Město podpoří Preventivně informační centrum

3.1.

Město podpoří Preventivně informační centrum

 Krajské ředitelství policie Pardubického kraje otevře ve městě nové Preventivně informační centrum. Veřejnost se zde formou přednášek bude moci seznámit například s tím, jak nebezpečná může být virtuální komunikace či jak se chovat v krizových situacích. Město na výstavbu a vybavení centra navíc uvolní z Programu prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti částku ve výši 150 000 korun.
„Dar ve výši 150 000 korun je určen na spolufinancování nákladů spojených s vybavením přednáškové místnosti v areálu Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Pomůže tak pokrýt náklady na nákup nábytku včetně vitrín, podlahových krytin, zatemňovacích rolet, počítačové a audiovizuální techniky. Jsme dohodnuti s policií, že bude aktivně nabízet preventivní programy pro žáky našich základních škol, ale i pro seniory," popisuje využití daru náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký.
Nově vzniklé centrum bude sloužit k realizaci preventivních aktivit vedoucích k předcházení jevů sociálně patologického charakteru. „Zástupci z řad Policie ČR zde budou zdarma pořádat přednášky zejména pro veřejnost z Pardubic. Přednášky budou určeny jak mládeži a seniorům, tak dalším specifickým skupinám, například řidičům nebo cyklistům, chatařům, obchodníkům a dalším,“ doplňuje primátor Pardubic Martin Charvát.
Centrum o kapacitě maximálně 30 osob na jednu přednášku bude otevřeno každý pracovní den od 8:00 do 15:00 hodin. „Přednášky budou tematicky rozděleny podle cílových skupin. Probírána bude například problematika bezpečnosti silničního provozu, trestní odpovědnosti, nebezpečí virtuální komunikace, šikana, trestná činnost páchaná na seniorech či chování v krizových situacích. Otevřením centra se nabízí další možnosti přiblížení naší práce veřejnosti. Plánujeme stálé expozice a také časově omezené výstavy zapůjčené z kriminalistického ústavu. Nápadů máme mnoho a velmi se těšíme na jejich realizaci,“ dodává Hana Kaizarová, krajská koordinátorka prevence kriminality z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.1.

Regiony a evropské dotace po roce 2013

Na zasedání Řídicího výboru regionů se hovořilo o spoluúčasti na financování projektů z regionálních operačních programů.

Společnost celý článek
4.8.

Našli ji v klášteře na Kolínsku

Skvělou zprávu ihned předali pardubickým kolegům, kteří o úspěšném vypátrání 49leté ženy informovali jejího manžela.

Společnost celý článek
20.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly promoce

V pátek 17. června proběhly v univerzitní aule letošní první slavnostní promoce.

Společnost celý článek
23.6.

Boni pueri na 16. mezinárodním festivalu Concentus Moraviae

Přestože to není obvyklé, zněl evangelickým kostelem mezi jednotlivými částmi bouřlivý potlesk.

Společnost celý článek
7.1.

Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

V šestitisícovém městečku Žamberk by mohl do několika let vzniknout multifunkční areál

Společnost celý článek
21.1.

Vozový park záchranky rozšířilo šest nových sanit

Nové vozy budou sloužit posádkám v Poličce, Hlinsku, Moravské Třebové, Pardubicích a dvě sanitky poputují do Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting