Ministerstvo neplní sliby, nekomunikuje, poškozuje

27.4.

Ministerstvo neplní sliby, nekomunikuje, poškozuje

Ministerstvo neplní sliby, nekomunikuje, poškozuje

Ministerstvo zdravotnictví se po čtyřech měsících, kdy hrálo s Pardubickým krajem hru na schovávanou, probudilo. Místo nabídky spolupráce a zahájení jednání o nápravě a urovnání situace v Pardubické krajské nemocnici, vyrazilo k nesmyslnému mediálnímu útoku proti Pardubickému kraji a představitelům samosprávy. Vedení Pardubické krajské nemocnice rozhodně nechce a nehodlá bojovat či válčit s Ministerstvem zdravotnictví ČR, jak je často v poslední době prezentováno některými médii. Snaží se  pouze hájit zájmy občanů a pacientů, kteří si zaslouží kvalitní služby na odděleních onkocentra a traumacetra. Vše, co doposud ministerstvo a jeho představitelé slíbili, nikdy nedodrželi. Dopis, který přislíbil ministr Julínek, ve kterém se zařazuje traumacentrum do věstníku, dodnes nedošel. Přehodnocení vztahu k onkocentru se také nekonalo. Audit, údajně vypracovaný ministerstvem, který přislíbil nemocnici a kraji náměstek Šnajdr, dosud nebyl doručen. Na písemnou žádost s návrhy řešení také ministerstvo neodpovědělo, i když ministryně společně s náměstkem Šnajdrem slíbila přede všemi hejtmany, že odpověď zašle do konce března. Nemocnice byla do obou výběrových řízení zařazena ministerstvem. Splnila všechny kvalifikační předpoklady. Několik dnů před vyhodnocením výzvy ministerstvo změnilo postavení nemocnice v obou oborech tak, že je z výběrového řízení vyřadilo. Předem o tomto kroku neinformovalo zřizovatele ani vedení nemocnice. S normálně provedeným auditem je vždy auditovaný seznámen, má právo se k němu vyjádřit a teprve potom je výsledek oznámen. Nic takového se v případě pardubické nemocnice nestalo. Všechna fakta má kraj řádně podložená a ověřená. Ministerstvo postupovalo nezákonně, a protože nebylo ochotno přistoupit k žádnému kompromisu, byl Pardubický kraj nucen podat správní žalobu a stížnost na Ministerstvo zdravotnictví. V případě, až se ministerstvo začne chovat normálně, bude komunikovat a hledat přijatelný kompromis, je kraj  připraven jednat a stížnost i žalobu stáhnout. Nicméně zájmy našich občanů a pacientů budeme hájit a nic na tom nezmění ani urážky od ministerských úředníků. P.S: O úrovni argumentace náměstkyně ministryně Markéty Hellerové svědčí, že v dokumentu uvádí, že Francie má 14 milionů obyvatel.     Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje Markéta Tauberová, radní zodpovědná za zdravotnictví

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

Kraj je partnerem projektu Label

Svobodný stát Sasko připravuje projekt s názvem LABEL, jehož cílem je využívání a ochrana potenciálů životního prostředí.

Společnost celý článek
10.4.

Akciová společnost Služby města Pardubic je držitelem Znaku kvality v oboru pohřebnictví.

Ať se jedná o dodržování příslušných zákonů, profesní oprávněnost zaměstnanců, počet i druhy stížností zákazníků, nebo vybavení skladů a kanceláří pro sjednávání obřadů a v neposlední řadě i péči o životní prostředí.

Společnost celý článek
21.7.

Na mistrovství světa v požárním sportu přijede premiér Sobotka

Mistrovství světa juniorů v požárním sportu ve Svitavách se blíží svému vyvrcholení. Jeho slavnostního zakončení se zítra večer zúčastní i premiér České republiky Bohuslav Sobotka. Předá medaile vítězům soutěže v požárním útoku.

Společnost celý článek
11.4.

Cena kraje pro Vlastu Pavlouskovou

Oceňování dobrovolníků je především poděkováním ze jejich nezištnou práci a pomoc potřebným.

Společnost celý článek
5.9.

Desetiboj psích dovedností

Účastníky jsou nejen různí voříšci, ale i pejsci bez průkazu původu ,či jejich urození příbuzní.

Společnost celý článek
27.1.

Jana Pernicová ocenila účastníky Logické olympiády

V letošním roce se do soutěže zaregistroval historicky nejvyšší počet soutěžících.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting