Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince 2007 v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů Hradec Králové. Zde se setkali se zástupci obcí a Policie České republiky. Setkání proběhlo u příležitosti vstupu naší země do Schengenu. Ministr vnitra seznámil přítomné vedle problematiky vstupu do Schengenského prostoru také s postupem Ministerstva vnitra při reformě Policie České republiky. Ministr Langer dále přestavil informační kampaň ke vstupu Česka do Schengenského prostoru. „Vstup České republiky do Schengenského prostoru je nejvýznamnější událostí od vstupu ČR do Evropské unie. Tato významná událost bude mít dopad na způsob práce policie. Kontroly na hraničních přechodech se sice zruší, ale bezpečnost musí zůstat zachována“, řekl Ivan Langer. Dále pokračoval policejní prezident, který přítomné seznámil s přípravou Policie ČR na zapojení do Schengenského prostoru. „Budeme se moci volně pohybovat, ale na druhou stranu musí policie garantovat větší bezpečnost. Se zrušením kontrol na hranicích ztrácí police možnost někoho zatknout přímo na hranicích, proto posilujeme policejní aktivity za účelem zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v příhraničí a na celém území ČR“, dodal Oldřich Martinů. Po prezentaci minstra vnitra a policejního prezidenta následovala diskuze se zástupci policie a starostů obcí Královehradeckého kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.5.

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

AOPK nám doporučila řešit přednostně dva stromy z důvodu nevyhovující provozní bezpečnosti při olistění a při nestandardních povětrnostních podmínkách. Ani jeden z nich však není ten, který jsme podle žádosti občana měli neprodleně pokácet,“ dodal náměstek. „Korunu tvoří pouze jedna kosterní větev. Objem koruny je malý, strom okolí neohrožuje,“ hodnotí dendrolog strom, jehož pokácení občan žádal.

Společnost celý článek
22.4.

Dohoda o partnerství byla odeslána do Bruselu

Evropská komise má nyní tři měsíce na posouzení a na schválení dohody. V případě, že nebudou vzneseny žádné připomínky, očekává se její schválení na přelomu letošního léta a podzimu.

Společnost celý článek
20.5.

Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pořádají konferenci SOCIOCON

Letošní ročník má název „Všichni jsme tu cizí“ a týká se především toho, jak umíme žít a vyrovnat se s jinakostí. Příspěvky jsou rozdělené do čtyř bloků a zaměřují se na aktuální témata – na alternativní životní styly, romské téma, vztahy k islámu nebo na etnické konflikty.

Společnost celý článek
5.10.

Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

Porota především ocenila fakt, že areál není pouze zaměřen na vodní zábavu a sport, ale že je víceúčelový.

Společnost celý článek
1.12.

Benefiční Prima bazar podpoří stavbu kostela

S nápadem uspořádat obdobu blešího trhu přišli pořadatelé litomyšlského Prima bazaru

Společnost celý článek
29.7.

Bez evropských peněz by obchvat nepostavili

K bezpečnosti přispěl také podchod pro pěší u železniční zastávky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting