Ministr dopravy převzal záštitu nad dnešní konferencí

2.2.

Ministr dopravy převzal záštitu nad dnešní konferencí

Ministr dopravy převzal záštitu nad dnešní konferencí

Záštitu nad konferencí „Budoucnost silnice R35 a letiště v Pardubicích“, která proběhne dnešního dne v rytířském sále Mázhaus na zámku v Pardubicích, převzal ministr dopravy České republiky Gustav Slámečka. Akci pořádá občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Konference proběhne formou dvou hodinových diskusních panelů, z nichž první se bude věnovat problematice výstavby rychlostní silnice R35 na území Pardubického kraje a druhá rozvoji mezinárodního letiště v Pardubicích. Diskuse o R35 se zúčastní vládní zmocněnec pro R35 a D11 Ivo Toman, náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Jan Tichý, ředitel Ředitelství silnic a dálnic Pardubice Bohumil Vebr, radní města Litomyšle Miroslav Brýdl, soukromý zemědělec Jan Vaňous z Bohuňovic a regionální šéfredaktor týdeníku Sedmička Jan Vávra. O letišti Pardubice budou na konferenci diskutovat velitel vzdušných sil Armády ČR, brigádní generál Jiří Verner, velitel Správy letiště Pardubice Martin Janatka, primátor Pardubic Jaroslav Deml, náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Jan Tichý, ředitel společnosti EBA Jan Andrlík a regionální šéfredaktor týdeníku Sedmička Jan Vávra. Hlavním partnerem konference je společnost Chládek a Tintěra Pardubice, partnery jsou společnosti Skanska a Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Hlavní mediálním partnerem akce je týdeník Sedmička pro Pardubice a Chrudim, mediálními partnery Český rozhlas Pardubice, televize Pardubice, Pardubický deník, Krajské noviny a Evropské noviny. Podrobný program konference a časový harmonogram naleznete na webu www.pro-pardubice.cz. Účast na konferenci je volná, zájemci se však musí kvůli omezené kapacitě sálu předem registrovat na e-mailu dialog@pro-pardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
15.6.

Informace ze 40. mimořádného jednání Rady Pardubického kraje

Chce uklidnit vypjatou situaci, proto rada rozhodla o opakovaném vyhlášení konkurzního řízení.

Společnost celý článek
16.12.

Zlato za sladkou delikatesu putovalo do Chrudimi

Fantazie a trénink, to jsou podle Petra Plojara dva klíče, které jej k úspěchu v soutěži dovedly.

Společnost celý článek
11.9.

Dárky pro prezidentský pár byly vtipné a nápadité

Prezidentovi i jeho ženě věnovali celoživotní volnou vstupenku na jejich proslulý jazzový festival.

Společnost celý článek
16.5.

Z autobusu přímo na vlak? Heřmanův Městec plánuje zjednodušení veřejné dopravy

„V současné době máme zpracovanou studii, vizualizaci řešení a již brzy budeme mít dokončenou projektovou dokumentaci. Pokud vše půjde podle předpokladů, tak by již koncem letošního roku mohly začít demoliční práce a v roce 2018 samotné stavební práce na výstavbě terminálu. Samozřejmě bude nyní důležité připravit jízdní řády tak, aby bylo možné potenciál tohoto řešení maximálně využít. Pro Heřmanův Městec je výsledek dnešního jednání jednoznačně dobrou zprávou,“ uvedl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel. Ten také naznačil, že by město mělo v budoucnu zájem o výpravčí budovu, která je již v dnešní době minimálně využitá.

Společnost celý článek
13.7.

Ve městě jsou nově další čtyři kontejnery na textil pro Charitu

Vedení Charity velmi těší, že lidé použité a dále využitelné šatstvo nevyhazují do komunálního odpadu, ale věnují ho potřebným, resp. pro účely sociálního šatníku. „Chtěla bych všem, kteří nám do červených kontejnerů přispívají vyřazeným textilem, velmi poděkovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting