Město může uklidit pouze část chodníků

9.10.

Město může uklidit pouze část chodníků

Pardubice se připravují na první zimu, během níž bude platit takzvaný chodníkový zákon. Novelu, která přesouvá odpovědnost za stav chodníků na vlastníky, tedy ve většině případů na obce a města, schválili zákonodárci na jaře. Pardubice v roce 2010 zdvojnásobí částku, kterou do úklidu chodníků investovaly letos. Přesto v zimně nebudou udržovány všechny chodníky ve městě. „V návaznosti na novelu zákona  byl zpracován nový plán zimní údržby komunikací na území města. V zimě podle něj bude udržováno 175 kilometrů chodníků. Budou to především chodníky v centru města a chodníky dopravního významu, tedy podél tras MHD a na ně navazující páteřní chodníky umožňující přístup na zastávky,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř. V majetku města je asi 330 kilometrů chodníků, dosud město udržovalo 106 kilometrů. Jednorázový úklid sněhu na chodnících, které jsou do plánu zimní údržby zařazeny, přijde na téměř 157.tisíc korun.   „Plán je souborem opatření, jak co nejefektivněji zajistit údržbu komunikací. Je ale jasné, že nelze zajistit, aby například po intenzivním sněžení byly okamžitě uklizeny všechny ulice a chodníky,“ zdůraznil náměstek. Město se proto pravděpodobně obrátí na vlastníky či uživatele nemovitostí přilehlých ke komunikacím se žádostí, aby i nadále uklízeli „před svým prahem“.   Na zimní údržbu má město uzavřenu smlouvu se Službami města Pardubic. Podle hrubých odhadů bude stát město úklid chodníků při průměrné zimě o zhruba čtyři miliony korun více než loni, tedy přes osm milionů korun. Pardubice musí prostředky na údržbu najít ve vlastním rozpočtu. Ten bude asi o 20 procent daňových příjmů (zhruba 160 milionů korun) chudší než letos.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.7.

V Paláci Pardubice startuje Letní soutěž o skvělé ceny

Od 1. do 20. srpna 2017 můžete do soutěžní knížky sbírat body za nákupy v obchodním centru. Každých utracených 300 Kč pro vás znamená 1 bod. Při nasbírání 10 bodů získáváte dárkovou kartu na další nákupy v hodnotě 300 Kč. A můžete si vybrat i další skvělé dárky jako kávu, kosmetiku či nákupní tašku. Potřebný počet bodů je následující:

Společnost celý článek
18.8.

Byla vyhodnocena druhá etapa projektu IQ Auto

Projekt IQ Auto byl rozvíjen od roku 2004 a nyní, po více než čtyřech letech, končí svou druhou etapu.

Společnost celý článek
29.7.

Studenti po skončení školy tápou

Velkým problémem je finanční náročnost speciálních kurzů, které si většinou čerství absolventi nemohou dovolit.

Společnost celý článek
22.3.

Poslanci schválili převod budovy okresního úřadu

Za výměnu tétp budovy, která je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu, nabídl kraj nově zrekonstruovaný objekt.

Společnost celý článek
15.12.

Rybitevská spalovna je ve skluzu

Původní termín už je pasé. Spalovnu stihneme zprovoznit nejdříve v roce 2011.

Společnost celý článek
5.6.

Pohlreich se těší na mořské ježky a Hejlík na nadívaná holoubátka.BEKO FRESH festival bude nabitý zážitky

BEKO FRESH festival, který se chystá na dostihové závodiště o víkendu 15. – 16. června, by se letos dal nazvat festivalem zážitkovým.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting