Město podpořilo letní tábory

1.7.

Město podpořilo letní tábory

 V Pardubicích a okolí se i díky dotační podpoře města mohou děti o prázdninách těšit na širokou nabídku příměstských a pobytových táborů. Z Programu podpory volného času letos na letní táborovou činnost radnice uvolnila bezmála 700 tisíc korun.

Příměstský tábor DDM Alfa 2015
„I přes nastavení přísnějších kritérií je letošní rok z pohledu počtů podpořených dětí - táborníků rekordní, neboť jsme přispěli na táborovou účast téměř 2800 dětem z Pardubicka. Hlavní motivací příspěvků je zpřístupnit co nejvíce dětem smysluplné trávení prázdnin. Řada rodičů totiž nemá tolik dovolené, aby pokryli celé léto. Díky dotační podpoře města jsou pro ně tábory cenově dostupnější a organizátoři mohou nabídnout pestřejší program, letos pro ně byla nabídka skutečně velká,“ shrnul hlavní důvody podpory táborové činnosti náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku, školství, kulturu a sport Jakub Rychtecký.

Olympijské příměstské tábory táhnou
Letošní novinkou jsou příměstské tábory pořádané v souvislosti s Olympijským parkem Pardubice 2016, o které byl velký zájem. „Oba naše Domy dětí a mládeže Alfa i Beta měly téměř okamžitě tyto tábory vyprodány, proto jsme prostřednictvím grantu vyzvali ke spolupráci i ostatní subjekty. V olympijském parku tak v různých turnusech stráví několik dní více než 500 táborníků, kteří si budou moci postupně vyzkoušet desítky sportovních olympijských i neolympijských disciplín, zároveň si užijí i vědeckotechnickou část parku tzv. Science point. Při zvládnutí určitého množství stanovišť se děti mohou těšit na odměny v podobě olympijského diplomu a medaile,“ vysvětlil náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že olympijský park je jedinečnou příležitostí, jak vzbudit v dětech zájem o sport.

Rodiče, kteří z nejrůznějších důvodů nestihli přihlásit své dítě na některý z olympijských táborů, a přitom by jejich dítě mělo zájem zažít atmosféru olympiády, mají ještě možnost. Město organizuje pod vedením dvojnásobné olympioničky a bývalé vynikající pardubické plavkyně Jany Klusáčkové i vlastní tábor, na který je stále možné podávat přihlášky, a to i na jeden konkrétní den.

Město celoročně podporuje volnočasové aktivity pardubické mládeže. O poskytnutí dotací na letní pobytové, příměstské a olympijské tábory se letos na pardubické radnici ucházelo 53 organizací. Dotační podmínky splnilo a příspěvek obdrželo 47 z nich. Tábory organizované příspěvkovými organizacemi města Domy a dětí mládeže Alfa a Beta byly podpořeny v rámci provozního příspěvku zřizovatele při schválení rozpočtu na rok 2016. Z prostředků města tak byla podpořena účast téměř 2800 dětí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Hlasování skončilo, k referendu přišlo málo lidí

Zastupitelé se nyní musí vypořádat s otázkou, jak s výsledky referenda naloží. Již v pátek zasedne pracovní skupina, do níž nominovaly členy všechny politické subjekty zasedající v zastupitelstvu. Jejím úkolem bude vyhodnotit výsledky místního referenda a navrhnout zastupitelstvu další postup.

Společnost celý článek
19.12.

Dobrovolníci nadělí hračky do kojeneckého ústavu

Tyto hračky by měli dnes 19. prosince předat ředitelce Dětského centra Veská Drahomíře Peřinové.

Společnost celý článek
27.7.

Šest fakult Univerzity Pardubice vyhlásilo 2. kolo přijímání přihlášek a přijímacího řízení do bakalářského studia.

Sedm fakult Univerzity Pardubice přijalo v 1. kole přijímacího řízení do bakalářských studijních programů a oborů 5 tisíc přihlášek. Po jejich vyhodnocení spolu s výsledky červnového přijímacího řízení vyhlásilo šest fakult Univerzity Pardubice druhé, doplňující kolo přijímacího řízení do některých svých studijních programů, resp. oborů.

Společnost celý článek
5.1.

Co dělat, jste-li účastníkem dopravní nehody

Policii volejte tehdy, dojde-li na některém z vozidel ke škodě vyšší jak 100 tisíc korun.

Společnost celý článek
29.11.

Majitel Gočárových mlýnů představil radním návrh projektu

Se záměrem odkupu se na prosincovém výjezdním zasedání ve Svitavách 12. prosince seznámí i zastupitelé kraje. Také pro ně připraví Lukáš Smetana a jeho tým prezentaci, jak by šlo tento významný areál oživit.

Společnost celý článek
13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting