. února 2017. V posledním týdnu (od 22. do 28. února) je hlasování tajné a na webových stránkách budou skryty průběžné počty hlasů. Slavnostní vyhlášení výsledku se uskuteční 21. března 2017 v Bruselu.

Společnost celý článek
25.7.

Svítkovští předškoláci brzy zamíří do nového, stavba školky začala

Práce na stavbě nové mateřské školy ve Svítkově odstartovaly. Budoucí objekt umožní navýšit kapacitu mateřinek ve třetím školském obvodu o pětadvacet míst a nahradí stávající objekt MŠ Doubek, její odloučené pracoviště v Lánech na Důlku přitom zůstane zachováno.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting