Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

5.10.

Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

Městská policie Pardubice slaví 15 let svého vzniku

Právě před 15 lety prodělávali první městští strážníci dvouměsíční kurz v policejní škole. Z něj pak nastoupili na různá obvodní oddělení policie ČR v Pardubicích, až o pár měsíců později se dočkali vlastní služebny. První dvacítka strážníků Městské policie Pardubice, mezi nimi i dosavadní ředitel městské policie Petr Kvaš. Co považuje v historii městské policie za největší úspěch? „Zcela určitě respekt a prestiž, kterou jsme si za tu dobu dokázali vybudovat. V prvních letech nás lidé vnímali jako složku, která jim život spíše otravuje, když je nutí dodržovat veřejný pořádek, noční klid a parkovat podle předpisů. S postupným rozšiřováním naší činnosti a kompetencí se názor lidí měnil. Dnes většina lidí v krizové situaci zavolá městskou policii. Je jedno, zda jde o zajištění pořádku, zablokovaný vjezd do garáže nebo jiný problém. Samozřejmě, že desetitisíce pokut, které jsme uložili, nám někteří občané „nezapomenou“, ale stále jsme hlavně těmi, od nichž čekají pomoc. Každému kdo kritizuje naší práci vždy rád položím otázku, zda si dokáže představit jak by vypadaly ulice našeho města, kdyby městská policie neexistovala. To že prestiž městské policie stoupla je znát i na naší korespondenci. Z počátku chodily převážně stížnosti a kritika naší práce. Dnes tvoří polovinu pošty různá poděkování a chvála. Tenhle posun se projevil i na uchazečích o práci strážníků. Dnes nepřicházejí hledat nějaké zaměstnání, ale přesně vědí co od téhle práce čekají“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.9.

Nejlepšího starostu má obec Veselí

Obec Veselí, jejímž je od roku 2001 Oldřich Valenta starostou, leží nedaleko Přelouče a má 370 obyvatel. Od roku 2000 prochází velkými změnami. Rekonstruovala budovu obecního úřadu, mateřské školy, kapličku, obecní byt, obchod a hostinec MASH u hasičské zbrojnice. Původní hostinec byl po restitucích přeměněn na penzion. Modernizovány byly i místní komunikace, náves a další veřejná prostranství. V celé obci je zaveden plyn a centrální rozvod vody.

Společnost celý článek
30.3.

Duben je Měsícem bezpečnosti v Atrium Paláci Pardubice

Chybět nebude ani sekce BESIPu, neboli bezpečnosti silničního provozu, kde bude k vyzkoušení například simulátor převrácení a nárazu automobilu. Připravena je i půlhodinová ukázka práce psovodů nebo přehlídka policejního jízdního oddílu s koňmi.

Společnost celý článek
31.1.

Pardubice zopakují odchyt holubů

Chemicky agresivní holubí trus znečišťuje a poškozuje památky.

Společnost celý článek
25.5.

Reakce starosty Chrudimi na postup Kraje

Zdá se, že problému chybějících finančních prostředků se zřizovatel pokouší zbavit tou nejpohodlnější cestou – zrušením.

Společnost celý článek
9.2.

Chcete pomoci druhým? Přijďte darovat krev na Valentýnské odběry v Pardubické nemocnici

„Každý, kdo myslí na druhé a pomáhá jim v jejich těžké životní situaci, si zaslouží velké uznání a úctu. Přesně takovými lidmi jsou dárci krve. Budeme moc rádi, když si řada nových zájemců o dárcovství krve najde během Valentýnských odběrů cestu na naše transfuzní oddělení,“ pronesla ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová. „Uvítáme každého, kdo by chtěl darovat krev. Samozřejmě bude rádi, když se nebude jednat o jednorázový odběr, ale pravidelné dárcovství v dalších letech. Proto by nás potěšil zejména mladé generace, u níž je největší perspektiva do budoucna. Nejen na odběry krve, ale třeba i krevní plazmy,“ dodala primářka Geierová.

Společnost celý článek
24.9.

Den charity v AFI Paláci představí širokou škálu charitativních sliužeb

V AFI Paláci se představí charitativní centra, která mají tento pátek pro své návštěvníky připraven Den otevřených dveří. Odlehčovací služby Červánky v Třebosicích budou mít pro širokou veřejnost otevřeno v době od 8 do 16 hodin, Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek v Holicích od 8.30 do 16 hodin a Rodinné centrum Dar v Luži od 9 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting