Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince 2007 v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů Hradec Králové. Zde se setkali se zástupci obcí a Policie České republiky. Setkání proběhlo u příležitosti vstupu naší země do Schengenu. Ministr vnitra seznámil přítomné vedle problematiky vstupu do Schengenského prostoru také s postupem Ministerstva vnitra při reformě Policie České republiky. Ministr Langer dále přestavil informační kampaň ke vstupu Česka do Schengenského prostoru. „Vstup České republiky do Schengenského prostoru je nejvýznamnější událostí od vstupu ČR do Evropské unie. Tato významná událost bude mít dopad na způsob práce policie. Kontroly na hraničních přechodech se sice zruší, ale bezpečnost musí zůstat zachována“, řekl Ivan Langer. Dále pokračoval policejní prezident, který přítomné seznámil s přípravou Policie ČR na zapojení do Schengenského prostoru. „Budeme se moci volně pohybovat, ale na druhou stranu musí policie garantovat větší bezpečnost. Se zrušením kontrol na hranicích ztrácí police možnost někoho zatknout přímo na hranicích, proto posilujeme policejní aktivity za účelem zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v příhraničí a na celém území ČR“, dodal Oldřich Martinů. Po prezentaci minstra vnitra a policejního prezidenta následovala diskuze se zástupci policie a starostů obcí Královehradeckého kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Nejlepší mladý chemik bude vyhlášen 9. února

Všichni úspěšní se mohou těšit na hodnotné ceny, po jejichž předání začne zábavný program.

Společnost celý článek
19.3.

Den otevřených dveří v Domově Simeon

Posláním odlehčovací služby Domova Simeon je poskytování sociální péče, ubytování a celodenní stravy dospělým lidem, kteří mají z důvodu věku, zdravotního postižení či dlouhodobé nemoci problém s péčí o sebe a kteří se na přechodnou dobu, maximálně 3 měsíců, ocitnou bez pomoci a podpory členů rodiny či blízkých osob, kteří o ně běžně pečují.

Společnost celý článek
11.1.

Usednou krajští policisté Na Spravedlnosti?

Pardubický kraj zainvestuje objemovou studii a studii návrhu využití celého areálu ve spolupráci s Policií ČR.

Společnost celý článek
25.5.

Město koupí pro záchranku novou sanitku

Letos by ZSPk potřebovala vyměnit asi pět vozů, peníze na ně ale nemá.

Společnost celý článek
23.8.

Řád svatého Huberta se vrací na Hospital Kuks

Řád sv. Huberta byl založen Františkem Antonínem hrabětem Šporkem, prvním velmistrem Řádu, osvícencem a realizátorem mnoha přelomových myšlenek, mezi které patří jak Hospitál Kuks, tak i krajina kolem něho.

Společnost celý článek
30.1.

Město vybírá lokalitu pro nový domov seniorů

V Pardubicích v současné době chybí pobytové kapacity pro seniory, kteří aktuálně potřebují celodenní péči, a žádostí o přijetí do domovů pro seniory stále přibývá. Město proto hledá lokalitu vhodnou pro výstavbou nového objektu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting