Miliony poputují na pomoc za škody z tornáda

10.10.

Miliony poputují na pomoc za škody z tornáda

Vicehejtman Roman Línek tento týden dokončil sérii jednání s vedením Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR) o nápravě škod, které způsobila tornádová bouře 25. června tohoto roku v Pardubickém kraji. V červenci se na pozvání Romana Línka se škodami v kraji na místě seznámil první náměstek ministra Milan Půček. „Na základě této návštěvy byly doposud podány čtyři žádosti o dotace za obce a 18 žádostí kraje na nápravu bouří poničených krajských silnic a mostků. Dnes (9. října) podepsaným rozhodnutím ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka jsme získali do kraje více než 60 milionů korun dotací. Díky nim se obnoví veřejné osvětlení a rozhlas v obcích Luková, Žichlínek a místní části Rabštejnské Lhoty ve Smrkovém Týnci. Tam se obnoví i autobusová zastávka,“ shrnuje získanou dotaci vicehejtman Línek. Dotace obcím tvoří 80 procent nákladů, u krajského majetku je příspěvek MMR na obnovu 50 procent. „V 18 krajských projektech se jedná o řadu drobnějších akcí typu oprav krajnic, propustků, příkopů, svodidel a dopravních značek,“ charakterizuje projekty vicehejtman Línek. „Figurují zde ale i větší akce jako oprava mostů ve Svídnici, Dolních Ředicích, Vesce, Chotči či obnova silnice III/3123 u Brandýsa nad Orlicí. Opravy se tak dotknou území chrudimského, ústeckoorlického i pardubického okresu. Veškerá obnova by měla být realizována letos, případně dokončena nejdéle v roce 2009,“ doplňuje vicehejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě

18. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 7. do 9. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice je pro zájemce k dispozici od úterý do čtvrtka.

Společnost celý článek
14.11.

Pardubice se chystají na Vánoce

Ústředním vánočním stromem, zdobícím každoročně Pernštýnské náměstí, bude letos 15 metrů vysoký smrk. Městu jej věnovali majitelé rodinného domu v ulici Ve Lhotkách. Do historického centra dorazí smrk v pondělí před první adventní nedělí. Během týdne ho ozdobí 150 červených a stříbrných koulí a 27. listopadu vpodvečer jej rozzáří více než 150 krápníků, připomínajících sněžení.

Společnost celý článek
7.6.

Zastupitelé se k Tyršovým sadům v mimořádném termínu nesejdou

Ještě méně zastupitelů zareagovalo na dva náhradní termíny, které jsme jim obratem nabídli.

Společnost celý článek
7.1.

Navždy nás opustil herec Petr Hübner

Narodil se v roce 1946 a hned po ukončení studií na brněnské JAMU nastoupil v sezóně 1969-70 do pardubického angažmá, v němž setrval až do roku 2004.

Společnost celý článek
16.5.

Včely se začínají rojit

Operační středisko hasičů v Pardubicích zaznamenalo již o uplynulém víkendu telefonáty oznamující výskyt nebezpečného hmyzu.

Společnost celý článek
28.2.

Coffee shopy tu nechceme!

Tato droga je v některých zemích již na seznamu zakázaných látek, v ČR zatím mezi zakázané drogy nepatří.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting