Mezi mladými je zájem o vědu. Porotě představili roboty i virtuální realitu

7.2.

Mezi mladými je zájem o vědu. Porotě představili roboty i virtuální realitu

Lanškroun – Ve středu se uskutečnilo v kulturním domě LArt oblastní kolo soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež. Ta je určena pro žáky druhého stupně základních škol a středoškoláky. Porota hodnotila 84 projektů. Akci pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET), za významné podpory Pardubického kraje. 
„Festival vědy a techniky jsme stejně jako v minulých letech výrazně finančně podpořili. Jedná se o akci, která propaguje přírodovědné a technické vzdělání. Úroveň většiny prezentovaných projektů hodnotím jako velmi vysokou. Velice děkuji pedagogům a vedoucím zájmových kroužků, že se dětem věnovali a dobře je připravili na prezentaci výsledků svého bádání,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství.
Oblastního kola v Lanškrouně se zúčastnilo 129 žáků a studentů. Téměř tři desítky jich přijelo z litomyšlského gymnázia. Projekty byly z oblasti biologie, chemie, fyziky, informačních technologií, ale soutěžící také věnovali pozornost sociologii nebo historii. 
„Porota hodnotila kvalitu projektu, grafické a ústní prezentace. Projektů sice bylo méně než v loňském roce, ale úroveň byla nesporně kvalitnější,“ řekl organizátor akce Bedřich Medřický.  
Mezi oceněnými byl i Miloslav Drašar ze ZŠ Vítějeves. Žák obdržel zvláštní cenu od radního Bohumila Bernáška. Projekt nesl název „Robotická píseň“. Jednalo se o robota, který pomocí čidla scanoval barevnou klaviaturu a hrál jednoduché písničky.  
„O robotiku je mezi žáky základních a středních škol veliký zájem. Na přehlídce bylo představeno několik zajímavých projektů na toto téma, mně se nejvíce líbilo robotické vozítko Miloslava Drašara, který svůj zájem o roboty spojil s koníčkem, kterým je hudba,“ sdělil Bohumil Bernášek.
Nejzajímavější projekty postoupily do krajského kola, které se uskuteční 12. a 13. března v Pardubicích.  Z těch pak porota, tvořená odborníky vybere ty nejlepší, které postoupí na prestižní mezinárodní soutěže.
Zdroj:pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Pardubické městské slavnosti letos ji po sedmnácté

K programové klasice patří koncert skupiny J.K.Band, Dny medu, jízda historických vozidel či sobotní lampionový průvod.

Společnost celý článek
8.2.

Startuje anketa spokojenosti pacientů

Anketa je anonymní a pacienti se nemusí bát napsat své zkušenosti. Vyhodnocení se uskuteční vždy mimo danou nemocnici, a to nezávislými osobami.

Společnost celý článek
21.5.

Paní Karamela se směje tak moc, že ostatní nemohou spát.

Pracovníci neziskové organizace Dobré divadlo za dobu činnosti uvítali na svých pořadech celkem 30 000 diváků.

Společnost celý článek
7.8.

Jana a Lenka si řekli své „ano“ v Pardubicích

Obřad byl slavnostního charakteru s nezbytnou výměnou snubních prstýnků a novomanželským polibkem.

Společnost celý článek
24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.

Společnost celý článek
28.3.

Setkání zástupců turistických oblastí Pardubického kraje

Miroslav Stejskal vyjádřil uspokojení nad tím, že mezi jednotlivými turistickými oblastmi kraje funguje účinná spolupráce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting