Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund. Téměř věrnou kopii vozu Tatra 78, kterým slavná dvojice Hanzelka a Zikmund před 60 lety brázdila Afriku, dostal Miroslav Zikmund od primátora Pardubic Jaroslava Demla ke středečním 88. narozeninám. „Je tady chyba, tady je 88 a my jsme jezdili sedmaosmdesátku,“ žertoval Miroslav Zikmund nad perníkovou tatřičkou s cestovatelovým výročím na dveřích. Miroslav Zikmund přijel do Pardubic na zahájení výstavy Hanzelka a Zikmund Fotografie. Při přijetí na pardubické radnici přiznal, že byl poněkud zaskočen pozorností, které se mu po příjezdu dostalo. „Dojalo mě, když mě na nádraží vítal pan primátor i to, že mě sem vezla stejná Tatra, jakou jsme cestovali s Hanzelkou,“poznamenal. Výstava, která bude v Domě u Jonáše otevřena do 15. dubna představuje oba cestovatele zejména jako fotografy. Návštěvníci na ní mohou vidět kolekci 284 fotografií z cest obou přátel. Je mezi nimi řada snímků, které do roku 2003, kdy byla kolekce sestavena, nebyly nikdy publikovány.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.10.

Radnice je na dobré cestě ke koupi spalovny v Rybitví

Projekt společnosti AVE na zprovoznění spalovny nebezpečného odpadu v katastru obce Rybitví, jen pár desítek metrů od obytných domů a tři kilometry od Pardubic, vyvolal na Pardubicku pozdvižení již v roce 2009.

Společnost celý článek
6.10.

Izrael – vědomí sounáležitosti

Vodní hospodářství v Izraeli, tak se jmenovala na sále fary v Jablonném nad Orlicí přednáška radního Petra Šilara.

Společnost celý článek
10.5.

Pardubický zámek má připravenu novinku.

Doba osvětlení zámku je od setmění, tj. od rozvícení veřejného osvětlení do 24hod. a od páté hodiny ranní do zhasnutí veřejného osvětlení. Celkové náklady na svícení za celý rok dosáhnou necelých sto tisíc korun.

Společnost celý článek
26.10.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá na pardubickém zámku mezinárodní konferenci historiků s názvem „Francie a střední Evropa: vzdělání - vědění – konstrukty“

Dvoudenní jednání v prostorách pardubického zámku probíhá ve francouzštině a vystoupí na něm řada odborníků, například Antoine Marès z Université Paris-Sorbonne I., Bohumila Ferenčuhová z Historického ústavu Slovenské akademie věd, Eduard Maur z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, Petr Kyloušek z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a další.

Společnost celý článek
26.11.

V čele Orlickoústecké nemocnice bude primář z Bulovky

Všichni prokázali vysokou erudici a odbornost,“ uvedla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.

Společnost celý článek
20.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2010

Zastupitelstvo kraje zhodnotilo, že rok 2010 byl z hlediska financování Pardubického kraje velice náročný.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting