Ministerstvo neplní sliby, nekomunikuje, poškozuje

27.4.

Ministerstvo neplní sliby, nekomunikuje, poškozuje

Ministerstvo neplní sliby, nekomunikuje, poškozuje

Ministerstvo zdravotnictví se po čtyřech měsících, kdy hrálo s Pardubickým krajem hru na schovávanou, probudilo. Místo nabídky spolupráce a zahájení jednání o nápravě a urovnání situace v Pardubické krajské nemocnici, vyrazilo k nesmyslnému mediálnímu útoku proti Pardubickému kraji a představitelům samosprávy. Vedení Pardubické krajské nemocnice rozhodně nechce a nehodlá bojovat či válčit s Ministerstvem zdravotnictví ČR, jak je často v poslední době prezentováno některými médii. Snaží se  pouze hájit zájmy občanů a pacientů, kteří si zaslouží kvalitní služby na odděleních onkocentra a traumacetra. Vše, co doposud ministerstvo a jeho představitelé slíbili, nikdy nedodrželi. Dopis, který přislíbil ministr Julínek, ve kterém se zařazuje traumacentrum do věstníku, dodnes nedošel. Přehodnocení vztahu k onkocentru se také nekonalo. Audit, údajně vypracovaný ministerstvem, který přislíbil nemocnici a kraji náměstek Šnajdr, dosud nebyl doručen. Na písemnou žádost s návrhy řešení také ministerstvo neodpovědělo, i když ministryně společně s náměstkem Šnajdrem slíbila přede všemi hejtmany, že odpověď zašle do konce března. Nemocnice byla do obou výběrových řízení zařazena ministerstvem. Splnila všechny kvalifikační předpoklady. Několik dnů před vyhodnocením výzvy ministerstvo změnilo postavení nemocnice v obou oborech tak, že je z výběrového řízení vyřadilo. Předem o tomto kroku neinformovalo zřizovatele ani vedení nemocnice. S normálně provedeným auditem je vždy auditovaný seznámen, má právo se k němu vyjádřit a teprve potom je výsledek oznámen. Nic takového se v případě pardubické nemocnice nestalo. Všechna fakta má kraj řádně podložená a ověřená. Ministerstvo postupovalo nezákonně, a protože nebylo ochotno přistoupit k žádnému kompromisu, byl Pardubický kraj nucen podat správní žalobu a stížnost na Ministerstvo zdravotnictví. V případě, až se ministerstvo začne chovat normálně, bude komunikovat a hledat přijatelný kompromis, je kraj  připraven jednat a stížnost i žalobu stáhnout. Nicméně zájmy našich občanů a pacientů budeme hájit a nic na tom nezmění ani urážky od ministerských úředníků. P.S: O úrovni argumentace náměstkyně ministryně Markéty Hellerové svědčí, že v dokumentu uvádí, že Francie má 14 milionů obyvatel.     Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje Markéta Tauberová, radní zodpovědná za zdravotnictví

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Pardubičtí studenti staví hrad Bouzov z vlnité lepenky

Tématem jubilejního 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Národní kulturní památka České republiky“. Studenti si pro zpracování modelu vybírají nemovité kulturní památky, které jsou na seznamu národních kulturních památek pod správou NPÚ. Na vytvoření stavby mají soutěžící čas do 23. května 2016.

Společnost celý článek
10.10.

LUX – IDent a Petr Havlíček: firma a živnostník roku

Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Pardubický kraj v celostátním finále v Praze.

Společnost celý článek
28.11.

Pardubice – město s výbornou sociální situací

Ocenění ve čtvrtek 24. listopadu v Praze převzala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Společnost celý článek
25.2.

Královéhradecký kraj je centrem etického vzdělávání

V podpoře a propagaci etického vzdělávání bude kraj pokračovat nejméně do roku 2012.

Společnost celý článek
23.2.

Sedmý ročník Zdravé nemocné přírody má své vítěze, opět bodovaly stálice z holického gymnázia

Mezi žáky prvního stupně základních škol, tedy dětí ve věku 7 – 10 let, zvítězil Adam Papoušek z pardubické školy Josefa Ressela. A právě Pardubice jej inspirovali při volbě tématu – auta pod Zelenou bránou. Za ním se umístily Gabriela Mikulášová a Johana Halamková.

Společnost celý článek
24.8.

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

V pátek 26. srpna bude pragovka pokračovat v do Přibyslavi na letiště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting