Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

1.2.

Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka se poslední lednové pondělí sešli v Kulturním domě Hronovická. Na slavnostním vyhlášení ankety, nad nímž převzala záštitu primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, předávali ceny vynikajícím jednotlivcům i kolektivům hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a náměstek hejtmana Roman Línek. „Poděkování patří jak sportovcům za jejich obdivuhodné výkony, ale také jejich trenérům a všem, kteří se věnují sportu,“ připojil se ke gratulantům hejtman Martínek. Pardubický kraj podporuje zejména mládežnický sport. „Potěšilo mne, že mezi nominovanými se objevují jako každý rok studenti a absolventi Sportovního gymnázia Pardubice, jehož je kraj zřizovatelem.Těší nás, že dosahují i výrazných domácích i mezinárodních úspěchů,“ dodal hejtman. V Pardubickém kraji má sport tradici. „Od svého dětství jako Pardubák vnímám Pardubice coby město sportu. Ať už jde o nejstarší kontinentální dostih Velká pardubická, hokej, tenisovou Juniorku nebo Zlatou přilbu,“ jmenuje náměstek hejtmana soutěže, které svým významem přesahují hranice kraje. „V konkurenci těchto olympijským sportů se drží orientační běžci nebo florbalisté, jejichž výkony jsou obdivuhodné,“ říká náměstek hejtmana Línek. V závěru slavnostního ceremoniálu byli uvedeni do síně slávy dva významní sportovní funkcionáři, dlouholetý trenér kanoistiky Josef Doktor a dlouholetý předseda Českého veslařského klubu Karel Srb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

Za zdravím spárkaté zvěře

Již od roku 2004 v zimních měsících plošně aplikují krmivo s přídavkem léčiv ve všech krmelcích.

Společnost celý článek
28.3.

Divadlo podpoří Světový den porozumění autismu

V pondělí 3. dubna pak bude v pardubických ulicích následovat Den v modrém, který začne v 9.15 hodin na Pernštýnském náměstí Modrým průvodem. Zapojit se do něj mohou všichni, kteří chtějí podpořit potřebu pomoci osobám s poruchami autistického spektra. Průvod bude přibližně v 10.00 hodin zakončen společným vypouštěním modrých balónků před budovou ČSOB Pojišťovny.

Společnost celý článek
9.7.

Při dovolených pozor na cennosti!

Mnohdy ovšem zapomínáme, že odložené cennosti ve vozidlech, stanech, případně odložených jen tak na dece někde u vody, přitahují pozornost zlodějů.

Společnost celý článek
16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě.

Společnost celý článek
14.7.

Pardubice: pěší zóna by mohla ohrozit další projekty

Integrovaným plánem rozvoje města se rozumí logicky ucelený souhrn dílčích projektů,

Společnost celý článek
14.10.

Univerzitní vědecká kavárna tentokrát o zajímavostech palivových článků

Přednášející Ing. Jiří Kružík je absolventem pardubické vysoké školy v oboru analytická chemie, tehdy Vysoké školy chemicko-technologické (absolvoval v roce 1970), nynější Univerzity Pardubice. Ve své současné profesi se zabývá právě palivovými články.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting