Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní


 Ocenění nejlepším sportovcům Pardubického kraje za rok 2012 přijeli do Holic předávat také hejtman Martin Netolický a radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný. Došlo přitom i ke kuriózní situaci, že z předávajícího se stal oceněný. René Živný jako reprezentační trenér bikrosu a účastník londýnské olympiády totiž sám získal titul trenéra roku a navíc přebíral cenu za svou svěřenkyni Anetu Hladíkovou, která se umístila na druhé příčce v jednotlivcích.

      „Podle letošních cen je vidět, že se v Pardubickém kraji dostávají do popředí kromě hokeje, vodních sportů, atletiky a basketbalu i dříve méně populární sporty jako bikros, orientační běh, biatlon, skateboard, futsal nebo hokejbal. Tradičně velké úspěchy mají i naši zástupci v hasičském sportu a tělesně postižení sportovci,“ komentoval ceny hejtman Netolický.


     Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě. Protože znám prostředí práce s mládeží zblízka ze své vlastní zkušenosti, velmi si vážím všech, kteří se tomu věnují. Často tím tráví veškerý volný čas a bez nároku na odměnu,“ řekl radní Živný.


     V jednotlivcích patřily nejvyšší příčky hokejistovi Petru Koukalovi, bikrosařce Anetě Hladíkové a orientační běžkyni Ivetě Duchové. V kolektivech byly oceněny týmy hokejistů ČSOB, futsalistů ERA-PACK Chrudim a sálových futsalistů NOVABRIK Polička. Z tělesně postižených sportovců pařily ceny Radku Procházkovi a Leoši Lacinovi za bocciu a Miroslavě Sedláčkové za atletiku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.4.

Mladý vědec Tomáš Syrový z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kouzlí s materiálovým tiskem

„V materiálovém tisku jde v podstatě o to, že se snažíte připravit tiskem levně a ve velkém objemu nějakou funkční věc, která může pomoci v denním životě. Díky tisku se příprava daného produktu uskuteční výrazně levněji, a tím umožní snadnější dostupnost,“ popisuje výhody materiálového tisku Ing. Tomáš Syrový, Ph.D., z Katedry polygrafie a fotofyziky Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Jsou to věci od jednoduchých vrstev až po složitější struktury, jako jsou senzory, baterie, displeje nejrůznějších technologií, tranzistory, paměti, a z nich zkomponované celky jako například elektrochromní demonstrátor, založený na plně tištěné baterii a elektrochromním displeji,“ dodává.

Společnost celý článek
26.8.

ZOO má na Facebooku přes 2 tisíce fandů

Zoo nabízí svým fanouškům na Facebooku krátké novinky z první ruky, videa a fotografie.

Společnost celý článek
13.8.

Hasiči uctili památku svých kolegů, kteří zemřeli při výkonu služby před 19 lety

V zatáčce na mokré vozovce v Rybitví se vůz dostal do smyku a převrátil se na bok.

Společnost celý článek
4.6.

Nejvíc vědí o Janu Pernerovi žáci ze ZŠ Staňkova

Na pětičlenné týmy čekalo postupně 12 otázek. „Děti byly tentokrát opravdu dobře připraveny. Vzhledem k tomu, že nemají na výběr žádnou z možností, musely načerpat k tématu skutečně hodně vědomostí.

Společnost celý článek
16.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Představení se uskutečnilo pro abonentní skupinu R, jehož je paní Kozubková majitelkou.

Společnost celý článek
9.1.

Rekonstrukce na Zámku Pardubice začala, potrvá dva roky

Práce se samozřejmě dotknou provozu Východočeského muzea. „Po dobu rekonstrukce plánujeme nechat veřejnosti přístupné expozice Pardubice – příběh města a archeologickou expozici Proti proudu času, do odvolání bude otevřená i expozice skla. Ještě do 27. ledna mohou návštěvníci zavítat na výstavy Vášeň, čas a sklo a Pardubické proměny,“ oznámil ředitel muzea Tomáš Libánek. „Prohlídky rytířských sálů a kaple Tří králů skončí 24. února,“ dodal.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting