Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince 2007 v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů Hradec Králové. Zde se setkali se zástupci obcí a Policie České republiky. Setkání proběhlo u příležitosti vstupu naší země do Schengenu. Ministr vnitra seznámil přítomné vedle problematiky vstupu do Schengenského prostoru také s postupem Ministerstva vnitra při reformě Policie České republiky. Ministr Langer dále přestavil informační kampaň ke vstupu Česka do Schengenského prostoru. „Vstup České republiky do Schengenského prostoru je nejvýznamnější událostí od vstupu ČR do Evropské unie. Tato významná událost bude mít dopad na způsob práce policie. Kontroly na hraničních přechodech se sice zruší, ale bezpečnost musí zůstat zachována“, řekl Ivan Langer. Dále pokračoval policejní prezident, který přítomné seznámil s přípravou Policie ČR na zapojení do Schengenského prostoru. „Budeme se moci volně pohybovat, ale na druhou stranu musí policie garantovat větší bezpečnost. Se zrušením kontrol na hranicích ztrácí police možnost někoho zatknout přímo na hranicích, proto posilujeme policejní aktivity za účelem zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v příhraničí a na celém území ČR“, dodal Oldřich Martinů. Po prezentaci minstra vnitra a policejního prezidenta následovala diskuze se zástupci policie a starostů obcí Královehradeckého kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Blíží se X. Pardubické zdravotní dny

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Společnost celý článek
23.2.

TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe

Město Přelouč, jehož rozvoj je historicky spjat s rozvojem průmyslové výroby, navíc i v současné době nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. „Žije zde 9 200 obyvatel, ale zdejší zaměstnavatelé mají k dispozici až sedm tisíc pracovních míst. Podnikatelé neustále hledají kvalifikované absolventy v technických a odborných profesích,“ uvedla starostka Přelouče Irena Burešov

Společnost celý článek
25.3.

521 půjčených titulů za rok. Tak vypadá konto Čtenáře roku.

Cílem udílení zmíněného titulu je posílení společenského významu i prestiže četby a odměnit ty uživatele, kteří služeb knihoven hojně využívají. Jednotliví Mistři četby jsou dále nominováni do krajských kol. Celostátní vítěz bude slavnostně představen 7. dubna v přímém přenosu České televize u příležitosti předávání cen Magnesia Litera 2019.

Společnost celý článek
28.12.

Rok 2011 bude v Hradci rokem rodiny

Jaké téma zvolilo město pro rok 2011? Bude jím rodina v širokém slova smyslu.

Společnost celý článek
5.12.

Pardubický kraj rozjel roadshow k Olympiádě dětí a mládeže. Bibi Olympia rozdávala perníky

První adventní neděle je ve většině měst a obcí tradičně spojena s vánočními akcemi či rozsvěcením stromků. Bylo tomu tak i v Ústí nad Orlicí, kde na Mírovém náměstí prodávaly své výrobky městské neziskové organizace. A jelikož je Ústí nad Orlicí jedním z měst, které jsou do projektu Olympiády dětí a mládeže 2018 (ODM 2018) zapojeny, nechyběla na akci ani Bibi Olympia, klokaní maskot olympiády.

Společnost celý článek
24.5.

Bosch Fresh festival oslaví 175. narozeniny plzeňského ležáku gurmánskou cestou kolem světa!

Jedním z důležitých témat letošního festivalu je snoubení jídla s vhodnými nápoji. Pivo má nejen u nás, ale i ve světě svou nezastupitelnou roli, a také proto se Bosch Fresh festival spojil, stejně jako v loňském roce, se značkou Pilsner Urquell. Plzeňský ležák tak bude důležitým a hlavním nápojem celého festivalu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting