Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

1.2.

Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka se poslední lednové pondělí sešli v Kulturním domě Hronovická. Na slavnostním vyhlášení ankety, nad nímž převzala záštitu primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, předávali ceny vynikajícím jednotlivcům i kolektivům hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a náměstek hejtmana Roman Línek. „Poděkování patří jak sportovcům za jejich obdivuhodné výkony, ale také jejich trenérům a všem, kteří se věnují sportu,“ připojil se ke gratulantům hejtman Martínek. Pardubický kraj podporuje zejména mládežnický sport. „Potěšilo mne, že mezi nominovanými se objevují jako každý rok studenti a absolventi Sportovního gymnázia Pardubice, jehož je kraj zřizovatelem.Těší nás, že dosahují i výrazných domácích i mezinárodních úspěchů,“ dodal hejtman. V Pardubickém kraji má sport tradici. „Od svého dětství jako Pardubák vnímám Pardubice coby město sportu. Ať už jde o nejstarší kontinentální dostih Velká pardubická, hokej, tenisovou Juniorku nebo Zlatou přilbu,“ jmenuje náměstek hejtmana soutěže, které svým významem přesahují hranice kraje. „V konkurenci těchto olympijským sportů se drží orientační běžci nebo florbalisté, jejichž výkony jsou obdivuhodné,“ říká náměstek hejtmana Línek. V závěru slavnostního ceremoniálu byli uvedeni do síně slávy dva významní sportovní funkcionáři, dlouholetý trenér kanoistiky Josef Doktor a dlouholetý předseda Českého veslařského klubu Karel Srb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.4.

Investice do silnic II. A III. třídy schváleny

Rada Pardubického kraje schválila Provozní plán Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk).

Společnost celý článek
14.3.

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Pardubicích a Chrudimi

Proč v dnešní době trpíme tolika nemocemi? A co má společného porod s imunitou? Dokument Mikroporod přibližuje vědecké poznatky o vlivu způsobu porodu na zdraví lidstva a získal za to hlavní cenu Ekotopfilmu Grand Prix. „Film Mikroporod má možná trošku zavádějící název, ve filmu totiž porod neuvidíte. Za to se dozvíte hodně o zdraví, imunitě a dopadu, jaký má způsob příchodu na svět nového človíčka na společnost,“ uvedl svůj postřeh organizátor festivalu Vlasta Ševr.

Společnost celý článek
17.7.

Žádný nový případ BSE

Od prosince roku 2007 žádný nový případ, žádná šílená kráva pozorována, ani na základě vyšetřování diagnostikována.

Společnost celý článek
15.11.

V Paláci Pardubice se rozsvítí vánoční světla

Těšíme se na vás v neděli 26. 11. od 16 do 18 hodin v Paláci Pardubice na hlavní pasáži poblíž infostánku.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
29.1.

Problémy s cizinci má v Pardubicích řešit zvláštní pracovník

Existuje riziko, že situace s bezprizorními cizinci se bude ještě zhoršovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting