Město se připravuje na příchod Vánoc

21.11.

Město se připravuje na příchod Vánoc

Zaměstnanci akciové společnosti Služeb města Pardubic v těchto dnech intenzivně připravují město na příchod letošních Vánoc.


Téměř hotova je instalace slavnostního osvětlení na vánočních stromech, kterých se o letošních  Vánocích rozsvítí již tradičně dvanáct z toho řezaný bude pouze ústřední vánoční strom na Pernštýnském náměstí. Hlavní symbol letošních Vánoc je téměř 40let starý smrk ztepilý, 15  metrů vysoký, který darují manželé z Hrobic. Svými rozměry a vzrůstem již zastiňoval prostory zahrady u jejich rodinného domu.


Putování vánočního stromu na Pernštýnské náměstí začne v pondělí 25.11.2013 kolem deváté hodiny ranní. Po skácení a bezpečném uložení na transportní techniku ho čeká náročná cesta z Hrobic na místo svého přechodného působiště na Pernštýnské náměstí. Zde bude v dopoledních hodinách instalován a v následujících dnech slavnostně vyzdoben tak, aby mohl důstojně přivítat adventní a posléze vánoční čas. Vánoční výzdoba stromu projde v letošním roce obměnou na kterou si musí veřejnost počkat až do slavnostního rozsvícení, které se uskuteční 1.12.2013 přibližně v 16,15hod..


Sváteční atmosféru městu dodá také výzdoba 65 vánočních motivů s více než 40 000 LED diodami. které v těchto dnech  rozmísťují zaměstnanci Služeb. Svojí krásnou potěší občany např. na Pernštýnském a Smetanově náměstí, Třídě míru, U Divadla a na dalších místech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Předškoláci se včera zabydleli i v poslední ze školek

Pět školek bylo zkoulaudováno koncem prázdnin, dvě školky plně fungují s třítýdenním zpožděním.

Společnost celý článek
20.10.

Pardubické divadlo slaví 100. sezónu i Markétou Lazarovou

Dvakrát měla divadelníky v rukou pardubická pohotovost, v obou případech léčila bodná zranění.

Společnost celý článek
7.1.

Vyrazte do Paláce Pardubice na zimní slevy

V Paláci Pardubice právě vrcholí povánoční slevy. Za skvělé ceny nyní pořídíte kvalitní oblečení, vybranou drogerii a spoustu doplňků. Trvání výprodejových slev se liší podle jednotlivých obchodníků.

Společnost celý článek
22.2.

Projekt Sbírej-toner.cz a jeho organizátoři oceněni!

Chcete i Vy pomoci rozvoji projektu? Jste celebrita, firma, spotřebitel tiskových kazet či osoba ochotná pomoci?

Společnost celý článek
22.4.

Pardubice omezí propagaci hazardu

Možnost vykázat ze svého vlastního území i videoterminály, kterými jsou vybaveny herny v celé republice, obcím umožnilo rozhodnutí Ústavního soudu z konce minulého týdne, které zrušilo možnost provozovat videoterminály povolené ministerstvem financí až do konce roku 2014. Obcím stačí, když vydají obecně závaznou vyhlášku zakazující provoz těchto zařízení na svém území nebo jeho části.

Společnost celý článek
8.4.

Mezinárodní konference o současném dění v Evropě na Univerzitě Pardubice

Hlavním cílem projektu, vymezeného na období od srpna 2015 do února 2017, je posílení demokracie v Evropě a zapojení politicky neorganizovaných běžných občanů do řídících procesů v rámci občanské společnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting