Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

9.3.

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Ministři dopravy a kultury Vít Bárta a Jiří Besser přijali pozvání občanského sdružení Nádraží nedáme!, které již roky bojuje proti demolici historické nádražní budovy v Ústí nad Orlicí Petice proti likvidaci byla spuštěna 14. října 2008 a za dobu svého trvání ji podpořilo 16.781 občanů. 18. března.2010 na jednání Senátu PČR potvrdil tehdejší náměstek ministra dopravy Jaroslav Král, že budově demolice nehrozí. „Chceme pánům ministrům osobně poděkovat, protože bez nich by byla rekonstrukce staré dámy velmi nejistá," říká předseda občanského sdružení Nádraží nedáme! Martin Kadrman. Sdružení tak trápí poslední čtyři nevyjasněné otázky. Tou první je, zda Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nepodlehne tlaku stavebních firem a nebude prosazovat stavbu dalších objektů. „Věřím ve zdravý rozum, takže doufám, že SŽDC dokáže významnou část svých plošných potřeb uspokojit v rekonstruované současné budově. I když je budova památkově chráněná, nic nebrání tomu, aby prostory v přízemí měly potřebnou únosnost podlah a klimatizace zajistila bezproblémový provoz technologického zařízení. Potřebu stavby nového objektu je možno významně redukovat, případně zcela vyloučit,“ říká profesor Jiří Suchomel, předseda expertního týmu Nádraží nedáme! a současný proděkan Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci. Druhou nejasnou otázkou je záležitost vlastnictví. „Již dva roky se snažíme přesvědčit Ministerstvo dopravy o bezplatném převodu budovy z majetku Českých drah na SŽDC. Je to ten nejlogičtější krok,“ říká Martin Kadrman. Třetí otázkou je termín realizace celé stavby koridoru. „Rekonstrukci potřebuje nejen nádražní budova, ale celý úsek z Chocně do Ústí. Věřím, že se stavbou se začne ještě letos. Budou tak konečně spokojeni milovníci památek, i občané, pro než je důležité čisté, dobře vybavené nádraží a pohodlná cesta z nádraží do města.“ uvedla Olga Sommerová. Poslední otázkou je využití budovy. Sdružení Nádraží nedáme! představilo první návrhy již před dvěma lety. Nově založená pracovní skupina pod vedením externího poradce ministra dopravy Marka Diana by měla dosáhnout realizace těchto i nově příchozích plánů. „Velmi si vážíme toho, že nás pan Dian k členství v pracovní skupině vyzval. Požádal mně o sdělení čtyř jmen, která budou vystupovat za ´naši´ stranu. Nyní jen čekáme na svolání prvního zasedání,“uzavírá Martin Kadrman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Hledá se … aneb hon na celebritu!

Sběrem a odevzdáním tiskových kazet do speciálních boxů projekt podporuje zařízení pro mentálně postižené v ČR.

Společnost celý článek
24.5.

Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

Výluky na třídě Míru se rozhodl využít nejen Dopravní podnik města Pardubic, ale i stavební bytové družstvo Pernštejn.

Společnost celý článek
24.2.

Pardubické Bláznivé nůžky mají další cenu

Východočeské divadlo zaujalo nejen pražské diváky,ale také divadelní kritiky, kteří „Nůžkám“ udělili Cenu poroty.

Společnost celý článek
6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy

Společnost celý článek
8.3.

Přípravy na rekonstrukci havarijních mostů v pokračují. Snahou kraje je čerpat co nejvíce peněz z evropských fondů

Na základě rozhodnutí rady bude následně v nejbližší době zahájeno zadávací řízení na zhotovitele projektových dokumentací a následně bude zpracována žádost o podporu do Integrovaného regionálního operačního programu.

Společnost celý článek
23.9.

Expert z Univerzity Pardubice školí památkáře v Iráku

Na záchraně památek poničených válkou v iráckém Mosulu se podílí i Fakulta restaurování Univerzity Pardubice. Proděkan pro vědeckovýzkumnou činnost Karol Bayer v těchto dnech seznamuje své irácké kolegy s restaurátorskými a konzervačními postupy v rámci vzdělávacího programu, který organizuje Národní památkový ústav ČR.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting