Město letos ocení práci Leoše Svárovského a Jiřího Klabana

24.9.

Město letos ocení práci Leoše Svárovského a Jiřího Klabana

Zastupitelé města v úterý rozhodli o tom, že Pardubice ocení Medailí města práci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice Leoše Svárovského a Jiřího Klabana, který se řadu let věnuje práci s mládeží. Medaile je na návrh veřejnosti udělována za dlouhodobý přínos pro město Pardubice a je po čestném občanství druhým nejvyšším oceněním, které může město udělit. „Leoši Svárovskému byla medaile udělena při příležitosti jeho desetiletého působení ve funkci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice, o jejíž umělecký růst se výrazně zasloužil. Filharmonie rozhodně patří k subjektům, které dělají našemu městu dobré jméno v tuzemsku i v zahraničí,“ řekl vedoucí kanceláře primátora Michal Zitko. Druhý oceněný, Jiří Klaban, se zase takřka celý život obětavě věnuje práci s mládeží v různých oddílech,“ připomněl Zitko. Medaile předá oběma oceněným primátor Pardubic Jaroslav Deml. Termíny předávacího ceremoniálu dosud nebyly stanoveny. „Budeme se snažit najít vhodnou příležitost, která by byla jednak dostatečně důstojná a reprezentativní a kde by také oba laureáti měli pokud možno svoje publikum,“ dodal Michal Zitko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.2.

Canisterapeutické sdružení hledá nové členy

Psovod i jeho pes totiž prochází testováním, přičemž na konci oba obdrží osvědčení, opravňující k práci.

Společnost celý článek
2.5.

Letohrad opět nejlepší v Pardubickém kraji

Během pěti let se Letohrad umístil již podruhé na 1. místě v Pardubickém kraji v soutěži třídění odpadů.

Společnost celý článek
1.4.

Pardubickým strážníkům se „dovolá“ neslyšící i němý

Tento druhý krok by velmi pomohl v jakékoli krizové situaci. V současné době například při evakuaci obyvatel v případě nálezu nevybuchlé munice, který během zemních prací v okolí nádraží nelze vyloučit. Mohou ale nastat i jiné události, například průmyslová havárie, kdy je třeba lidi rychle informovat o nastalé situaci. Tady všude by toto spojení mělo význam,“ dodal primátor.

Společnost celý článek
21.6.

Šance pro Tebe zopakuje blešák Děravá kapsa

V průběhu blešího trhu Děravá kapsa jsme mysleli i na zábavu pro pro děti. "Máme připravený doprovodný program v podobě výtvarné dílny, ve které si děti i jejich rodiče mohou vylepšit a zdokonalit věci, které si na bleším trhu zakoupí," doplnila Michaela Benešová.

Společnost celý článek
31.12.

První babybox na Vysočině

V pátek 21.prosince 2007 přesně v pravé poledne byl v pelhřimovské nemocnici otevřen první babybox na Vysočině.

Společnost celý článek
3.6.

Ohnivá rozhledna na Andrlově Chlumu – soutěž v TFA – proběhla poslední květnový den roku 2019

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí uspořádal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického soutěž v náročných disciplínách TFA.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting