Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund. Téměř věrnou kopii vozu Tatra 78, kterým slavná dvojice Hanzelka a Zikmund před 60 lety brázdila Afriku, dostal Miroslav Zikmund od primátora Pardubic Jaroslava Demla ke středečním 88. narozeninám. „Je tady chyba, tady je 88 a my jsme jezdili sedmaosmdesátku,“ žertoval Miroslav Zikmund nad perníkovou tatřičkou s cestovatelovým výročím na dveřích. Miroslav Zikmund přijel do Pardubic na zahájení výstavy Hanzelka a Zikmund Fotografie. Při přijetí na pardubické radnici přiznal, že byl poněkud zaskočen pozorností, které se mu po příjezdu dostalo. „Dojalo mě, když mě na nádraží vítal pan primátor i to, že mě sem vezla stejná Tatra, jakou jsme cestovali s Hanzelkou,“poznamenal. Výstava, která bude v Domě u Jonáše otevřena do 15. dubna představuje oba cestovatele zejména jako fotografy. Návštěvníci na ní mohou vidět kolekci 284 fotografií z cest obou přátel. Je mezi nimi řada snímků, které do roku 2003, kdy byla kolekce sestavena, nebyly nikdy publikovány.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Studenti vyzdobili nádvoří pardubického zámku

Studenti připravili jednotlivé díly skládačky v hodinách výtvarné výchovy a ty seskládali u příležitosti Dne Pardubického kraje.

Společnost celý článek
15.7.

Slavnostní otevření dálničního oddělení

Pásku s nápisem Dálniční oddělení Vysoké Mýto 2016 přestřihl společně s naším krajským ředitelem, plukovníkem Janem Švejdarem, hejtman Pardubického kraje a ředitel služby dopravní policie.

Společnost celý článek
14.11.

Finalistky soutěže Miss Czech Press 2017 jsou známy

Porota bez uvedení pořadí vybrala dívky Terezu Hynkovou, Nikolu Nejedlíkovou, Terezu Bohuslavovou, Natálii Novosadovou, Martinu Ondruškovou, Kristýnu Danielovou, Mirku Pikolovou, Veroniku Jirákovou, Nikolu Andrlovou, Olgu Bondarenko a dvě náhradnice Viktorii Jindrovou a Sandru Figalovou.

Společnost celý článek
13.4.

Sportovní hala na Dašické dostane nové šatny a bude propojena s budovou gymnázia

Plánovaná přestavba za více než deset milionů korun zlepší zázemí pro sportovce a také usnadní přístupnost žákům přilehlého gymnázia, kteří zde absolvují hodiny tělesné výchovy.

Společnost celý článek
17.6.

Lukáš Novák obhájil titul Mistra Evropy v TFA

V hlavní mužské kategorii zvítězil Lukáš Novák a získal i celkové absolutní vítězství.

Společnost celý článek
27.6.

Kraj nabídl vládní delegaci vhodné prostory

Pardubický kraj nabízel prostory pro konání některých akcí v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting