Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní


 Ocenění nejlepším sportovcům Pardubického kraje za rok 2012 přijeli do Holic předávat také hejtman Martin Netolický a radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. Došlo přitom i ke kuriózní situaci, že z předávajícího se stal oceněný. René Živný jako reprezentační trenér bikrosu a účastník londýnské olympiády totiž sám získal titul trenéra roku a navíc přebíral cenu za svou svěřenkyni Anetu Hladíkovou, která se umístila na druhé příčce v jednotlivcích.

      „Podle letošních cen je vidět, že se v Pardubickém kraji dostávají do popředí kromě hokeje, vodních sportů, atletiky a basketbalu i dříve méně populární sporty jako bikros, orientační běh, biatlon, skateboard, futsal nebo hokejbal. Tradičně velké úspěchy mají i naši zástupci v hasičském sportu a tělesně postižení sportovci,“ komentoval ceny hejtman Netolický.


     Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě. Protože znám prostředí práce s mládeží zblízka ze své vlastní zkušenosti, velmi si vážím všech, kteří se tomu věnují. Často tím tráví veškerý volný čas a bez nároku na odměnu,“ řekl radní Živný.


     V jednotlivcích patřily nejvyšší příčky hokejistovi Petru Koukalovi, bikrosařce Anetě Hladíkové a orientační běžkyni Ivetě Duchové. V kolektivech byly oceněny týmy hokejistů ČSOB, futsalistů ERA-PACK Chrudim a sálových futsalistů NOVABRIK Polička. Z tělesně postižených sportovců pařily ceny Radku Procházkovi a Leoši Lacinovi za bocciu a Miroslavě Sedláčkové za atletiku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.7.

Pardubický pivovar získal 2. místo v soutěži Pivovar roku na pardubickém Apetit festivalu

Jedním z účastníků byl i pardubický pivovar Pernštejn. Ten získal 2. místo v soutěži Pivovar roku.

Společnost celý článek
14.10.

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Nejvíce zahraničních studentů (nepočítáme-li studenty ze Slovenské republiky) studuje na Fakultě ekonomicko-správní.

Společnost celý článek
2.11.

Krajské nemocnice se mohou inspirovat v Rakousku

Zdravotnické zařízení v lázeňském Badenu má tradici sahající až do konce 19 století. V roce 1983 byla do provozu uvedena monobloková nemocnice s 352 lůžky.

Společnost celý článek
22.7.

Festival Brod 1995 za měsíc oslaví 22. narozeniny - Rock for People

Na dvou stageích se v průběhu odpoledne a večera vystřídá celkem 14 kapel. Chybět nebudou veteráni domácí hudební scény v čele s Monkey Business, valmezskou festivalovou stálicí, kapelou Mňága a Ždorp, Mig 21 s nenapodobitelným Jiřím Macháčkem či pankáči z Plexis. Na staré festivalové časy zavzpomíná 100 zvířat, zahraje také Aneta Langerová, která kdysi v Českém Brodě vystoupila poprvé před festivalovým publikem, i místní rodáci Medvěd 009. Naopak mladou krev budou reprezentovat elektroswingové hvězdy Mydy Rabycad, kladenská kapela Zrní nebo We On The Moon.

Společnost celý článek
1.6.

Letecký víkend už poosmadvacáté v Pardubicích

Pravidelní návštěvníci této akce vědí, že je na co se dívat nejen na obloze, ale i na zemi. Kluby vojenské historie vás rádi pozvou do svých kempů, podíváte se na nablískané veterány i na nejmodernější auta různých značek. Na své si přijdou i milovníci letecké archeologie. Hasiči s vystavenou technikou budou, dle zatím avizovaného počasí, asi hodně vytíženi. Jejich vozy s vodou budou pro děti i pro dospělé opět skvělým osvěžením.

Společnost celý článek
5.6.

Páteční noc bude opět plná folkloru

Pernštýnská noc začíná v 19.30 hodin. Pardubické Pernštýnské náměstí opět ožije velkým staročeským jarmarkem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting