Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní


 Ocenění nejlepším sportovcům Pardubického kraje za rok 2012 přijeli do Holic předávat také hejtman Martin Netolický a radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. Došlo přitom i ke kuriózní situaci, že z předávajícího se stal oceněný. René Živný jako reprezentační trenér bikrosu a účastník londýnské olympiády totiž sám získal titul trenéra roku a navíc přebíral cenu za svou svěřenkyni Anetu Hladíkovou, která se umístila na druhé příčce v jednotlivcích.

      „Podle letošních cen je vidět, že se v Pardubickém kraji dostávají do popředí kromě hokeje, vodních sportů, atletiky a basketbalu i dříve méně populární sporty jako bikros, orientační běh, biatlon, skateboard, futsal nebo hokejbal. Tradičně velké úspěchy mají i naši zástupci v hasičském sportu a tělesně postižení sportovci,“ komentoval ceny hejtman Netolický.


     Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě. Protože znám prostředí práce s mládeží zblízka ze své vlastní zkušenosti, velmi si vážím všech, kteří se tomu věnují. Často tím tráví veškerý volný čas a bez nároku na odměnu,“ řekl radní Živný.


     V jednotlivcích patřily nejvyšší příčky hokejistovi Petru Koukalovi, bikrosařce Anetě Hladíkové a orientační běžkyni Ivetě Duchové. V kolektivech byly oceněny týmy hokejistů ČSOB, futsalistů ERA-PACK Chrudim a sálových futsalistů NOVABRIK Polička. Z tělesně postižených sportovců pařily ceny Radku Procházkovi a Leoši Lacinovi za bocciu a Miroslavě Sedláčkové za atletiku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.6.

7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film

V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.

Společnost celý článek
19.3.

Obří žihadlo i živé včely jsou atrakce nové výstavy Východočeského muzea

Výstava se ale nevěnuje jen o včele medonosné – mnoho zajímavostí se návštěvníci dozvědí o divoce žijících samotářských včelách, o včelím příbuzenstvu, predátorech i škůdcích.

Společnost celý článek
17.1.

Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto

Technické služby města Vysoké Mýto se vyjadřují ke článkům uveřejněným v regionálním čtrnáctideníku Trs

Společnost celý článek
2.3.

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

V dnešní době chtějí lidé čím dál častěji pomáhat chudým dětem z ekonomicky méně vyspělých zemí.

Společnost celý článek
4.3.

Pardubice obnoví městský navigační systém

V rámci tohoto projektu vznikne zhruba 100 nových tabulek. Celý projekt včetně mapování současné situace a různých technických náležitostí vyjde asi na 170 tisíc korun.

Společnost celý článek
4.2.

Jaké budou aktivity Pardubického kraje v Bruselu?

Zastoupení Pardubického kraje se zaměří především na kulturně-společenské a odborné aktivity.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting