Mezinárodní projekt CreArt je otevřen všem umělcům z Pardubic

13.2.

Mezinárodní projekt CreArt je otevřen všem umělcům z Pardubic


Pardubice jsou od května 2012 zapojené do sítě mezinárodního projektu CreArt. Cílem je podpořit lokální kreativitu a umělecké aktivity ve čtrnácti zúčastněných evropských městech, které se pak mohou stát novými „tahouny“ lokálního turistického ruchu. Cílem je také vybudování sítě přímých vztahů mezi městy, umožňující přímou výměnu zkušeností a názorů.

„Mezi hlavní aktivity patří například společné výstavy umělců pořádané postupně ve všech městech zapojených městech, pořádání workshopů a seminářů za účasti umělců ze zúčastněných měst pro širokou veřejnost, publikace výstavních katalogů, nabídka studijních pobytů pro umělce nebo vytvoření a údržba společných webových stránek,“ říká Lucie Břízová z pardubického magistrátu.


Ve spolupráci s Galerií města Pardubic proběhlo na podzim 2012 a v lednu 2013 vyhlášení tří otevřených výzev k soutěži pro mladé umělce, kteří jsou životem nebo dílem spjati s Pardubicemi. Cílem je v roce 2013 postupně zajistit týdenní tvůrčí dílnu a prezentaci pardubického malíře ve Valladolidu, účast pardubického umělce na putovní mezinárodní výstavě ve španělském Valladolidu, rakouském Linci a rumunském Aradu a možnou účast pardubického umělce na dvouměsíčním rezidenčním tvůrčím pobytu v Linci.

„U první otevřené výzvy už dokonce máme vybraného zástupce našeho města. Workshopu vedeného světově proslulým španělským malířem-figuralistou Antonio Lópezem ve španělském Valladolidu se na přelomu února a března zúčastní mladý pardubický umělec Ondřej Petrlík, který studuje pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru malby u Vladimíra Skrebla,“ dodává Břízová.

Ve druhé výzvě, která se týká putovní výstavy ve třech zúčastněných městech, prošly užším výběrem fotografický cyklus Kýčland fotografa Radka Kalhouse, prostorový projekt Martina Daška a umělecký projekt Ondřeje Báchora.
Galerie města Pardubic oslovila v lednu umělce, kteří jsou rodištěm či místem působení spjati s Pardubicemi a vyhovují stanoveným kritériím. Stále je ale možné se k osloveným umělcům připojit. V případě zájmu je nutné kontaktovat manažerku galerie, PhDr.  Ivanu Panochovou,  tel. 777 820267, email: panochova@gmpardubice.cz.

Na konci února pak bude rakouským uměleckým centrem Atelierhaus Linz vyhlášen výsledek otevřené výzvy, v níž bude vybráno osm umělců, kterým hostující strana bude financovat dvouměsíční tvůrčí pobyt v ateliérech uměleckého centra v Linci.

Více informací naleznete také na stránkách www.creart-eu.org.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.11.

Vojtěch hlídal město i zprávu z roku 1940

Tepaná socha strážce, který má podobu Vojtěcha z Pernštejna, stála tiše ve štítu novorenesanční radnice více než 100 let.

Společnost celý článek
5.12.

Aviatická pouť připravila vánoční nabídku

„Protože se vstupenka na Aviatickou pouť stává i vhodným vánočním dárkem, tak jsme pro letošní rok připravili výhodnou nabídku. V čase od 8. prosince 2014 do 15. ledna 2015 je možné zakoupit běžnou vstupenku za 200 Kč. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o luxusnější zážitek, pro které je opět připravena, početně velmi omezená, Zlatá vstupenka s rezervovaným místem k sezení v první řadě na místě s dokonalým výhledem a nezbytným servisem. Ta ve vánočním předprodeji stojí rovných 1000 Kč,“ říká o letošní výhodné nabídce Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
28.2.

Nadační fond Emil spolu se školami pomáhá dětem s handicapem

Do loňského ročníku sbírky se zapojilo přes 1600 studentů ze 104 středních a vyšších odborných škol. Celkem se podařilo získat 520 tisíc Kč.

Společnost celý článek
27.11.

Beseda v Lukavici připomněla seniorům rizika dnešní doby

Velmi zajímavým a žhavým tématem byly podvody. Někteří z přítomných měli tu příležitost se s podvodníky setkat. Zde se shodli všichni na jedné věci, nedůvěřovat neznámým lidem a nikoho cizího nevpouštět do svého bytu. Nic bezhlavě nepodepisovat a raději se nejprve obrátit s radou na někoho blízkého.

Společnost celý článek
15.3.

V pardubické potravinářské škole mají unikátní mlýn

Z mouky umleté ve školním mlýně vyrábějí pečivo a cukrářské výrobky, které škola prodává ve školní prodejně.

Společnost celý článek
16.1.

Město Hradec Králové nechá opravit kontejnerová stání

V letošním roce by po celém Hradci Králové mělo dojít k opravě některých zastaralých kontejnerových stání. Včera rada města schválila přesun finančních prostředků zatím ve výši milion korun pro technické služby, které budou opravy provádět. Mezi prvními by se opravených stanovišť mohli dočkat obyvatelé Moravského Předměstí a Třebše.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting