Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund. Téměř věrnou kopii vozu Tatra 78, kterým slavná dvojice Hanzelka a Zikmund před 60 lety brázdila Afriku, dostal Miroslav Zikmund od primátora Pardubic Jaroslava Demla ke středečním 88. narozeninám. „Je tady chyba, tady je 88 a my jsme jezdili sedmaosmdesátku,“ žertoval Miroslav Zikmund nad perníkovou tatřičkou s cestovatelovým výročím na dveřích. Miroslav Zikmund přijel do Pardubic na zahájení výstavy Hanzelka a Zikmund Fotografie. Při přijetí na pardubické radnici přiznal, že byl poněkud zaskočen pozorností, které se mu po příjezdu dostalo. „Dojalo mě, když mě na nádraží vítal pan primátor i to, že mě sem vezla stejná Tatra, jakou jsme cestovali s Hanzelkou,“poznamenal. Výstava, která bude v Domě u Jonáše otevřena do 15. dubna představuje oba cestovatele zejména jako fotografy. Návštěvníci na ní mohou vidět kolekci 284 fotografií z cest obou přátel. Je mezi nimi řada snímků, které do roku 2003, kdy byla kolekce sestavena, nebyly nikdy publikovány.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

Investice kraje usnadní případnou evakuaci v LDN Rybitví

S cílem zvýšit bezpečnost a usnadnit případnou evakuaci vyhlásili krajští radní výběrové řízení na dodavatele druhé etapy vybudování systému elektrické požární signalizace a evakuačního rozhlasu včetně stavebních úprav v Léčebně dlouhodobě nemocných v Rybitví. Předpokládaná hodnota zakázky činí osm milionů korun.

Společnost celý článek
2.9.

Chrudimský biojarmark podeváté

Návštěvníci budou moci ochutnat čerstvě upečený chléb, sýry, zeleninové saláty, uherák, čaje i mošty.

Společnost celý článek
26.2.

O městských financích veřejně

Další veřejné diskuse budou věnovány otázkám bezpečnosti ve městě a problematice sociálních služeb a školství.

Společnost celý článek
28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Společnost celý článek
25.5.

Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

Právě dokončená veřejně prospěšná stavba je obklopena dosud neupraveným zatravněným terénem.

Společnost celý článek
28.3.

Pacienty dětského oddělení přišel navštívit pardubický basketbalista Kamil Švrdlík, jenž je patronem letošního BasketMalování.

V průběhu dopoledne v pátek 24. března 2017 přišel děti motivovat patron této soutěže, jímž je pardubický pivot Kamil Švrdlík. V doprovodu PR manažera klubu René Pešky zavítal na návštěvu na dětské oddělení. S dětmi i jejich rodiči poseděl v herně a pochopitelně také společně kreslili. Basketbalový dlouhán si k tomu vzal i netradiční pomůcku. „Chci, aby míč vypadal opravdově a nebyl šišatý,“ s úsměvem vysvětlil Kamil Švrdlík, proč obkresluje kyblík na hraní.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting