Město ocenilo dalšího účastníka sběru bioodpadu

1.9.

Město ocenilo dalšího účastníka sběru bioodpadu

 Pardubice vyhlásily již 2500. účastníka projektu odděleného sběru bioodpadu. Stal se jím Petr Voldán z městské části Jesničánky. Cenu v podobě mobilního telefonu a poukazu na odběr 2500 kilogramů kompostu výherci předali Roman Slach z odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic a výkonný ředitel divize odpadů Služeb města Pardubic Jiří Strouhal.
Pro Petra Voldána byla zpráva o výhře milým překvapením. „Když jsem poprvé slyšel, že jsem se stal 2500. přihlášeným, myslel jsem si, že je to žert. Tato zpráva mě velmi mile překvapila, jelikož jsem ještě nic pořádného nevyhrál,“ popisuje své dojmy z vítězství Petr Voldán.
Výhra však čeká i na další nově přihlášené účastníky projektu.  „Bioodpad se stal v Pardubicích cennou surovinou a město chce tímto způsobem motivovat také další domácnosti ze zástavby rodinných domů. Ceníme si každého, kdo se do projektu sběru bioodpadu zapojí a pomůže vytřídit maximum zeleného odpadu, který by tak skončil třeba v popelnicích a následně na skládkách. Proto jsme se rozhodli, že oceníme účastníka s pořadovým číslem 2500. Věcný dar však chystáme i pro 2750. přihlášeného. I pro něho bude připraven mobilní telefon a ještě o 250 kilogramů kompostu více,“ podotýká náměstek primátora města Jiří Rozinek, do jehož gesce péče o životní prostředí spadá. Město navíc ocení i třítisícího účastníka sběru, na kterého čekají 3000 kilogramů kompostu, samozřejmě včetně mobilního telefonu.
Sběr bioodpadu je v Pardubicích uskutečňován již od roku 2007. Službu si účastníci hradí částečně sami, za rok zaplatí 300 korun za servis výsypu nádoby. I přesto počet nových zájemců o službu neustále stoupá, od roku 2007 se jich do projektu zapojilo desetkrát více, než v prvním roce.  V současné době se projektu účastní na 2538 domácností.
Do projektu se však nezapojují jen domácnosti ze zástavby rodinných domů. „Mezi účastníky patří i pardubické základní a mateřské školy se zahradou, které mají od Služeb města Pardubic zapůjčené speciální nádoby. Celkem bylo těmto zařízením zapůjčeno 34 kontejnerů o objemu 1100 litrů a 14 compostainerů o objemu 140 litrů, do kterých pak uživatelé odkládají posekanou trávu, listí, štěpky větví, ovoce nebo zeleninu,“ informuje Roman Slach. Dodává však, že za nedodržení čistoty odkládaného bioodpadu hrozí přihlášenému až vyřazení z projektu. Bioodpad je totiž dál v dražkovické kompostárně zpracováván na kvalitní kompost, který nevhodné příměsi znečišťují a tím zhoršují jeho kvalitu. O tom, že zpracovatel bioodpadu Služby města Pardubic postupy zpracování bioodpadu dodržuje, vypovídá i skutečnost, že kompost z dražkovické kompostárny získal ocenění Kompost roku 2015.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Víte, kdy muži nosí krajky? NEJEN to se dozvíte na výstavě v poličském muzeu

Na výstavě s názvem Bílá jako sníh, černá jako káva uvidíte pánskou i dámskou módu, složitost turnýry, ocelí vyztužené sukně či sto let staré výukové porcelánové miminko, na kterém si dívky zkoušely péči o dítě. Keramickou a kameninovou konvici na kávu z Vídně, přes dvě stě let staré a mnoha dalších krás a zajímavostí, co pohladí po duši.

Společnost celý článek
1.11.

Pardubický kraj na veletrhu v Poznani

Kromě výše uvedeného měli lidé možnost na stánku ochutnat třeba i pravý Pardubický perník.

Společnost celý článek
22.5.

Správa a údržba silnic: rating Aa1.cz

Náměstek hejtmana Ivo Toman a ředitel Správy a údržby silnic Miroslav Němec převzali ratingové hodnocení Aa1.cz.

Společnost celý článek
29.6.

Na trh se nedostal žádný produkt z nakažených chovů

Náčelník generálního štábu se seznámil s aktuální situací a výkonem armády, která s likvidací nakaženého chovu pomáhala.

Společnost celý článek
17.2.

Cihelna opět s účastí armády

Přehlídka vojenské techniky a bojové ukázky přilákají každoročně do Králík tisíce návštěvníků.

Společnost celý článek
30.7.

Vicehejtman Línek se rozloučil s vojáky letícími do Afghánistánu

Slavnostního nástupu příslušníků 43. výsadkového praporu se v pátek zúčastnil také vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting