Mezinárodní den nenásilí proběhl i v Pardubicích

5.10.

Mezinárodní den nenásilí proběhl i v Pardubicích

Mezinárodní den nenásilí proběhl i v Pardubicích

V pondělí 4. října večer vytvořli mladí lidé v areálu Univerzity Pardubice a vysokoškolských kolejí živý ohňový Symbol nenásilí.. Tuto akci pořádala Studentská rada Univerzity Pardubice a Komunita pro lidský rozvoj k Mezinárodnímu dni nenásilí. Od roku 2007, kdy byl den 2. říjen (podle narození Mahátmy Gándhího) Organizací spojených národů vyhlášen „Mezinárodním dnem nenásilí“, se koná každoročně řada akcí v různých městech na celém světě včetně České republiky. Většinou se jedná o studentské konference, koncerty, semináře a živé symboly nenásilí. Letos se podruhé zapojila také Univerzita Pardubice. Z iniciativy občanského sdružení Komunita pro lidský rozvoj a studentské rady univerzity vytvořili mladí lidé s loučemi živý symbol nenásilí. Záštitu nad akcí převzal prorektor univerzity pro vzdělávání a záležitosti studentů profesor Karel Rýdl. Každý účastník akce měl možnost koupit si louč. Přítomní pak vytvořili obrazec – symbol nenásilí, který byl v prostoru před pavilonem C kolejí na zemi předkreslený, a v předem určený čas všichni najednou louče zapálili. Poté následovala společná meditace za mír a nenásilí ve světě. Následně vystoupila skupina Palitchi a předvedla zde svoji ohňovou show. Akce pokračovala v klubu Dýdy Baba, kde proběhlo promítání dokumentárních filmů o nenásilí a rovněž diskuse k tématu.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.5.

Muzejní noc v pardubickém krematoriu

Zájemci si budou moci prohlédnout velkou a malou obřadní síň a dnes již nepoužívané kremační pece, které jsou součástí staré části budovy krematoria. Prohlídka bude umocněna odborným výkladem, který povedou zaměstnanci pohřebních služeb a krematoria.

Společnost celý článek
18.5.

Hasiči i policisté dnes převzali medaile

Během slavnostní akce byly rozdány i Plakety HZS ČR dvěma policistům za záchranu lidských životů při požáru bytu. Dva příslušníci, pprap.

Společnost celý článek
27.6.

Hasiči odstraňovali následky po řádění přírodního živlu 25 hodin

Přívalový déšť, který se dne 25. června 2008 přehnal přes Pardubický kraj způsobil nemalé škody.

Společnost celý článek
22.2.

Nabízíme práci v krajské nemocnici. Zn.: Atraktivní podmínky.

Vycházíme tak vstříc studentům různých oborů, kteří mají trvalé bydliště na Vysočině.

Společnost celý článek
20.2.

Kraj se zbavil nálepky „nejméně navštěvovaného“.

Český statistický úřad zveřejnil údaje o počtu turistů v hromadných ubytovacích zařízeních.

Společnost celý článek
24.9.

Namaluj mi beránka i za nepřízně počasí

Součástí akce bude den otevřených dveří Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež – Free klub a služby Dům na půli cesty, další soutěže, zmrzlinový stánek a skákací hrad.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting