Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund. Téměř věrnou kopii vozu Tatra 78, kterým slavná dvojice Hanzelka a Zikmund před 60 lety brázdila Afriku, dostal Miroslav Zikmund od primátora Pardubic Jaroslava Demla ke středečním 88. narozeninám. „Je tady chyba, tady je 88 a my jsme jezdili sedmaosmdesátku,“ žertoval Miroslav Zikmund nad perníkovou tatřičkou s cestovatelovým výročím na dveřích. Miroslav Zikmund přijel do Pardubic na zahájení výstavy Hanzelka a Zikmund Fotografie. Při přijetí na pardubické radnici přiznal, že byl poněkud zaskočen pozorností, které se mu po příjezdu dostalo. „Dojalo mě, když mě na nádraží vítal pan primátor i to, že mě sem vezla stejná Tatra, jakou jsme cestovali s Hanzelkou,“poznamenal. Výstava, která bude v Domě u Jonáše otevřena do 15. dubna představuje oba cestovatele zejména jako fotografy. Návštěvníci na ní mohou vidět kolekci 284 fotografií z cest obou přátel. Je mezi nimi řada snímků, které do roku 2003, kdy byla kolekce sestavena, nebyly nikdy publikovány.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.6.

Kdo chce med mít, tak si ho vždycky najde

Med uváděný v naší republice do oběhu nesmí obsahovat žádná rezidua veterinárních léčiv.

Společnost celý článek
10.4.

Akciová společnost Služby města Pardubic je držitelem Znaku kvality v oboru pohřebnictví.

Ať se jedná o dodržování příslušných zákonů, profesní oprávněnost zaměstnanců, počet i druhy stížností zákazníků, nebo vybavení skladů a kanceláří pro sjednávání obřadů a v neposlední řadě i péči o životní prostředí.

Společnost celý článek
7.11.

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě.

Společnost celý článek
18.4.

Nerozumíte svému teenagerovi? Vydejte se na semináře do Šance pro Tebe

První z letošních seminářů se připravuje na úterý 13. května od 17 do 20 hodin. Seminář poodkyje rodičům a dalším zájemcům prožívání a vnímání světa u dospívajícího anebo způsob, jak dospívající vidí autority.

Společnost celý článek
3.4.

Přichází Pardubické hudební jaro

Fraňková připouští, že jednání s pořádající agenturou nebyla jednoduchá.

Společnost celý článek
14.5.

Mistrovství ČR Taekwon-Do v Ostravě

Letošní MČR se konalo v nové moderní atletické hale komplexu Arény Vítkovice. Celkem dorazilo do Ostravy 350 závodníků z 22 škol z celé republiky a nesměli chybět ani závodníci z Pardubic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting