Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

7.6.

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

Vedení Pardubic pošle pomoc do oblastí zatopených povodněmi. Obrátilo se na Královéhradecký kraj s nabídkou okamžité materiální pomoci konkrétním obcím. Zároveň bude zastupitelstvo 18. června schvalovat čtvrtmilionovou finanční pomoc pro Kralupy nad Labem.


„Pardubický kraj nebyl povodněmi zasažen vůbec. Rozhodli jsme se však podat pomocnou ruku těm, kteří takové štěstí neměli. Prostřednictvím úřadu Královéhradeckého kraje jsme nabídli okamžitou materiální pomoc postiženým obcím a nyní čekáme na reakci starostů, co konkrétně potřebují,“ uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Povodně zasáhly mimo jiné právě i sever Královéhradeckého kraje, kam by měla směřovat část materiální pomoci.

„Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města. Proto jsem navrhl paní primátorce právě Kralupy nad Vltavou a jsem rád, že vedení města můj návrh podpořilo,“ řekl pardubický zastupitel a poslanec Jiří Skalický.

Čtvrtmilionovou pomoc musí ještě schválit zastupitelstvo, které bude zasedat 18. června. Vedení města může navíc rozhodnout o okamžité materiální pomoci v maximální hodnotě 50 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.7.

MojeSchránka.cz spuštěna

MojeSchránka přináší uživatelům možnost kompletní a komfortní práce s datovou schránkou.

Společnost celý článek
3.4.

Radní rozdělovali finance na kulturu a památkovou péči

Na Pardubický kraj se s žádostí o dotace obracejí vlastníci objektů, které ovšem nejsou zapsány v seznamu kulturních památek.

Společnost celý článek
30.9.

Memorandum o podpoře vodního turismu na Labi

Náměstek Janeba rovněž přislíbil spolupráci při dalším rozvoji vodního turismu a při prosazování cílů Memoranda.

Společnost celý článek
3.4.

Lada Niva se představí na výstavě automobilů

Lada je pro nás symbolem nejenom turistického portálu www.navstevnik.cz

Společnost celý článek
27.6.

Tréninkové byty ukazují cestu k samostatnému životu

Vážné duševní nemoci se u pacientů často rozvinou dříve, než stačí získat potřebné návyky pro samostatný život.

Společnost celý článek
26.1.

TECHNOhrátky vstoupily do 5. ročníku ve voňavých dílnách a moderních laboratořích pardubické „Potraviny“

„Velice se osvědčilo, že na každém stanovišti plnili školáci různé dílčí úkoly a v akci tak vlastně byl nepřetržitě každý z nich. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací, co bylo ještě důležitější, vyzkoušeli si v praxi i mnoho netradičních činností – ruční tvarování rohlíků a housek, mikroskopování škrobových zrn, v reologické laboratoři testování lidských smyslů a senzorické hodnocení pečiva či balení zboží. Bylo vidět, že žáky to baví a snažili se pokaždé odvést maximální výkon,“ popsala dění na pracovištích Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting