Město podpořilo letní tábory

1.7.

Město podpořilo letní tábory

 V Pardubicích a okolí se i díky dotační podpoře města mohou děti o prázdninách těšit na širokou nabídku příměstských a pobytových táborů. Z Programu podpory volného času letos na letní táborovou činnost radnice uvolnila bezmála 700 tisíc korun.

Příměstský tábor DDM Alfa 2015
„I přes nastavení přísnějších kritérií je letošní rok z pohledu počtů podpořených dětí - táborníků rekordní, neboť jsme přispěli na táborovou účast téměř 2800 dětem z Pardubicka. Hlavní motivací příspěvků je zpřístupnit co nejvíce dětem smysluplné trávení prázdnin. Řada rodičů totiž nemá tolik dovolené, aby pokryli celé léto. Díky dotační podpoře města jsou pro ně tábory cenově dostupnější a organizátoři mohou nabídnout pestřejší program, letos pro ně byla nabídka skutečně velká,“ shrnul hlavní důvody podpory táborové činnosti náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku, školství, kulturu a sport Jakub Rychtecký.

Olympijské příměstské tábory táhnou
Letošní novinkou jsou příměstské tábory pořádané v souvislosti s Olympijským parkem Pardubice 2016, o které byl velký zájem. „Oba naše Domy dětí a mládeže Alfa i Beta měly téměř okamžitě tyto tábory vyprodány, proto jsme prostřednictvím grantu vyzvali ke spolupráci i ostatní subjekty. V olympijském parku tak v různých turnusech stráví několik dní více než 500 táborníků, kteří si budou moci postupně vyzkoušet desítky sportovních olympijských i neolympijských disciplín, zároveň si užijí i vědeckotechnickou část parku tzv. Science point. Při zvládnutí určitého množství stanovišť se děti mohou těšit na odměny v podobě olympijského diplomu a medaile,“ vysvětlil náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že olympijský park je jedinečnou příležitostí, jak vzbudit v dětech zájem o sport.

Rodiče, kteří z nejrůznějších důvodů nestihli přihlásit své dítě na některý z olympijských táborů, a přitom by jejich dítě mělo zájem zažít atmosféru olympiády, mají ještě možnost. Město organizuje pod vedením dvojnásobné olympioničky a bývalé vynikající pardubické plavkyně Jany Klusáčkové i vlastní tábor, na který je stále možné podávat přihlášky, a to i na jeden konkrétní den.

Město celoročně podporuje volnočasové aktivity pardubické mládeže. O poskytnutí dotací na letní pobytové, příměstské a olympijské tábory se letos na pardubické radnici ucházelo 53 organizací. Dotační podmínky splnilo a příspěvek obdrželo 47 z nich. Tábory organizované příspěvkovými organizacemi města Domy a dětí mládeže Alfa a Beta byly podpořeny v rámci provozního příspěvku zřizovatele při schválení rozpočtu na rok 2016. Z prostředků města tak byla podpořena účast téměř 2800 dětí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.4.

Přednášky o Mercurym upozornily žáky na nebezpečí AIDS

Po tříleté pauze do Pardubic opět zavítal bývalý tajemník a blízký přítel legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Prostřednictvím projektu Titanic Freddie AIDS, na kterém spolupracuje s královéhradeckým hudebníkem Milanem Šatníkem, upozorňuje zejména děti na nebezpečí této neviditelné nemoci.

Společnost celý článek
22.1.

Chrudimsko – Hlinecko se představí na Tourism Expo 2009

Pozadí za expozicí v sobě ukrývá oblohu, na které dominuje jedenáct hvězd.

Společnost celý článek
2.9.

Naděje pro rozvoj turistiky

Sportovně relaxační centrum Lihovar Třemošnice vzniká revitalizací bývalého lihovaru.

Společnost celý článek
25.8.

Hasiči se zaměřili na kontrolu stánkařů

Ze šestnácti kontrolovaných stánků byly zjištěny tři případy nedodržení daných předpisů.

Společnost celý článek
20.3.

Kostelec žije kauzou Furda versus Šabatková

Vloni na jaře se těch informací objevilo výrazně víc, jak od lidí, tak i od zastupitelů, ale nikdo neřekl žádné jména.

Společnost celý článek
18.9.

Vandrování ve 21. století

S naším vstupem do Evropské unie se také znovu otevřely možnosti pro práci v zahraničí a mnoho mladých lidí je využívá.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting