Mezinárodní rok astronomie začíná

29.1.

Mezinárodní rok astronomie začíná

Mezinárodní rok astronomie začíná

Hvězdárna barona Artura Krause při Domě dětí a mládeže (DDM) Delta v Pardubicích a Astronomická společnost Pardubice zvou všechny zájemce o astronomii v pátek 30. ledna 2009 na Den otevřených dveří. Ten se uskuteční přímo na Hvězdárně barona Artura Krause v Pardubicích a zde také proběhne oficiální zahájení Mezinárodního roku astronomie. V době od 9.00 do 21.00 hodin bude pro návštěvníky připraven skutečně zajímavý program. A na co se tedy můžete těšit? Na pořady s astronomickou tématikou i pro nejmenší, premiéru filmu Petra Horálka „Tajemná zatmění“, ale také na prohlídku “útrob“ hvězdárny a za jasného počasí pozorování Slunce. Od 19:00 hodin pak začíná ve velkém sále DDM Delta přednáška Petra Komárka „Legenda na obloze“. Nám známá souhvězdí jsou opředena mnoha mýty a legendami. Která to jsou a jak vypadají?  Jak je poznáme na noční obloze? Jiné kultury, jiná souhvězdí. Co na noční obloze viděli ostatní národy?   Další informace najdete na stránkách Astronomické společnosti Pardubice http://asp.wz.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Pardubice – město s výbornou sociální situací

Ocenění ve čtvrtek 24. listopadu v Praze převzala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Společnost celý článek
11.1.

Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu

Poprvé v historii budou sčítat všechny země Evropské unie ve stejném roce.

Společnost celý článek
15.5.

Ústeckoorličtí vzkazují: chceme lepší životní prostředí

Dotazníky byly zpracovány počítačovým programem, který umožní hodnocení z hlediska více kritérií.

Společnost celý článek
7.9.

Do pardubické sokolovny se po dvou letech vrátí sportovci

Velkou proměnou prošly šatny v suterénu, z nichž zmizely původní příčky a vznikl otevřený prostor s turniketem, stovkami uzamykatelných šatních skříněk a převlékacími kabinkami.

Společnost celý článek
19.1.

V březnu zaplní obřadní síň pardubická miminka

Přestože baby boom evidentně končí, matrikářky mají stále dost práce.

Společnost celý článek
22.1.

Turistický portál Východní Čechy získal v Brně 1. cenu

Obsah portálu, který provozuje Pardubický kraj, je pravidelně aktualizován nejen informačními centry, ale i poskytovateli služeb cestovního ruchu. Je k dispozici v devíti jazykových mutacích, má integrovaný mapový portál a plánovač výletů i na více dní. Součástí je i velké množství aktualizovaných turistických programů, které jsou na webu uspořádány podle cílových skupin nebo tematického zaměření. Nechybí ani bohatá videogalerie včetně virtuálních prohlídek zajímavých turistických cílů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting