Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

9.3.

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Ministři dopravy a kultury Vít Bárta a Jiří Besser přijali pozvání občanského sdružení Nádraží nedáme!, které již roky bojuje proti demolici historické nádražní budovy v Ústí nad Orlicí Petice proti likvidaci byla spuštěna 14. října 2008 a za dobu svého trvání ji podpořilo 16.781 občanů. 18. března.2010 na jednání Senátu PČR potvrdil tehdejší náměstek ministra dopravy Jaroslav Král, že budově demolice nehrozí. „Chceme pánům ministrům osobně poděkovat, protože bez nich by byla rekonstrukce staré dámy velmi nejistá," říká předseda občanského sdružení Nádraží nedáme! Martin Kadrman. Sdružení tak trápí poslední čtyři nevyjasněné otázky. Tou první je, zda Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nepodlehne tlaku stavebních firem a nebude prosazovat stavbu dalších objektů. „Věřím ve zdravý rozum, takže doufám, že SŽDC dokáže významnou část svých plošných potřeb uspokojit v rekonstruované současné budově. I když je budova památkově chráněná, nic nebrání tomu, aby prostory v přízemí měly potřebnou únosnost podlah a klimatizace zajistila bezproblémový provoz technologického zařízení. Potřebu stavby nového objektu je možno významně redukovat, případně zcela vyloučit,“ říká profesor Jiří Suchomel, předseda expertního týmu Nádraží nedáme! a současný proděkan Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci. Druhou nejasnou otázkou je záležitost vlastnictví. „Již dva roky se snažíme přesvědčit Ministerstvo dopravy o bezplatném převodu budovy z majetku Českých drah na SŽDC. Je to ten nejlogičtější krok,“ říká Martin Kadrman. Třetí otázkou je termín realizace celé stavby koridoru. „Rekonstrukci potřebuje nejen nádražní budova, ale celý úsek z Chocně do Ústí. Věřím, že se stavbou se začne ještě letos. Budou tak konečně spokojeni milovníci památek, i občané, pro než je důležité čisté, dobře vybavené nádraží a pohodlná cesta z nádraží do města.“ uvedla Olga Sommerová. Poslední otázkou je využití budovy. Sdružení Nádraží nedáme! představilo první návrhy již před dvěma lety. Nově založená pracovní skupina pod vedením externího poradce ministra dopravy Marka Diana by měla dosáhnout realizace těchto i nově příchozích plánů. „Velmi si vážíme toho, že nás pan Dian k členství v pracovní skupině vyzval. Požádal mně o sdělení čtyř jmen, která budou vystupovat za ´naši´ stranu. Nyní jen čekáme na svolání prvního zasedání,“uzavírá Martin Kadrman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Pardubická policie má nové vedení

V pátek 15. února 2008 se vedení okresního ředitelství pardubické policie ujal pplk. Mgr. Radek Malíř.

Společnost celý článek
3.5.

V přijímacím řízení lidé často zatajují zdravotní postižení. Bojí se, že to sníží jejich šance na přijetí

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je citlivé téma. Některé firmy se mu vyhýbají i za cenu postihu, poměrně zakořeněná je neochota přijímat OZP do kolektivu. I když jsou firmy k jejich zaměstnávání z mnoha důvodů v posledních letech výrazně vstřícnější, míra nezaměstnanosti u postižených lidí schopných pracovat se i nyní pohybuje nad hranicí 10 procent.

Společnost celý článek
20.3.

Slavnostní předání jmenování novým profesorům českých vysokých škol

V pátek 21. března se Karolinu v Praze uskuteční slavnostní předání jmenovacích dekretů 85 novým profesorům českých vysokých škol. Noví profesoři byli jmenováni prezidentem republiky Milošem Zemanem s účinností od 1. března 2014.

Společnost celý článek
22.6.

Zrcadlo umění 2011

Jedná se o nesoutěžní přehlídku souborů amatérské kultury Pardubického kraje

Společnost celý článek
11.9.

Dárky pro prezidentský pár byly vtipné a nápadité

Prezidentovi i jeho ženě věnovali celoživotní volnou vstupenku na jejich proslulý jazzový festival.

Společnost celý článek
30.10.

Kraj chce zahájit stavbu centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici již v příštím roce

Během příštího roku zapojíme vlastní zdroje kraje a 120 milionů korun z úvěru od Evropské investiční banky, jehož rámec kraj přijal již v roce 2013 a stále jej nedočerpal, protože primárně využívá vlastních zdrojů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting