Město vypíše soutěž na prodej pozemků na Hůrkách

16.5.

Město vypíše soutěž na prodej pozemků na Hůrkách

Developer, který zastaví pozemky v areálu bývalých kasáren na Hůrkách, vzejde z veřejné soutěže. Rada města dnes schválila návrh zásad, na jejichž základě by měly být pozemky o celkové výměře zhruba 46 tisíc metrů čtverečných prodány. Zásady ještě musí schválit zastupitelstvo města.
„Rada dnes schválila nové zásady pro prodej pozemků. Tento model je podle mého názoru transparentnější a poskytuje městu větší jistoty, že se pozemky nestanou předmětem spekulací, či o ně město přijde, aniž by byl naplněn stavební záměr města, daný územní studií,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. Podmínky, za nichž budou pozemky prodány, mimo jiné stanoví, že na stavebníka budou převedeny až ve chvíli, kdy budou zastavěny.
Budoucí majitel bude podle přijatých zásad prodeje vybrán na základě veřejné soutěže, v níž bude jediným parametrem kupní cena. Ta bude zahrnovat jak kupní cenu za prodej práva stavby k výše uvedeným pozemkům, tak kupní cenu za pozemky samotné, které budou na nového vlastníka převedeny až poté, co na nich vybuduje stavby ve sjednané míře.
„Předpokládám, že veřejná soutěž na prodej těchto pozemků bude vypsána po zářijovém jednání zastupitelstva města.  Minimální kupní cena za prodej práva stavby bude určena znaleckým posudkem jako cena v místě a čase obvyklá,“ dodala náměstkyně Dvořáčková.
Vítěz soutěže se bude muset mimo jiné zavázat, že na pozemcích vybuduje bytové domy a nezbytnou infrastrukturu v souladu se závaznými částmi již zaregistrované Územní studie Hůrka. Minimálně 100 z bytů, které v tomto území postaví, musí být určeno k nájemnímu bydlení. Součástí smlouvy budou i záruky, které v dalších etapách zástavby tohoto území umožní vhodné napojení na inženýrské sítě i dopravní infrastrukturu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

Betlémy ze tří století představí výstava v poličském muzeu

Součástí vánoční výstavy a času adventu jsou i dílničky pro malé i velké návštěvníky. V sobotu 3. 12. 2016 od 13.00 – 15.00 hod. se v betlémskou stáj i postavy svaté rodiny a pastýřů se pod vašima rukama promění dřevěné lékařské špachtle. Oděv postavičkám můžete vyrobit z látek či dřevěných dýh nebo jej namalujete. Betlém je možné zavěsit na jehličnatou větvičku, do prostoru, na zeď i do okna, kde se z něj stane krásná vánoční dekorace nebo i dárek pro naše blízké.

Společnost celý článek
22.7.

CzechTourism nabídl kraji pomocnou ruku

Pardubický kraj vytvořil síť certifikovaných Turistických informačních center, která podporuje.

Společnost celý článek
30.6.

Léto 2012: děti jen s vlastním pasem

Cestovat se zapsaným dítětem v dokladu je možné do 26. června 2012, poté zápisy pozbývají platnost.

Společnost celý článek
17.6.

Podorlický region se připravuje na Čermenské slavnosti

Čermenské slavnosti se konají pravidelně od roku 1989 jako nesoutěžní přehlídka českých i zahraničních folklorních souborů pod záštitou Pardubického kraje a Folklorního sdružení ČR.

Společnost celý článek
22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna.

Společnost celý článek
21.2.

Novoroční chlapeček se má čile k světu

Radní Ladislav Valtr a Hana Štěpánová navštívili rodinu Sebastiána, který byl prvním narozeným chlapcem v Pardubickém kraji. Narodil se pět minut po jedné hodině v Chrudimské porodnici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting