Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

5.10.

Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

Právě před 15 lety prodělávali první městští strážníci dvouměsíční kurz v policejní škole. Z něj pak nastoupili na různá obvodní oddělení policie ČR v Pardubicích, až o pár měsíců později se dočkali vlastní služebny. První dvacítka strážníků Městské policie Pardubice, mezi nimi i dosavadní ředitel městské policie Petr Kvaš. Co považuje v historii městské policie za největší úspěch? „Zcela určitě respekt a prestiž, kterou jsme si za tu dobu dokázali vybudovat. V prvních letech nás lidé vnímali jako složku, která jim život spíše otravuje, když je nutí dodržovat veřejný pořádek, noční klid a parkovat podle předpisů. S postupným rozšiřováním naší činnosti a kompetencí se názor lidí měnil. Dnes většina lidí v krizové situaci zavolá městskou policii. Je jedno, zda jde o zajištění pořádku, zablokovaný vjezd do garáže nebo jiný problém. Samozřejmě, že desetitisíce pokut, které jsme uložili, nám někteří občané „nezapomenou“, ale stále jsme hlavně těmi, od nichž čekají pomoc. Každému kdo kritizuje naší práci vždy rád položím otázku, zda si dokáže představit jak by vypadaly ulice našeho města, kdyby městská policie neexistovala. To že prestiž městské policie stoupla je znát i na naší korespondenci. Z počátku chodily převážně stížnosti a kritika naší práce. Dnes tvoří polovinu pošty různá poděkování a chvála. Tenhle posun se projevil i na uchazečích o práci strážníků. Dnes nepřicházejí hledat nějaké zaměstnání, ale přesně vědí co od téhle práce čekají“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.11.

Výtěžek plesu Za jeden provaz pomůže seniorům

Výtěžek plesu totiž bude věnován na koupi zdravotních antidekubitních matrací pro klienty Domova pro seniory v České Třebové.

Společnost celý článek
19.1.

Kraj převede na město sanitku pro opilé

Stává se, že při poskytování zdravotní péče podnapilým osobám dochází ke znečištění sanitky.

Společnost celý článek
22.4.

První kolo hejtmanských cest se uzavřelo

Od starostů jsem slyšel stesky, že od Kolína po Pardubice není přes řeku Labe žádný most.

Společnost celý článek
17.6.

The Tap Tap načerno v Paláci Pardubice

Jedná se o celostátní turné, které je pořádáno na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol, odkud také pochází členové kapely The Tap Tap. Jak to vypadá, když je tvůrcem černého humoru samotná oběť? Na to se můžete přijít podívat do obchodního centra Palác Pardubice, kde jsou obrazy vystaveny od 7. června do 17. července 2016. Dorazte a zasmějte se vtipům o lidech s hendikepem.

Společnost celý článek
26.2.

Pro Pardubice je prioritou doprava. Hradubicko sáhá po miliardách.

Pardubicku by dotace měly pomoci například v dopravě a to nejen při výstavbě a modernizaci silnic či cyklostezek, ale také při budování inteligentního dopravního systému, který by zlepšil průjezdnost městy a v Pardubicích například i při modernizaci vozového parku a odbavovacího systému dopravního podniku, či rozšíření trolejbusových tras.

Společnost celý článek
28.7.

Voda podemlela i místní silnici a zatopila několik rodinných domů.

Po lokálním vydatném dešti došlo ve středu 27. července kolem 14 hodiny k rozvodnění místního potoka v Bystrém-Hamrech. Voda podemlela i místní silnici a zatopila několik rodinných domů. Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů a garáže. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky – profesionální z Poličky a dále dobrovolné z Jedlové, Svojanova a Bystrého. V Jedlové v 15.21 hodin zasahovali hasiči, aby zkontrolovali dům, do kterého uhodil blesk. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že k požáru nedošlo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting