Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

1.2.

Mezi úspěšnými sportovci i studenti sportovního gymnázia

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka se poslední lednové pondělí sešli v Kulturním domě Hronovická. Na slavnostním vyhlášení ankety, nad nímž převzala záštitu primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, předávali ceny vynikajícím jednotlivcům i kolektivům hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a náměstek hejtmana Roman Línek. „Poděkování patří jak sportovcům za jejich obdivuhodné výkony, ale také jejich trenérům a všem, kteří se věnují sportu,“ připojil se ke gratulantům hejtman Martínek. Pardubický kraj podporuje zejména mládežnický sport. „Potěšilo mne, že mezi nominovanými se objevují jako každý rok studenti a absolventi Sportovního gymnázia Pardubice, jehož je kraj zřizovatelem.Těší nás, že dosahují i výrazných domácích i mezinárodních úspěchů,“ dodal hejtman. V Pardubickém kraji má sport tradici. „Od svého dětství jako Pardubák vnímám Pardubice coby město sportu. Ať už jde o nejstarší kontinentální dostih Velká pardubická, hokej, tenisovou Juniorku nebo Zlatou přilbu,“ jmenuje náměstek hejtmana soutěže, které svým významem přesahují hranice kraje. „V konkurenci těchto olympijským sportů se drží orientační běžci nebo florbalisté, jejichž výkony jsou obdivuhodné,“ říká náměstek hejtmana Línek. V závěru slavnostního ceremoniálu byli uvedeni do síně slávy dva významní sportovní funkcionáři, dlouholetý trenér kanoistiky Josef Doktor a dlouholetý předseda Českého veslařského klubu Karel Srb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.12.

Kraj podpořil neziskové organizace

V závěru roku 2007 se Rada Pardubického kraje rozhodla poskytnout dotaci neziskovým organizacím z regionu.

Společnost celý článek
18.11.

Město Ústí nad Orlicí postaví v areálu Perly nový dům dětí a mládeže

Zastupitelé města Ústí nad Orlicí o předloženém záměru novostavby domu dětí a mládeže v areálu Perly rozhodli jednoznačnou většinou. Zasedání bylo přítomno všech 27 zastupitelů. Pro novostavbu, která kromě učeben a zázemí domu dětí a mládeže obsahuje tělocvičnu, hudební nahrávací studio, vnitřní i venkovní lezeckou stěnu a relaxační plochu, hlasovalo 23 zastupitelů, 4 se zdrželi a žádný nebyl proti.

Společnost celý článek
14.3.

Šance pardubického přednádraží po návštěvě Švýcarů vzrostly

Definitivní rozhodnutí o tom, zda Pardubice dotaci ze Švýcarských fondů získají, padne do konce května.

Společnost celý článek
10.11.

Mistrovství České republiky v křížovém mariáši.

Mariášového klání se zúčastní zhruba 200 hráčů z celé republiky.

Společnost celý článek
9.1.

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika je v plném proudu

Soutěž určená žákům devátých tříd začala koncem listopadu a potrvá až do února, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení.

Společnost celý článek
22.11.

Město hledá investora pro Hůrka

Podmínky, za nichž budou pozemky prodány, mimo jiné stanoví, že na investora budou převedeny až ve chvíli, kdy budou zastavěny

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting