Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

7.6.

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

Vedení Pardubic pošle pomoc do oblastí zatopených povodněmi. Obrátilo se na Královéhradecký kraj s nabídkou okamžité materiální pomoci konkrétním obcím. Zároveň bude zastupitelstvo 18. června schvalovat čtvrtmilionovou finanční pomoc pro Kralupy nad Labem.


„Pardubický kraj nebyl povodněmi zasažen vůbec. Rozhodli jsme se však podat pomocnou ruku těm, kteří takové štěstí neměli. Prostřednictvím úřadu Královéhradeckého kraje jsme nabídli okamžitou materiální pomoc postiženým obcím a nyní čekáme na reakci starostů, co konkrétně potřebují,“ uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Povodně zasáhly mimo jiné právě i sever Královéhradeckého kraje, kam by měla směřovat část materiální pomoci.

„Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města. Proto jsem navrhl paní primátorce právě Kralupy nad Vltavou a jsem rád, že vedení města můj návrh podpořilo,“ řekl pardubický zastupitel a poslanec Jiří Skalický.

Čtvrtmilionovou pomoc musí ještě schválit zastupitelstvo, které bude zasedat 18. června. Vedení města může navíc rozhodnout o okamžité materiální pomoci v maximální hodnotě 50 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Město chce zateplit domy dětí a mládeže

Na projekty v celkové hodnotě 49 milionů korun může získat dotaci až 45 procent uznatelných nákladů. Zbytek je město připraveno uhradit z městského rozpočtu.

Společnost celý článek
26.4.

Připomenutí válečných událostí v Tichomoří

„V prosinci letošního roku uplyne sedmdesát pět let od japonského útoku na americkou námořní základnu Pearl Harbor uskutečněný 7. prosince 1941. Hned následující den Spojené státy a Velká Británie vyhlásily Japonsku válku a válečný konflikt se od té chvíle stal opravdu celosvětovým. Významnou úlohu v Tichomoří zastávalo vedle námořnictva také letectvo. Některé z typů zúčastňujících se bojů představíme i divákům Aviatické pouti.

Společnost celý článek
3.7.

Kůrovcovou kalamitu šíří smrkové monokultury

Počet kůrovcem napadených stromů v českých lesích loni podle prvních statistik vyskočil na dvojnásobek oproti roku 2006.

Společnost celý článek
1.9.

Gynekologicko-porodnické oddělení bude dočasně uzavřeno

Oddělení bude uzavřené od půlnoci 30. září 2011 do šesté hodiny ranní 15. října 2011.

Společnost celý článek
29.3.

Na prestižní lektorskou cenu byl poprvé nominován český trenér

Trenér Tomáš Zdechovský se několik let úspěšně zabývá výzkumem a tréninkem kognitivních schopností sportovců a manažerů. V současné době trénuje českou juniorskou reprezentaci v moderním pětiboji nebo tým pardubických basketbalistů. O jeho metodiku mají zájem psychologové a trenéři například z Ruska, USA, Izraele, Číny nebo Německa.

Společnost celý článek
28.5.

Chytrá města šetří energii a zdraví lidí

O možnostech „Inovativního chytrého města“ (Innovative Smart City) se tak přesvědčili představitelé Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým, zástupci měst a významných institucí a organizací Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting