Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince 2007 v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů Hradec Králové. Zde se setkali se zástupci obcí a Policie České republiky. Setkání proběhlo u příležitosti vstupu naší země do Schengenu. Ministr vnitra seznámil přítomné vedle problematiky vstupu do Schengenského prostoru také s postupem Ministerstva vnitra při reformě Policie České republiky. Ministr Langer dále přestavil informační kampaň ke vstupu Česka do Schengenského prostoru. „Vstup České republiky do Schengenského prostoru je nejvýznamnější událostí od vstupu ČR do Evropské unie. Tato významná událost bude mít dopad na způsob práce policie. Kontroly na hraničních přechodech se sice zruší, ale bezpečnost musí zůstat zachována“, řekl Ivan Langer. Dále pokračoval policejní prezident, který přítomné seznámil s přípravou Policie ČR na zapojení do Schengenského prostoru. „Budeme se moci volně pohybovat, ale na druhou stranu musí policie garantovat větší bezpečnost. Se zrušením kontrol na hranicích ztrácí police možnost někoho zatknout přímo na hranicích, proto posilujeme policejní aktivity za účelem zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v příhraničí a na celém území ČR“, dodal Oldřich Martinů. Po prezentaci minstra vnitra a policejního prezidenta následovala diskuze se zástupci policie a starostů obcí Královehradeckého kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.11.

Prezentace Pardubického kraje v Bruselu

Mezi hosty prezentace budou představitelé evropských institucí, velvyslanci, zástupci partnerských regionů a další.

Společnost celý článek
5.6.

Lidé chtějí ŽÍT DOMA. Projekt získal Cenu SDGs

Slavnostní vyhlášení se konalo 30. května na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci za účasti představitelů vlády, byznysu i občanské společnosti.

Společnost celý článek
7.5.

Mezinárodní gastronomická Polička

Soutěž nezapomene ani na diváky, pro které budou soutěžní družstva připravovat různá občerstvení a míchané nápoje.

Společnost celý článek
16.10.

Prodej bytů družstvu je pro nájemníky nevýhodný

Prodejní cena byla stanovena podle technického stavu domů na 9 až 12,5 tisíc korun za metr čtvereční.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
12.7.

Pardubický kraj vyhlásil zvýšené nebezpečí vzniku požáru

Toto nařízení vstupuje v platnost 10. července 2010, a platit bude až do odvolání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting