Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

1.2.

Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka se poslední lednové pondělí sešli v Kulturním domě Hronovická. Na slavnostním vyhlášení ankety, nad nímž převzala záštitu primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, předávali ceny vynikajícím jednotlivcům i kolektivům hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a náměstek hejtmana Roman Línek. „Poděkování patří jak sportovcům za jejich obdivuhodné výkony, ale také jejich trenérům a všem, kteří se věnují sportu,“ připojil se ke gratulantům hejtman Martínek. Pardubický kraj podporuje zejména mládežnický sport. „Potěšilo mne, že mezi nominovanými se objevují jako každý rok studenti a absolventi Sportovního gymnázia Pardubice, jehož je kraj zřizovatelem.Těší nás, že dosahují i výrazných domácích i mezinárodních úspěchů,“ dodal hejtman. V Pardubickém kraji má sport tradici. „Od svého dětství jako Pardubák vnímám Pardubice coby město sportu. Ať už jde o nejstarší kontinentální dostih Velká pardubická, hokej, tenisovou Juniorku nebo Zlatou přilbu,“ jmenuje náměstek hejtmana soutěže, které svým významem přesahují hranice kraje. „V konkurenci těchto olympijským sportů se drží orientační běžci nebo florbalisté, jejichž výkony jsou obdivuhodné,“ říká náměstek hejtmana Línek. V závěru slavnostního ceremoniálu byli uvedeni do síně slávy dva významní sportovní funkcionáři, dlouholetý trenér kanoistiky Josef Doktor a dlouholetý předseda Českého veslařského klubu Karel Srb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.3.

Sloučení nemocnic neznamená jejich rušení

Pondělní pracovní cesta hejtmana Radko Martínka vedla do Svitav. Setkal se zde s radními města a se starosty spádových obcí.

Společnost celý článek
12.5.

Kraj ocenil mladé olympioniky

„V současné době rozdělujeme trojnásobek financí pro sportovní kluby a svazy, což zcela jistě také ke kvalitní přípravě mladých sportovců velmi napomáhá,“ sdělil radní Živný.

Společnost celý článek
18.2.

Podnikatelem roku 2008 Pardubického kraje se stal Petr Lorenc

O vítězství Petra Lorence rozhodla nezávislá porota, které předsedal Tomáš Březina.

Společnost celý článek
7.12.

Dar od jednoho z uživatelů letiště pomůže okolním lokalitám

„Stejně jako naši předchůdci, i my vedeme řadu jednání se stěžovateli na nadměrný hluk z letiště, ale také se samotnými původci hluku. LOM se ke své společenské zodpovědnosti přihlásil a výsledkem je, že daruje městu milion korun,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek. Podmínkou dárce přitom bylo, aby město peníze rozdělilo rovnoměrně mezi hlukem nejvíce zatížené oblasti, tedy Nemošice, Duklu a Svítkov. Starostové příslušných městských obvodů vybrali akce, které chtějí z těchto peněz dotovat.

Společnost celý článek
27.8.

U Pastýře pomáhali pejskům

Diváci mohli vidět, jak vypadá vzorná reakce na klasické povely "sedni", "lehni" či jak vypadá bezchybná chůze u nohy.

Společnost celý článek
8.9.

Počet tříd na gymnáziích se přiblíží skutečným potřebám

Naopak na Chrudimsku se vzhledem k optimálnímu počtu gymnázií změny neuskuteční.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting