Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

9.3.

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Ministři dopravy a kultury Vít Bárta a Jiří Besser přijali pozvání občanského sdružení Nádraží nedáme!, které již roky bojuje proti demolici historické nádražní budovy v Ústí nad Orlicí Petice proti likvidaci byla spuštěna 14. října 2008 a za dobu svého trvání ji podpořilo 16.781 občanů. 18. března.2010 na jednání Senátu PČR potvrdil tehdejší náměstek ministra dopravy Jaroslav Král, že budově demolice nehrozí. „Chceme pánům ministrům osobně poděkovat, protože bez nich by byla rekonstrukce staré dámy velmi nejistá," říká předseda občanského sdružení Nádraží nedáme! Martin Kadrman. Sdružení tak trápí poslední čtyři nevyjasněné otázky. Tou první je, zda Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nepodlehne tlaku stavebních firem a nebude prosazovat stavbu dalších objektů. „Věřím ve zdravý rozum, takže doufám, že SŽDC dokáže významnou část svých plošných potřeb uspokojit v rekonstruované současné budově. I když je budova památkově chráněná, nic nebrání tomu, aby prostory v přízemí měly potřebnou únosnost podlah a klimatizace zajistila bezproblémový provoz technologického zařízení. Potřebu stavby nového objektu je možno významně redukovat, případně zcela vyloučit,“ říká profesor Jiří Suchomel, předseda expertního týmu Nádraží nedáme! a současný proděkan Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci. Druhou nejasnou otázkou je záležitost vlastnictví. „Již dva roky se snažíme přesvědčit Ministerstvo dopravy o bezplatném převodu budovy z majetku Českých drah na SŽDC. Je to ten nejlogičtější krok,“ říká Martin Kadrman. Třetí otázkou je termín realizace celé stavby koridoru. „Rekonstrukci potřebuje nejen nádražní budova, ale celý úsek z Chocně do Ústí. Věřím, že se stavbou se začne ještě letos. Budou tak konečně spokojeni milovníci památek, i občané, pro než je důležité čisté, dobře vybavené nádraží a pohodlná cesta z nádraží do města.“ uvedla Olga Sommerová. Poslední otázkou je využití budovy. Sdružení Nádraží nedáme! představilo první návrhy již před dvěma lety. Nově založená pracovní skupina pod vedením externího poradce ministra dopravy Marka Diana by měla dosáhnout realizace těchto i nově příchozích plánů. „Velmi si vážíme toho, že nás pan Dian k členství v pracovní skupině vyzval. Požádal mně o sdělení čtyř jmen, která budou vystupovat za ´naši´ stranu. Nyní jen čekáme na svolání prvního zasedání,“uzavírá Martin Kadrman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

Kraj sjednotil poskytování pohotovosti

Tyto změny vycházejí z dlouhodobé statistiky návštěvnosti a nijak nesnižují zajištění lékařské péče.

Společnost celý článek
24.4.

Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

V podstatě se jedná o směnu pozemků potřebných pro výstavbu autobusového terminálu, které vlastní společnost EUROBIT REAL, za zemědělské pozemky, které jsou v majetku statutárního města Pardubice,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
6.9.

Letošní druhou cenu za chemii předá nositel Nobelovy ceny

Každá univerzita má možnost přihlásit do celostátního finále soutěže studenty doktorských studijních programů.

Společnost celý článek
7.12.

Adventní výstava přivála do Reálky vánoční pohodu

„Pohodová vánoční atmosféra byla v Reálce opravdu cítit po celý den. Návštěvníci si mohli vybrat ze široké palety krásných výrobků, které pomáhali vytvořit klienti sociálních služeb, a potěšit jimi své blízké. Důležité je, že veškerý výtěžek z akce zůstane poskytovatelům sociálních služeb na nákup materiálu a dalších nezbytných věcí,“ uvedl krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad výstavou tradičně převzal záštitu. „Velké poděkování patří jak zástupcům zúčastněných organizací, kteří svým klientům umožňují, aby se na podobných akcích přímo podíleli, tak také pracovníku odboru sociálních věcí, kteří výstavu uspořádali,“ dodal radní Šotola.

Společnost celý článek
2.4.

„Náhubkový zákon“ začal platit

Identitu pohřešované redakce serveru Orlický.net zná, ale podle zákona ji nesmí zveřejnit.

Společnost celý článek
22.2.

SKP-CENTRUM a městská policie se nyní lépe poznají

Strážníci pardubické městské policie projdou školením o službách poskytovaných osobám v krizi a bez přístřeší

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting