Miliony poputují na pomoc za škody z tornáda

10.10.

Miliony poputují na pomoc za škody z tornáda

Vicehejtman Roman Línek tento týden dokončil sérii jednání s vedením Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR) o nápravě škod, které způsobila tornádová bouře 25. června tohoto roku v Pardubickém kraji. V červenci se na pozvání Romana Línka se škodami v kraji na místě seznámil první náměstek ministra Milan Půček. „Na základě této návštěvy byly doposud podány čtyři žádosti o dotace za obce a 18 žádostí kraje na nápravu bouří poničených krajských silnic a mostků. Dnes (9. října) podepsaným rozhodnutím ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka jsme získali do kraje více než 60 milionů korun dotací. Díky nim se obnoví veřejné osvětlení a rozhlas v obcích Luková, Žichlínek a místní části Rabštejnské Lhoty ve Smrkovém Týnci. Tam se obnoví i autobusová zastávka,“ shrnuje získanou dotaci vicehejtman Línek. Dotace obcím tvoří 80 procent nákladů, u krajského majetku je příspěvek MMR na obnovu 50 procent. „V 18 krajských projektech se jedná o řadu drobnějších akcí typu oprav krajnic, propustků, příkopů, svodidel a dopravních značek,“ charakterizuje projekty vicehejtman Línek. „Figurují zde ale i větší akce jako oprava mostů ve Svídnici, Dolních Ředicích, Vesce, Chotči či obnova silnice III/3123 u Brandýsa nad Orlicí. Opravy se tak dotknou území chrudimského, ústeckoorlického i pardubického okresu. Veškerá obnova by měla být realizována letos, případně dokončena nejdéle v roce 2009,“ doplňuje vicehejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

V galerii U Přívozu vystavují studenti

V jeden den tak zájemci mohou navštívit jak výstavu tak i dílny a ateliéry ve kterých maturitní práce vznikají.

Společnost celý článek
31.7.

Kraj iniciuje vznik nové organizace cestovního ruchu

Pardubický kraj nyní osloví partnery s nabídkou vytvořit novou organizaci, která bude zajišťovat aktivity v cestovním ruchu.

Společnost celý článek
21.5.

Společensky odpovědných firem přibývá

Z 26 nominovaných firem se vítězem soutěže stalo Východočeské divadlo Pardubice.

Společnost celý článek
22.7.

1. kolo jednání o změnách ve středním školství skončilo

Ředitelé všech středních odborných škol v kraji mají předložit vlastní návrhy řešení do 31. července 2010.

Společnost celý článek
8.11.

Studenti z Pardubic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku

Odborným garantem soutěže a předsedou poroty je i letos Mistr kuchař Vladimír Picka, který přibližuje použití tuňáka Rio Mare jako hlavní suroviny soutěže: „Tuňákové maso je lehké a chutné. Skvěle se hodí jako základ pro zdravé školní svačiny. Tuňák dává lidskému tělu významné množství minerálů, bílkovin a vitamínů“.

Společnost celý článek
20.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2010

Zastupitelstvo kraje zhodnotilo, že rok 2010 byl z hlediska financování Pardubického kraje velice náročný.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting