Ministr Langer míří do Pardubického kraje

26.9.

Ministr Langer míří do Pardubického kraje

Ministr Langer míří do Pardubického kraje

Pardubický kraj se rozhodl opět pomoci Policii ČR a věnoval jí další dar. Pro operační středisko pardubické okresní policie je určena další plazmová obrazovka, řídící počítač a osm souprav automobilních navigačních přístrojů GPS. Předá je v pondělí 29. září 2008 a bude u toho i ministr vnitra Ivan Langer. „Operační středisko pardubické policie bude do budoucna v rámci reformy policie zřejmě krajským operačním střediskem. A protože Policie ČR je i součástí integrovaného záchranného systému (IZS), chceme ji mít dobře vybavenou a akceschopnou. Podobně pomáháme i dalším složkám IZS,“ řekl hejtman Ivo Toman. Program ministra vnitra Ivana Langera, v doprovodu hejtmana Ivo Tomana, pak bude pokračovat setkáním s profesionálními i dobrovolnými hasiči, kterým ministr předá 50 kompletů ochranných oděvů pro 10 vybraných dobrovolných jednotek z celého kraje, a návštěvou propagačního mobilního CzechPointu, který bude připraven v pardubické Hypernově. Ve stánku se bude moci veřejnost seznámit s činností CzechPointů, bude si tu moci pořídit výpisy z různých registrů apod.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Chrudim má evropský unikát

Nové muzeum je umístěno v bývalém kapucínském klášteře, pouhých šest set metrů od současného Muzea loutkářských kultur.

Společnost celý článek
19.9.

Nové stanoviště záchranky v Žamberku

Výjezdová základna orlickoústeckého Oblastního střediska zdravotnické záchranné služby v Žamberku má nové zázemí.

Společnost celý článek
9.1.

ZUŠ Open letos již potřetí. Kraj podpoří mladé umělce částkou 150 tisíc korun

Jedná se o celostátní happening základních uměleckých škol. Mezi cíle akce patří zviditelnění systému základních uměleckých škol jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti.

Společnost celý článek
15.8.

Lozice jsou Vesnicí roku Pardubického kraje 2019

V Lozicích nedaleko Chrudimi se v neděli uskutečnilo slavnostní vyhlášení krajského kola Vesnice roku 2019. Z rukou hejtmana Martina Netolického, radních Hany Štěpánové a Václava Kroutila převzala nejvyšší ocenění hostitelská obec. Předány byly také další stuhy a ceny hodnotící komise. Celkově se v letošním roce do soutěže v kraji přihlásilo 17 obcí. Vítězná obec získá kromě postupu do celostátního kola také finanční dar jeden milion korun od Ministerstva pro místní rozvoj a 500 tisíc od Pardubického kraje.

Společnost celý článek
1.7.

Pardubickým útulkem projdou ročně stovky psů

Útulek prošel v roce 2003 rekonstrukcí, takže vyhovuje standardům Evropské unie.

Společnost celý článek
22.7.

Okolí litomyšlského zámku by se od září mohlo zbavit kamionů

Těžkotonážní nákladní automobily by mohly v blízko době zmizet z okolí zámku v Litomyšli. Krajský úřad Pardubického kraje totiž vydal formou veřejné vyhlášky opatření, na jehož základě bude nákladním automobilům s hmotností nad 12 tun zapovězen vjezd na silnici II/358 vedoucí kolem zámku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting